برون مرزی

تشریح دستاوردهای مقاومت ملت یمن در مقابل متجاوزان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه در نشست خبری گفت: امروز هشتمین سالگرد مقاومت در برابر متجاوزان را پیش رو داریم و این یک دستاورد تاریخی برای مردم یمن است.

وی افزود: ما دستاوردها را حفظ خواهیم کرد و از آنها پیشی خواهیم گرفت و به هیچ وجه در مقابل متجاوزان قدمی نخواهیم گذاشت.

سردار یحیی سریع با اعلام اطلاعاتی از مقاومت هفت ساله ملت یمن در برابر متجاوزان گفت: ائتلاف عربی با حمایت غربی ها و صهیونیست ها در این مدت ده ها هزار بمب بر روستاها و شهرهای یمن ریخته است. یمن فعالیت های خود را گسترش داده است. دامنه و شعاع شناسایی و اکنون کل قلمرو عربستان سعودی و امارات در دسترس است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: عملیات اطلاعاتی و آمریکا کل دریای عربی و سرخ، خلیج عدن و باب المندب را در بر می گیرد و به زودی مناطق دورافتاده بیشتری را نیز پوشش خواهد داد.

وی گفت: نیروهای مسلح یمن با وجود تجاوزات دشمن و محاصره این کشور، در تولید و ساخت انواع سلاح‌ها پیشرفت کیفی داشته‌اند.

این مقام ارشد نظامی یمن تاکید کرد که ملت ما به دفاع از سرزمین، حاکمیت و استقلال خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: نیروهای مسلح یمن در حال انجام عملیات آزمایشی بر روی سلاح های جدید باکیفیت هستند که به زودی وارد میدان نبرد با دشمن خشمگین می شوند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: دشمن باید منتظر عملیات بزرگتر و مهمتر باشد که می تواند شامل اهداف جدید از جمله پایتخت های متجاوز کشورها و اهداف کلیدی آنها باشد.

سردار یحیی سریع تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن برای انجام عملیات مهم نظامی برای پایان محاصره این کشور آماده هستند.

عربستان سعودی به همراه امارات متحده عربی و بحرین و با کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال 2015. 26 آوریل ائتلافی برای حمله به یمن تشکیل داد و سعی کرد عبدالمنصور رئیس جمهور مستعفی و فراری را وارد خاک کند. هادی دوباره به قدرت رسید سال گذشته یمن با وجود همه حملات و محاصره های زمینی، دریایی و هوایی به هیچ یک از اهداف تهاجمی خود نرسید.

این ائتلاف به دلیل شکست های گسترده مردم یمن به تدریج فروپاشید و اکنون تنها عربستان و امارات با مردم یمن علیه آمریکا می جنگند.

311311

دکمه بازگشت به بالا