برون مرزی

تاکید وزیران خارجه ایران و عراق بر افزایش تلاش‌ها برای توقف نسل‌کشی در غزه

حسین امیرعبداللهیان و فواد حسین آخرین تحولات غزه را مورد بررسی قرار داده و بر افزایش تلاش‌ها و تحرکات سیاسی برای توقف نسل‌کشی در غزه و ارسال سریع کمک های بشردوستانه تاکید کردند.

به گزارش ترندونی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فواد حسین وزیر خارجه جمهوری عراق، امروز سه‌شنبه به صورت تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

در این تماس تلفنی که در ادامه تبریکات وزیر امور خارجه به وزرای خارجه کشورهای اسلامی و در آغاز ماه مبارک رمضان صورت گرفت، دو طرف درباره مناسبات عالی دوجانبه ایران و عراق  گفت‌وگو و بر ادامه روند رو به رشد روابط و پیگیری و اجرای توافقات روسای دو کشور  تاکید کردند.

در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین طرفین با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در حاشیه نشست سران اوپک گازی در الجزایر، آخرین وضعیت روابط ممتاز دو جانبه را بررسی کردند و بر افزایش رایزنی‌ها بین دو کشور و تقویت همکاری‌ها در راستای استقرار و تثبیت امنیت در منطقه تاکید کردند.

در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی طرفین آخرین تحولات غزه را مورد بررسی قرار داده و بر افزایش تلاش‌ها و تحرکات سیاسی برای توقف نسل‌کشی در غزه و ارسال سریع کمک های بشردوستانه تاکید کردند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا