سلامت و دانش

بیانیه شورایعالی نظام پرستاری در آستانه انتخابات ۱۱ اسفندماه / ۸مطالبه از مجلس دوازدهم

بیانیه شورای عالی سازمان نظام پرستاری به مناسبت دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری صادر شد

به گزارش ترندونی و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری در متن این بیانیه آمده است: «تاریخ پر افتخار کشورمان، نشان و رهنمایی است به تعهد عمیق، انگیزه پر شور و ایمان صادقانه مردم این سرزمین به مشارکت در پیشرفت ایران عزیز؛ و در این میان جامعه پرستاری به عنوان گسترده ترین حرفه در نظام سلامت همواره با نگاهی مبتنی بر منافع ملی کوشیده است نقش بی بدیل خود را در مشارکت های اجتماعی و سیاسی در راستای آبادانی و اقتدار ایران اسلامی ایفا نماید.

 بی تردید حضور فعالانه آحاد مردم در انتخابات پیش رو بخشی از مسیر مشارکت منطقی، آگاهانه و استیفای حقوق شهروندی در ساخت ایران قوی است.  

از این رو سازمان نظام پرستاری، مردم عزیز به ویژه پرستاران و سایر گروه های حرفه ای در حوزه سلامت را که همیشه در بزنگاه‌های مهم تاریخ کشور خوش درخشیده‌اند؛ به مشارکت فعالانه و آگاهانه در انتخابات مجلس خبرگان و نیز مجلس شورای اسلامی دعوت کرده و در ادامه به مهم‌ترین نیازهای روز جامعه پرستاری که انتظار می‌رود منتخبین مجلس دوازدهم در راستای خدمت به مردم به آن اهتمام ویژه داشته باشند؛ می‌پردازد.

مواردی از جمله:

– ارتقای واقعی جایگاه پرستاری در سیاست گذاری های کلان و چرخه مدیریتی حوزه مراقبت و درمان کشور.

– توجه ویژه به اهمیت نقش گروه پرستاری و تامین مطالبات آن ها در تامین سلامت مردم کشور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی 

– تسریع در تصویب مصوبات عملیاتی جهت جبران عقب ماندگی در توزیع عادلانه منابع مالی و نیروی انسانی متناسب با توسعه روزافزون تخت های بیمارستانی.

– پیگیری و نظارت بر اجرای کامل و ضابطه مند قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری.

– الزام دولت به استخدام و تبدیل وضعیت پرستاران با اولویت پرستاران ایثارگری که در دوران سیاه همه گیری کرونا سنگربان جان مردم بودند و نیز تأمین امنیت شغلی پایدار برای کلیه گروه پرستاری.

– برقراری فوق العاده خاص کادر سلامت 

– تصویب بسته‌های ماندگاری گروه پرستاری در مناطق محروم و کم برخوردار 

– پیگیری پرداخت معوقات گروه پرستاری در حوزه‌های انتخابی»

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده که «نمایندگان جامعه پرستاری در سازمان نظام پرستاری کشور و نیز هیات مدیره‌های تابعه، طی هفته‌های اخیر نشست های موثری با کاندیداهای مقبول و متعهد حوزه های انتخابیه برگزار و به تشریح، مسائل ذیل و انتظارات جامعه پرستاری از مجلس آینده پرداخته‌اند.

به امید مشارکت آحاد ملت در پای صندوق های رای»

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا