اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

بهترین کتاب های تست شیمی کنکور

 

شیمی جامع کنکور تست خیلی سبز تجربی 1401

 

 کتاب شیمی مبتکران جامع کنکور تست خیلی سبز تجربی 1401 توسط نیما سپهری، مهدی براتی و یاسر عبدالهی تالیف شده است و توسط انتشارات خیلی سبز به چاپ رسیده است. این کتاب شامل مطالب شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد که دو جلد مطالب شیمی این کتاب به شیوه ای ساده و قابل فهم به چاپ رسیده است. ساختار کتاب به این شکل است که در جلد اول درس نامه و سوالات هر فصل به صورت کامل قرار داده شده است و در جلد دوم کتاب، پاسخ تشریحی آن ها آمده است. جلد اول اول این کتاب منبعی غنی از تست‌ های تالیفی و کنکوری می باشد که از سطح متوسط استاندارد تا سطح پیشرفته را پوشش می دهد. در این کتاب آموزش به صورت قدم به قدم ارائه شده است. جلد اول این کتاب شامل درسنامه و 2257 تست می باشد. در این درسنامه ها مطالب در سه بخش مقدمه، توضیحات و جمع بندی تقسیم شده است که برای تسلط بیشتر دانش آموزان از مثال های بسیاری استفاده شده است.

در جلد دوم این مجموعه پاسخ های تشریحی قرار گرفته است که تلاش شده حل کامل تمامی سوالات و راه های متنوع پاسخ دادن به آن ها، آورده شود تا برای تمامی دانش آموزان قابل درک باشد و به تسلط کامل برسند.

ساختار جلد اول کتاب تست شیمی جامع خیلی سبز:

کتاب شیمی جامع انتشارات خیلی سبز برای رشته تجربی در جلد اول شامل سه بخش قسمت درسنامه آموزشی، سوالات و پاسخنامه می باشد.

درسنامه

در بخش درسنامه این کتاب با ارائه مثال های متعدد تلاش شده تا دانش آموز را برای مواجهه با هر گونه سوالی آماده سازند. به همین دلیل موارد لازم برای یادگیری به صورت کامل و در ابتدای هر بخش از کتاب آمده است. جهت یادگیری بهتر افراد در این بخش از شکل ها و جداول متعدد استفاده شده تا مطالب به نحو احسن ارائه شده باشد. همچنین در پایان کتاب فصلی با عنوان ضمیمه ارائه شده که مطالب حفظ کردنی هر سه پایه را در قالب عنصر شناسی، ماده شناسی، فرمول شناسی و…مقایسه و بررسی می کند.

تست های چهار گزینه ای

در این بخش تست ها به صورت طبقه بندی شده می باشد که از آسان به سخت چیدمان شده و سعی شده تا به صورت درس به درس جلو رفته باشد.

پاسخنامه کلیدی

پاسخنامه کلیدی سوالات این کتاب در انتهای کتاب در جلد اول قرار دارد و دانش آموز می تواند پاسخ کلیه پرسش های کتاب را به صورت کاملا خلاصه در چند صفحه ملاحظه کند. پاسخنامه تشریحی سوالات این کتاب نیز در جلد دوم         کتاب شیمی جامع خیلی سبز ارائه شده است.

کتاب شیمی کنکور تجربی مبتکران

 

کتاب شیمی کنکور تجربی مبتکران توسط بهمن بازرگانی تالیف شده است و برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم قابل استفاده هستند. این کتاب ها که با عنوان پرسش های چهار گزینه ای شیمی منتشر شده اند و در هر پایه شامل 2 جلد می باشند.

ساختار کتاب شیمی کنکور تجربی مبتکران:

پاسخنامه تشریحی : در پاسخنامه تشریحی این کتاب، نکته‌ های کلیدی و مهم درس شیمی در قالب ایستگاه های درس و نکته بیان شده اند که با مطالعه دقیق این نکات ‎ ، تمام نکات مفهومی کتاب درسی را فرا خواهید گرفت.

تست‌ های بسیار مهم یا V.I.T: این تست‌ ها که با دقت و وسواس فراوان انتخاب شده‌اند، تست‌ هایی را نشان می دهند که حل آن‌ ها برای شما بسیار حائز اهمیت و مهم است.

تست‌ های دسا: این تست‌ ها بعد از تست های V.I.T در سطح دوم تست های مهم قرار دارند. دسته سوم نیز تست‌ های بدون علامت هستند که دارای پایین ترین سطح اهمیت می‌ باشند. بنابراین اگر احساس می‌ کنید که زمان کمی دارید، توصیه می‌ شود ابتدا تست‌ های V.I.T را حل کنید و بعد سراغ تست‌ های دسا و تست‌ های بدون علامت بروید.

طرح آموزشی کارتونی: در این قسمت سعی شده است برخی از مطالب و مفاهیم کلیدی شیمی کنکور که در کتاب درسی مطرح شده، به زبان کارتونی بیان شود تا این مطالب و مفاهیم بهتر در ذهن دانش آموزان جا بیفتد.

هم چنین در میان مطالب هر فصل و پس از بیان چند مبحث مشترک، آزمون هایی تحت عنوان چک آپ قرار دارد و در پایان هر فصل نیز یک آزمون جامع برای جمع بندی کل فصل آورده شده است.

شیمی جامع کنکور آبی قلم چی

کتاب شیمی جامع کنکور آبی قلم چی توسط گروه مولفان کانون فرهنگی آموزشی قلمچی برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم برای داوطلبان رشته تجربی منتشر شده است. در تالیف این کتاب کنکور سعی شده تا تمام نکات موجود در کتاب درسی آورده شود و دانش آموز بتواند به تمامی سوالات کنکوری پاسخ دهد. این کتاب در دو جلد منتشر شده است و3600 تست دارد.

جلد اول این کتاب شامل سوالات متنوعی برای تمامی پایه ‌های دهم، یازدهم و دوازدهم همراه با پاسخ کلیدی در انتهای کتاب است. جلد دوم کتاب شامل پاسخ ‌های تشریحی سوالات جلد اول است.

هر فصل این کتاب دارای 3 جز است:

درسنامه، تست و آزمون پایان فصل.

در پایان هر فصل یک آزمون جمع ‌بندی 20 تایی طراحی شده است و سطح سوال‌ های این آزمون تا حدودی دشوار هستند. این کتاب شامل درس ‌نامه درس به درس به همراه بانک تست بسیار غنی شامل تست ‌های تالیفی و کنکوری به همراه پاسخ ‌نامه کلیدی می باشد.

ویژگی ‌های کتاب شیمی جامع کنکور آبی قلم چی

 • شامل 3500 تست شناسنامه ‌دار از شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم
 • شامل 980 تست کنکور
 • شامل 1030 سوال از آزمون ‌های قلم‌ چی
 • شامل 1490 تست تالیفی برای پوشش تمامی مطالب کتاب درسی
 • به صورت پیمانه ‌ای شامل 217 پیمانه به همراه درس ‌نامه
 • ارائه ‌ی آزمون ‌های جمع ‌بندی شامل 12 آزمون
 • پاسخ ‌نامه کلیدی و تشریحی

ساختار کتاب شیمی جامع کنکور آبی قلم چی :

در این کتاب سعی شده است تمام مطالب کتاب درسی پوشش داده شود. به همین منظور در طراحی سوالات این کتاب سعی شده از ریز ترین نکات موجود در کتاب، سوالات چهار گزینه ای طراحی شود. یک درخت نامه برای هر فصل تنظیم شده است که تمام موضوعات و زیر فصل ها در این درخت نامه آمده است. بعد از پاسخ به سوالات، درس نامه مفصلی شامل تمامی مطالب ارائه شده است که حاوی نکات موجود در سوالات می باشد. به منظور تمرین و تکرار بیشتر، تعدادی تمرین در این درس نامه ارائه شده است.در این کتاب انواع تست های کنکور سراسری، تست های کانون و تست های تالیفی جدید آورده شده است. در نهایت در قسمت پاسخ تشریحی، تمام نکات کلیدی برای پاسخگویی به سوال آورده شده است.

بانک تست شیمی کامل کنکور میکرو طلایی گاج

کتاب بانک تست شیمی کامل کنکور میکرو طلایی گاج توسط آقایان افشین یزدان شناس و محمد حسین زینالی تالیف شده است و توسط انتشارات گاج به چاپ رسیده است. این کتاب شامل مفاهیم شیمی مقاطع دهم، یازدهم و مقطع دوازدهم می باشد. این کتاب شامل بخش بانک تست و پاسخنامه های تشریحی درس شیمی می شود و درسنامه های آن در جلد دوم آن قرار دارد.

ویژگی‌ های کتاب بانک تست شیمی کامل کنکور میکرو طلایی گاج:

 • بانک تست پربار شامل 3164 تست تالیفی و کنکور سراسری
 • دارای پاسخ ‌نامه ی تشریحی
 • ارائه‌ ی چند روش حل و بررسی سایر گزینه ‌ها
 • ارائه‌ ی درس ‌نامه و مباحث آموزشی در جلد دوم

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا