اقتصادی

برخورد با فروشندگان ارزی بلیت هواپیما به اتباع خارجی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فروش بلیت هواپیما به اتباع خارجی لغو شده و با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ترندونی، از ابتدای تیرماه امسال قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی برای اتباع غیرایرانی ارزی محاسبه شد و بر اساس این محاسبه، قیمت فروش بلیت این مسافران برابر با قیمت تعیین شد. از “کلاس کسب و کار”. این مصوبه با انتقادات گسترده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت امور خارجه، نمایندگان مجلس، فعالان گردشگری و مسافران خارجی مواجه شد. این تصمیم در نهایت با دستور وزیر راه و شهرسازی لغو شد و قرار بود از این پس بلیت فروشی به اتباع خارجی مانند ریالی محاسبه شود.

اما با وجود لغو این تصمیم و توقف فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی، برخی شرکت های هواپیمایی در مقابل این امر مقاومت کرده و مسافران و گردشگران خارجی بسیاری را در تنگنا قرار داده اند.

محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با ترندونی، اظهار کرد: اگر مسافری غیرایرانی از خارج از ایران بلیط هواپیما بخرد، بالطبع بر اساس نرخ ارز محاسبه و دریافت می شود، اما اگر در داخل کشور اتفاق بیفتد. ، غیرقانونی است و ریال باید محاسبه شود.

وی افزود: اگر شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی اقدام به فروش بلیط هواپیما به خارجی ها بر اساس نرخ ارز کند تخلف است و با آن برخورد می کنیم زیرا این تصمیم لغو شده و اعلام کرده ایم که چنین اتفاقی نباید رخ دهد. رخ دادن.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: برخی از فعالان گردشگری و انجمن های آنها معتقدند برخی شرکت های هواپیمایی مقاومت کرده اند و همچنان بلیت هواپیما را با نرخ ارز می فروشند. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا