سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

ایا تیپ پلاستی دائمی است

فرق تیپ پلاستی با جراحی کامل بینی ( رینوپلاستی )

فرق تیپ پلاستی با جراحی کامل بینی : یک بینی زیبا به عنوان عضوی مهم در صورت تلقی می شود و می تواند در زیبایی نهایی فرد ، نقش بسزایی داشته‌ باشد. گرایش به زیبایی سبب می شود که افراد جهت اصلاح عیوب ظاهری بینی و همچنین بهبود فرم بینی خود ، به انجام اقداماتی در این زمینه تمایل یابند. برخی افراد بنا به دلایل مختلفی نمی خواهند که تحت بیهوشی عمومی یا جراحی وسیع قرار گیرند.

بنابراین یکی از ساده ترین و ایمن ترین راه ها جهت زیبایی بینی که دارای اثر دائمی نیز می باشد ، انجام عمل تیپ پلاستی است. در حقیقت تیپ پلاستی ، به معنای زیبا نمودن نوک بینی می باشد. لازم به ذکر است که در این روش هم مشابه عمل جراحی کامل زیبایی بینی ، نوک بینی بیمار باز می شود و امکان برداشت قوز روی پل بینی نیز حداکثر تا ۵ میلیمتر وجود دارد.

تفاوت عمده تیپ پلاستی با عمل جراحی زیبایی کامل بینی

تیپ پلاستی تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد و بیمار در طول عمل به جز سوزن های اولیه که به منظور بی حسی استفاده می شود ، هیچ دردی احساس نخواهد کرد. البته در عمل تیپ پلاستی برای افرادی که واهمه عمل را دارند ، می توان خواب سطحی در نظر گرفت تا متوجه فرآیند عمل نشوند. این در حالی است که عمل ، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

فرق تیپ پلاستی با جراحی کامل بینی در میزان برداشت قوز بینی نیز می باشد. همانطور که ذکر شد در عمل تیپ پلاستی قوز بینی تا ۵ میلی متر ، قابل اصلاح است. در صورتی که در عمل جراحی کامل بینی ، امکان برداشت قوز بینی به میزان بیشتر نیز امکان پذیر است. همچنین در عمل تیپ پلاستی، اصلاح انحراف خارجی یا داخلی مقدور نیست، چرا که جهت رفع این موارد می بایست استخوان شکسته شود و این امکان در تیپ پلاستی وجود ندارد. البته لازم به ذکر است که چنانچه انحراف بینی، خفیف باشد گاهی اوقات با عمل تیپ پلاستی نیز می توان آن را اصلاح کرد ، که این مسئله با معاینه جراح مشخص خواهد شد.

در صورتی که برای عمل بینی نیاز به پیوندهای غضروفی متعدد باشد، عمل تیپ پلاستی گزینه خوبی نخواهد بود ، چرا که امکان برداشت غضروف مورد نیاز از تیغه بینی در این روش وجود ندارد. فیلم عمل تیپ پلاستی بینی را برای شما قرار داده ایم. تفاوت دیگر عمل تیپ پلاستی و جراحی کامل بینی در هزینه عمل می باشد ؛ به طوری که هزینه تیپ پلاستی کمتر از جراحی کامل می باشد ، زیرا نیازی به بیهوشی عمومی در این روش وجود ندارد.

چه زمانی به تیپ پلاستی نیاز دارید؟

اگر در مجموع، فرم بینی شما به فرم بینی ایده‌آل نزدیک است و فقط نوک بینی یا سوراخ‌های بینی شما مشکل دارد، می‌توانید از یک مداخله جراحی جزئی مانند تیپ پلاستی برای رفع این مشکل بهره ببرید. با جراحی زیبایی نوک بینی، می‌توانید به سادگی و ظرف مدت زمان کوتاهی تغییرات مورد نظرتان را تجربه کنید.

یک تفاوت تیپ پلاستی و رینوپلاستی این است که تمرکز تیپ پلاستی بر تغییر شکل و کاهش اندازه نوک بینی و همچنین تطابق آن با سایر قسمت‌های چهره است. اگر شما با مشکلاتی نظیر نوک بینی پهن، نوک بینی پیازی، نوک بینی بلند یا کوتاه یا ناهمواری‌های نوک بینی مواجه هستید، می‌توانید از جراحی نوک بینی یا تیپ پلاستی استفاده کنید.

به‌ طور کلی، افراد زیر کاندیدای تیپ پلاستی هستند:

  1. اشخاصی که از ظاهر نوک بینی خود ناراضی هستند.
  2. افردی که بینی پهنی دارد.
  3. زیبا جویانی که نوک و سوراخ‌های بینی آنها دارای عدم‌ تقارن و انحراف است.
  4. افرادی که می‌خواهند نوک بینی خود را بالا ببرند.
  5. زیبا رویانی که مشکلات پیچیده‌ای در بینی خود ندارد و می‌خواهند فرم بینی جذاب‌تری داشته باشند.

نحوه عمل تیپ پلاستی چگونه است؟

عمل تیپ پلاستی، یک روش جراحی بینی کوچک و کمتر تهاجمی در مقایسه با عمل رینوپلاستی است. با این‌حال، انجام این عمل توسط پزشکان مجرب و متخصص موجب افزایش رضایت و تجربه کمترین عوارض برای بیمار می‌شود. بهتر است بدانید که در سال‌های اخیر این عمل به صورت تخصصی توسط دکتر لیلا شریفی با متد مخصوص ایشان انجام می‌شود. به طور کلی، مراحل جراحی تیپ پلاستی عبارتند از:

  1. مشاوره و ارزیابی

باید در ابتدا، با جراح زیبایی مشورت کرده و اهداف و انتظارات خود را مطرح کنید. اطلاع از تفاوت تیپ پلاستی و رینوپلاستی و شیوه جراحی به شما کمک می‌کند که با دید بازتری برای انجام عمل اقدام کنید. در این مرحله، جراح نیازهای شما را بررسی می‌کند و سپس نظر خود درباره انتخاب بهترین روش جراحی را بر اساس شکل فعلی بینی و ساختار صورت شما ارائه می‌دهد.

  1. بیهوشی

قبل از شروع عمل، پزشک شما را بیهوش می‌کند. نوع بیهوشی (عمومی یا موضعی) و تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده پزشک متخصص است.

  1. دسترسی به ساختار داخلی بینی

معمولاً جراحان، از روش بسته برای تیپ پلاستی استفاده می‌کنند. در این روش، برش‌ها در داخل بینی انجام می‌شود و تغییرات لازم به طور مستقیم روی استخوان‌ها و غضروف‌های بینی انجام می‌شود. این روش، امکان دسترسی به نوک بینی و انجام تغییرات لازم را در اختیار جراح می‌دهد. یک تفاوت تیپ پلاستی و رینوپلاستی، به میزان تغییرات در این مرحله مربوط است.

 انواع شیوه های جراحی رینوپلاستی (Rhinoplasty)

همان طور که در بخش های قبلی مقاله بیان کردیم، جراحی زیبایی بینی متد درمانی است که تقریباً در طی پروسه جراحی، کلیه بخش های بینی از لحاظ تقارن، اندازه و فرم آن مورد بازبینی قرار می گیرد. تغییرات فوق سبب ایجاد چهره بسیار زیبا و در عین حال برابر جهت بینی میشود.

سخن آخر

در پایان باید خاطر نشان شد که در عمل تیپ پلاستی به سبک دکتر سید محمد لاجوردی ، تمامی مشکلات بینی به میزان قابل توجهی اصلاح پذیر بوده و نتایج عمل تیپ پلاستی ایشان به نتایج جراحی کامل بینی ، بسیار نزدیک است و بیماران با استرس کمتری به نتیجه دلخواه خود دست خواهند یافت. همچنین تیم ما دکتر ساعدی را نیز به عنوان پزشک برتر در این زمینه معرفی میکند.  ضمنا نتایج عمل تیپ پلاستی نیز مانند جراحی زیبایی کامل ، دائمی و ماندگار می باشد و نتایج آن به نتایج حاصل از اصلاح بینی با ابزاری مانند پلکسر ، پلاسما جت و تزریق آنزیم که دارای اثرات موقتی بوده یا کاملا بی تاثیر هستند ، هیچ شباهتی ندارد.

دکمه بازگشت به بالا