عمومی

اماکن تاریخی همدان میزبان بازارچه‌های نوروزی صنایع‌دستی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمدرضا خلجی در گفتگو با خبرنگار آنلاین، اظهار کرد: محوطه‌های تاریخی‌هگمتانه، آرامگاه‌های بوعلی‌سینا، باباطاهر و پیاده‌راه اکباتان در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ میزبان بازارچه‌های صنایع‌دستی هستند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر شهر همدان‌، در دیگر شهرستان‌ها نیز بازارچه‌های نوروزی صنایع‌دستی برپا شده است، افزود: خانه تاریخی دکتر اقتداری و گذر فرهنگی، تاریخی در شهرستان تویسرکان نیز پذیرای علاقمندان به صنایع‌دستی هستند.

خلجی با اشاره به اینکه در مجتمع سیاحتی علیصدر نیز بازارچه‌های صنایع‌دستی برپا شده است، ادامه داد: جنب موزه حاج آقا تراب در نهاوند و حمام تاریخی دمق از دیگر مکان‌هایی است که در ایام نوروز میزبان بازارچه‌های صنایع‌دستی هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲ بازارچه صنایع‌دستی نوروزی در سرتاسر استان همدان برپا شده است، گفت: سفالگری، نقش برجسته، نقاشی روی سفال، سراجی سنتی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، منبت، معرق چوب، خراطی، مرواربافی، رودوزی‌های سنتی، زیورآلات سنتی، قلمزنی روی مس و نقاشی روی شیشه از جمله رشته‌های فعال صنایع‌دستی در استان همدان هستند که قابلیت شرکت در بازارچه‌های صنایع‌دستی را دارند.

خلجی بازارچه‌ها را مکان مناسبی برای نمایش و معرفی صنایع‌دستی دانست و افزود: بازارچه‌های صنایع‌دستی بستری است که تولیدکنندگان کالای تولیدی خود را به نحو مطلوب تبلیغ، عرضه و به فروش برسانند.

دکمه بازگشت به بالا