برون مرزی

اذعان مقام پلیس بریتانیا به وجود «نژادپرستی نهادینه شده»

رئیس شورای ملی کمیسرهای پلیس بریتانیا از «نژادپرسی نهادینه شده» در پلیس این کشور گفت.

به گزارش ترندونی، پیش از این هرگز یک مقام ارشد پلیس بریتانیا چنین موضعی را اتخاذ نکرده بود.

گاوین استفنز، رئیس هیات کمیسرهای پلیس ملی بریتانیا در مصاحبه‌ای با گاردین، این نهاد را به نژادپرستی نهادینه شده در آن متهم کرد.

استفنز با تاکید بر اینکه این یک دیدگاه شخصی است، اضافه کرد: «تلاش‌ها و اصلاحاتی که در حال حاضر در بالاترین سطح دولت انجام شده است، برای مبارزه با تبعیض نژادی کافی نیست.»

با اعتقاد بر اینکه «نباید از زور بیش از حد برای سیاه پوستان استفاده شود»، استفنز توضیح می‌دهد: «روشی که سیاستهای ما، رویه‌ها و آموزش‌های ما برای سال‌های متمادی طراحی و اجرا شده است، به اندازه کافی صدای سیاه‌پوستان را در نظر نگرفته است. مشکلاتی که باید حل کنیم در سطح نهادی است و بنابراین نیازمند تغییرات بنیادین است.»

در گزارشی که توسط روسای پلیس بریتانیا در سال ۲۰۲۲ منتشر شد، آمده است: «سیاه‌پوستان هفت برابر بیشتر از سفیدپوستان در معرض توقف و تفتیش و پنج برابر بیشتر در معرض استفاده از زور قرار می‌گیرند.» این گزارش همچنین خاطرنشان کرد: «۱۰ درصد از جستجوهای ثبت شده، ۲۷ درصد از حوادث استفاده از زور و ۳۵ درصد از حوادث مرتبط با استفاده از شوکر مربوط به سیاه پوستان است» که با این حال تنها ۳.۵ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

استفنز در این رابطه می‌افزاید: «این کلیشه که مردان سیاه‌پوست خطرناک‌تر هستند یک افسانه است. بله، مردان جوان سیاه پوست درگیر جنایت هستند، اما مردان سفید پوست نیز همینطور.»

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا