اقتصادیکسب و کار ایرانی برتر

اجرت نصب ورق پلی کربنات چقدر است؟

پوشش های پلی کربنات از جمله پوشش های ترموپلاستیک می باشند که از دوام بالایی برخوردار اند. اجرای سقف پلی کربنات امکان استفاده از نور طبیعی در عین فیلتر کردن نورهای مضر را فراهم می نماید. در واقع این ورق ها دارای یک لایه ضد UV می باشند. اجرای سقف پلی کربنات در مکان هایی همچون پاسیو و استخر کاربرد دارد. همچنین می توان در پوشش سقف گلخانه ، مراکز تجاری و فروشگاه های بزرگ ، سوله و پارکینگ از اجرای پلی کربنات بهره برد. نصب ورق پلی کربنات به ویژه در گلخانه ها، صرفه اقتصادی را در پی دارد.

ورق های پلی کربنات

قیمت اجرای سقف پلی کربنات

متراژ کار یکی از عوامل موثر بر روی قیمت اجرای سقف پلی کربنات می باشد. با کمتر شدن متراژ کار متریال اولیه مورد نیاز کمتر شده و قیمت نصب ورق پلی کربنات کاهش می یابد. نوع ورق پلی کربنات از نظر تک جداره ، دو جداره و یا چند جداره بودن و همچنین شکل ورق (تخت ، ذوزنقه ای و…) از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن محسوب می گردند. ضخامت ورق های به کار رفته بر قیمت اجرای سقف پلی کربنات تاثیر گذار است. کیفیت محصول هم باید در برآورد قیمت اجرای پلی کربنات مدنظر قرار گیرد.

شفافیت سقف پلی کربنات

از دیگر عوامل موثر بر روی قیمت اجرای سقف پلی کربنات می توان به طراحی سقف از نظر ساده بودن و یا پیچیده بودن اشاره نمود. بدیهی است که با پیچیده شدن طرح و دشوارتر شدن نصب ورق ها ، هزینه اجرای سقف پلی کربنات نیز افزایش می یابد. باید توجه داشت که در برخی از فضاهای کوچک، امکان اجرا و نصب ورق پلی کربنات با طرح های خاص وجود ندارد. اجرت نصاب پلی کربنات هم تعیین کننده هزینه های تمام شده است. نصاب پلی کربنات باید از مهارت کافی برخودار باشد تا اجرای سقف با مشکل مواجه نشده و منجر به تحمیل هزینه های اضافی نگردد.

به طور کلی قیمت اجرای این سقف کمتر و مقرون به صرفه تر از سقف های مشابه همچون سقف شیشه ای می باشد. در حال حاضر اجرای پلی کربنات به جایگزین مناسبی برای سقف های شیشه ای مبدل شده است. با توجه به موارد ذکر شده قیمت اجرای سقف پلی کربنات در حال حاضر (سال ۱۴۰۰) از حدود ۲۵۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰۰ تومان متفاوت می باشد.

نحوه اجرای سقف پلی کربنات

به منظور اجرای سقف پلی کربنات ، در ابتدا سازه سقف به صورت شیب دار (ساده) و یا قوسی اجرا می گردد. پس از آن ورق های پلی کربنات برش زده شده بر روی این سازه ها نصب می گردند. بدین منظور می توان از انواع ورق های پلی کربنات دو جداره و چند جداره در رنگ های متنوع استفاده کرد. به منظور افزایش زیبایی فضا ، در انتخاب رنگ ورق ها باید به هماهنگی رنگ آن با نمای ظاهری سازه توجه نمود.

یکی از مهم ترین مراحل در اجرای سقف پلی کربنات آب بندی آن می باشد. بدین منظور دور تا دور سقف را که در مجاورت دیوار قرار دارد، به کمک چسب های غیر قابل نفوذ ، چسب کاری می کنند. سپس نبشی هایی روی آن قرار داده شده و دوباره چسب کاری انجام می شود.

اجرای سقف پلی کربنات به صورت متحرک

مزایای نصب ورق پلی کربنات

غالبا اجرای سقف پلی کربنات برای بهره مندی از نور طبیعی فضا انجام می شود. اگر چه بدین منظور می توان از سقف های شیشه ای نیز استفاده نمود، اما سقف های پلی کربنات دارای مقاومت بسیار بیشتری نسبت به سقف های شیشه ای می باشند (حدود ۲۵۰ برابر). قابلیت عبور نور از سقف های پلی کربنات بین ۳۵ تا ۸۵ درصد می باشد.

از دیگر مزایای اجرای سقف پلی کربنات وزن کم آن است. این امر موجب سهولت حمل و نقل و جا به جایی ورق ها می گردد. انعطاف پذیری این ورق ها بسیار بالا بوده و به راحتی قابل نصب می باشند. همچنین ورق های پلی کربنات عایق حرارتی و صوتی مناسبی هستند. عایق بودن این سقف ها موجب کاهش مصرف انرژی و در پی آن کاهش هزینه های مربوط به تامین انرژی و همچنین کمک به محیط زیست می شود. مقاومت این ورق ها در هنگام وقوع آتش سوزی بالا است. علاوه بر این، ورق های پلی کربنات از مقاومت بالایی در برابر رطوبت نیز برخوردار بوده و از این نظر عایق می باشند.

نصب ورق پلی کربنات

همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، این ورق ها ضد UV می باشند که این امر یکی دیگر از مزیت های نصب ورق پلی کربنات به عنوان پوشش سقف محسوب می گردد. این سقف ها از مقاومت بالایی در برابر بارگذاری ، ضربه و خوردگی برخوردار می باشند. ماندگاری و دوام این سقف ها بسیار بالا بوده و تنوع رنگی ورق ها در اجرای پلی کربنات ، زیبایی دو چندانی به فضا می بخشد. شایان ذکر است که اجرای سقف پلی کربنات هم به صورت ثابتاز مزایای سقف پلی کربنات بجای شیشه، کم وزن بودن و هزینه نصب و اجرای به صرفه آن می باشد. این سقف ها از استقامت بالایی برخوردار هستند که سبب شده طرفداران زیادی داشته باشد و تقاضای آن روز به روز جهت استفاده در مکان های متنوع افزایش یابد. برای طراحی، نصب و اجرای این سقف ها به آسانی می توانید با نصاب این مدل سقف ها با موسسات معتبری مشورت نمایید.

قابلیت نصب و اجرای انواع سقف متحرک و ثابت با بکارگیری بهترین مصالح و هزینه اجرای مناسب به وسیله پرسنل این موسسات فراهم شده است. در صورت لزوم فقط کافیست به شکل رایگان در سامانه این موسسات تقاضای خود را ثبت کنید و از مشاوره های ‌کارشناسان آنها بهره ببرید. در این صورت اجرای این سقف ها با نازلترین قیمت و بهترین سطح کیفی برای کاربران عزیز به وسیله افراد ماهر و کاربلد انجام می گیرد.

اجرای سقف پلی کربنات به چند صورت انجام می گیرد؟

 

به چند روش اجرا می شود که عبارتند از:

 

  • بکارگیری ورق پلی کربنات تخت

 

کی از روش های اجرای سقف پلی کربنات استفاده از ورق پلی کربنات تخت می باشد. از این گونه ورق جهت نصب سقف راهرو، اجرای سایبان و سقف گلخانه ای استفاده می شود. این نوع ورق ها به دلیل انعطاف بالایی که دارند می توانند به شکل شیروانی یا قوس دار طراحی و اجرا شوند. طلق های پلی کربنات نیز به آسانی اره کاری و فرز می شوند و به سایز و شکل های متنوعی در می آیند.

 

  • بکارگیری ورق پلی کربنات دوجداره

 

یکی دیگر از روش های اجرای سقف پلی کربنات استفاده از ورق پلی کربنات دوجداره می باشد. مسلما این نوع ورق ها از استقامت بیشتری در برابر آب و آتش برخوردار هستند. بدین جهت دامنه بکارگیری بیشتری را شامل می شوند. مناسب ترین مکان جهت نصب و اجرای این سقف ها برای خانه های مسکونی و گلخانه ها می باشد.

 

چطور مطمئن شویم که  نصب ورق‌ پلی کربنات، ایمن و درست انجام شده‌ است؟

برای این که مطمئن شوید که ورق ‌های پلی کربنات که نصب کردید، درست نصب شده‌اند و ایمنی کافی را دارند، باید مطمئن شوید که از تجهیزات و لوازم ایمن و مناسب استفاده کرده‌اید و دستورالعمل‌های کاری ایمن و استاندارد را به درستی اجرا کرده‌اید.

کار کردن روی سقف‌ها در صورتی که دستورالعمل‌های ایمنی را رعایت نکنید، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. دستورالعمل‌های خاصی برای کار کردن روی سقف‌ها وجود دارند که اگر از این دستورالعمل‌ها مطلع نیستید، هیچ‌وقت به کار کردن روی سقف و نصب ورق پلی کربنات فکر نکنید.

اگر به آمار تلفات سقوط از ارتفاع نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که در مورد کار در ارتفاع باید خیلی محتاط و پایبند به دساورالعمل‌های ایمنی باشید. با استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی درست و رعایت نکات کار ایمن می‌توانید از بروز حادثه جلوگیری کنید.

کارفرماها و سرکارگران در کارهای مربوط به ارتفاع باید از برنامه‌ریزی درست کارها و نظارت روی کار توسط افراد دارای صلاحیت و انجام کار توسط افراد متخصص و کاربلد، مطمئن شوند. بعضی از دستورالعمل‌هایی که HSE (یکی از آژانس‌های دولتی برای ایمنی و سلامت در کار) پیشنهاد می‌دهد، اعم هستند از:

  • تا جایی که ممکن است روی زمین کار کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که کارگران به صورت ایمن می‌توانند به محل کار خود در ارتفاع برسند و با ایمنی کامل از ارتفاع به سطح زمین بازگردند.
  • مطمئن شوید که تجهیزات مورد استفاده برای کار، مناسب و به اندازه کافی مقاوم و قوی است و به درستی نگهداری شده و به صورت منظم مورد بررسی قرار می‌گیرند.
  • اطمینان حاصل کنید که زمانی که مشغول کار در ارتفاع هستید، اضافه بار نداشته باشید و بیش از حد به بیرون خم نشوید.
  • هنگام کار روی سطوح شکننده یا نزدیک چنین سطوحی، اقدامات ایمنی و پیش‌گیرانه را رعایت کنید.
  • خود را در برابر سقوط اشیاء محافظت کنید.
  • مراحل تخلیه و نجات اضطراری خود را در نظر بگیرید.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا