برون مرزیکسب و کار ایرانی برتر

صفر تا صد تحصیل در اروپا با رویزا گروپ

تحصیل در اروپا – صفر تا صد پذیرش تحصیلی اروپا

اگر به دنبال کسب تمام مهارت‌های لازم برای اقتصاد جهانی هستید، تحصیل در اروپا بهترین انتخاب خواهد بود. شما با این انتخاب، با سایر دانشجویان از سراسر دنیا، مشغول به تحصیل و یادگیری خواهید شد. زبان جدیدی را کشف خواهید کرد و استقلال خود را در دانشگاه‌های اروپا توسعه خواهید داد. با وجود بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه و کالج در اروپا در بیش از ۳۰ کشور مختلف، انتخاب‌های شما بی‌شمارند و پاسخگوی تمام نیازهای شما خواهند بود.

چرا تحصیل در اروپا ؟

فرانسه یا آلمان؟ ترکیه یا ایتالیا؟ انتخاب‌ها برای مهاجرت رویزا گروپ بی‌شمارند. از دانشگاه‌های تحقیقاتی رتبه بالا گرفته تا کالج‌های حرفه‌ای کوچکتر. دوره‌های تحصیلی اروپایی، موقعیت های جدیدی را برای شما به ارمغان می‌آورند و آموزشی را ارائه می‌کنند که برای تمام کارفرمایان دنیا از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است.

مهم نیست در کجا تحصیل کنید. تنها یک سفر کوتاه با قطار یا هواپیما، شما را به کشورها و فرهنگ‌های اروپا منتقل می‌کند. تحصیل در اروپا این امکان را به شما می‌دهد تا زمانی که مشغول به تحصیل هستید، دنیا را بگردید. اروپا یکی از قدیمی‌ترین قاره‌های جهان است که هریک از کشورهای آن دارای تاریخ و فرهنگ منحصر به فرد خود است. در اروپا همواره جدا از تحصیل، موقعیت‌های اکتشافی جذابی برای شما فراهم خواهد بود.

مدارک دانشگاهی اروپایی از ارزش بالایی برخوردارند و هزینه‌های تحصیل و زندگی نیز بسیار منطقی هستند. علاوه بر این، بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی نیز به طور گسترده‌ای فراهم است. چرا که امر آموزش در تمام کشورهای اروپایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل در اروپا به کشور و شهر مورد نظر شما بستگی دارد. اما این هزینه با توجه به سطح کیفیت آموزش بالایی که در دانشگاه‌های اروپا ارائه می‌شود، بسیار اقتصادی است. با این حال، توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در رشته پزشکی و برخی از رشته‌های مهندسی در اروپا بیشتر از سایر رشته‌ها است. در بیشتر مواقع نیز اگر به زبان کشور مورد نظر خود تحصیل کنید، هزینه تحصیل شما رایگان خواهد بود. کشور آلمان بارزترین مثال در این خصوص است.

بهترین دانشگاه های اروپا

با توجه به آخرین رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰، بریتانیا با چهار دانشگاه در بین  ۱۰ دانشگاه برتر جهان و ۱۸ دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، همچنان پرچم دار اروپا است. در این میان، دانشگاه آکسفورد در جایگاه چهارم جهان قرار دارد. دانشگاه کمبریج نیز با اختلاف کم در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

دو دانشگاه سوئیس نیز در بین ۲۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند. مؤسسه فناوری فدرال زوریخ در جایگاه ششم و مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان در جایگاه هجدهم. دیگر دانشگاه‌های برتر اروپا: دانشگاه پی‌اس‌ال (PSL) فرانسه (رتبه ۵۳ جهان) و پلی‌تکنیک پاریس (رتبه ۶۰). دانشگاه فناوری دلفت هلند (رتبه ۵۰). دانشگاه کپنهاگ دانمارک (رتبه ۷۲). دانشگاه فنی مونیخ آلمان (رتبه ۵۵).

جذاب ترین کشورهای اروپا برای تحصیل

تحصیل در آلمان

بهره مند شدن از سیستم آموزشی با کیفیت جهت ارتقای موقعیت شغلی در آینده. یادگیری زبان جدید با پیدا کردن دوستان جدید. برقراری ارتباط با دانشجویان و کسب تجربه ای عالی در زندگی که همیشه در یادتان خواهد ماند. تمام این موارد از دلایل مهاجرت تحصیلی به آلمان می‌باشند. صدها دانشگاه در آلمان هستند که تحصیل در آن‌ها برای دانشجویان بین‌المللی رایگان و یا با شهریه بسیار کمی است. اگر بخواهید در رشته های مهندسی، پزشکی، معماری و یا کسب و کار تحصیل کنید، آلمان بهترین مکان برای تحقق این امر است. ترکیب کیفیت آموزشی بالا و تجربه منحصر به فرد زندگی با فرهنگ آلمان، از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت دانشجویان به این کشور برای تحصیل می‌باشند.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا نیز یکی دیگر از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان خارجی است. دانشگاه‌های این کشور در سطح بالایی از آموزش برخوردارند و شهریه آن‌ها نیز به نسبت کشورهای غربی اروپا پایین‌تر است. ایتالیا با داشتن تاریخ غنی و سابقه ممتاز در امر آموزش، به یکی از انتخاب‌های جذاب دانشجویان تبدیل شده است. دانشگاه‌های ایتالیا جزو قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های اروپا نیز به شمار می‌آیند. این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی جهانی نیز در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند. علاوه بر این، این کشور زیبا یکی از چهار کشوری بود که منطقه آموزش عالی اروپا را ایجاد کرد.

تحصیل در فرانسه

سیستم آموزشی فرانسه یکی از بهترین‌ها در جهان است. این سیستم آموزشی یکی از با مفهوم‌ترین‌ها نیز می‌باشد. تحصیل در فرانسه با شهریه‌های پایین، برای دانشجویان بین‌المللی از لحاظ اقتصادی مناسب است. دانشگاه‌های فرانسه همه ساله در کنار سایر دانشگاه‌های مشهور، در رتبه‌های بالا قرار می‌گیرد. همچنین فرانسه انتخاب بسیار خوبی به خصوص برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در رشته‌های کسب و کار را دارند. این کشور قطب تحصیلات بین‌المللی بیزینس و مدیریت به شمار می‌رود. دانشکده‌های بسیاری نیز در این حوزه وجود دارند.

تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک در مرکز اروپا واقع شده است و یکی از مقرهای سازمان ملل متحد نیز به شمار می‌آید. بلژیک کشوری چند فرهنگی و با زبان‌های رسمی فرانسوی، آلمانی و هلندی است. با این حال بسیاری از دانشگاه‌های بلژیک برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان نیز ارائه می‌کنند. به همین خاطر تعداد دانشجویان خارجی که برای تحصیل به بلژیک مهاجرت می‌کنند، سالانه به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر می‌رسد.

تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال نیز همانند اسپانیا، فضایی زنده و دوستانه را برای دانشجویان خارجی فراهم می‌کند که بسیاری از آن‌ها را ترغیب به تحصیل در این کشور می‌کند. علاوه بر این، پرتغال مهد برخی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است. اغلب دانشجویانی که خود را برای کار در زمینه‌های علوم اجتماعی، روزنامه‌نگاری، حقوق و حتی پزشکی آماده می‌کنند، در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند. دو شهر لیسبون و پورتو بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را در خود جای داده‌اند. هزینه‌های تحصیل و زندگی در این شهر خوشمزه نیز به نسبت پایین است.

تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

دانشگاه‌های کشورهای اسکاندیناوی همچون نروژ، دانمارک، سوئد و فنلاند یکی از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌روند.  این دانشگاه‌ها به برنامه‌های تحصیلی آن که بر یادگیری مسئله محور و کارهای تحقیقاتی مدرن تمرکز دارد، شناخته می‌شوند. در دانمارک تحصیل کنید و در میان هزاران دوچرخه خود را گم کنید. نروژ را انتخاب کنید و تحصیل را با بسیاری از فعالیت‌های جذاب ترکیب کنید. و یا به سوئد بروید و تدریس دوستانه معلمین را تجربه کنید. به صورت کلی، اگر در هریک از کشورهای اسکاندیناوی تحصیل کنید، از سطح کیفی آموزش و زندگی بالا و تحصیل ارزان تا رایگان برخوردار خواهید بود. علاوه بر این، می‌توانید به زبان انگلیسی در هریک از این کشورها تحصیل کنید و با مردم نیز به راحتی با همین زبان صحبت کنید.

تحصیل در هلند

آموزش عالی در هلند توسط دولت تخصیص بودجه می‌شود و به همین علت هزینه تحصیل در این کشور به نسبت سایر مقاصد تحصیلی همچون استرالیا و بریتانیا پایین‌تر است. مدارک دانشگاه‌های هلند از اعتبار بالایی برخوردارند و آینده شغلی شما را تضمین خواهند کرد. انتخاب کشور هلند برای تحصیل، یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. چرا که شما در یک کشور به نسبت کمتر شناخته شده با سیستم آموزشی ممتازی تحصیل خواهید کرد. همچنین کشور هلند اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان را به دانشجویان بین‌المللی ارائه کرد. زبان اصلی کشور هلندی است اما بیشتر مردم می‌توانند به خوبی به زبان انگلیسی هم صحبت کنند.

تحصیل در اتریش

اگر به دنبال تحصیل در یکی از امنترین کشورهای جهان، با هزینه تحصیل رایگان یا شهریه‌های پایین و تجربه ترکیبی از فرهنگ‌های آلمانی، ایتالیایی و مجاری می‌گردید، اتریش گزینه مورد نظر شما خواهد بود. در کشور اتریش، تحصیل شما با بهترین دانشگاه‌های جهان و محیط آموزشی با کیفیت و زیبا همراه خواهد بود. فرقی نمی‌کند در وین، زالتسبورگ یا دیگر شهرهای اتریش باشید. شما با معماری بدیع و خارق‌العاده‌ای محاصره خواهید شد. در اتریش می‌توانید در رشته‌های موسیقی، روانشناسی،  کسب و کار و … مشغول به تحصیل شوید.

تحصیل در بریتانیا

پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی که به اختصار بریتانیا خوانده می‌شود، دومین کشور محبوب جهان برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. بریتانیا همه ساله حدود ۴۶۰,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. بریتانیا با سیستم آموزشی منحصر به فرد خود، به یک الگو برای سایر کشورهای جهان مبدل گشته است. بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌های بریتانیا در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، از جایگاه بسیار خوبی برخوردارند. به همین دلیل، این کشور یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان به شمار می‌رود.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا به مردم خونگرم، آب و هوای گرم و هزینه‌های زندگی و تحصیل اقتصادی آن شناخته می‌شود. علیرغم اینکه اکثر دانشجویانی که برای تحصیل به اسپانیا مهاجرت می‌کنند مشتاق به یادگیری زبان این کشور هستند، اما برنامه‌های تحصیلی که زبان انگلیسی بخشی از تدریس است نیز در تمام مقاطع به دانشجویان ارائه می‌شوند. شما می‌توانید در اسپانیا در رشته‌های علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، میزبانی و البته رشته کسب و کار مشغول به تحصیل شوید. دانشکده‌های بیزینس اسپانیا بسیار شناخته شده هستند.

تحصیل در لهستان

لهستان به لحاظ سطح سواد مردم و تعداد بالای دانش آموختگان آن، یکی از بهترین کشورهای اروپایی به شمار می‌رود. دانشگاه‌های لهستان سابقه درخشانی در امر آموزش به خصوص در رشته‌های پزشکی، مهندسی، معماری و فناوری اطلاعات داشته است. بازار کار دانش آموختگان این رشته‌ها نیز در سراسر دنیا بسیار مطلوب است. لهستان کشوری با فرهنگ و تاریخ غنی است و در هر شهری می‌توانید زندگی اقتصادی داشته باشید.

تحصیل در سوئیس

کشور سوئیس فقط سرزمین بهترین شکلات‌ها، ساعت‌های لوکس و بلندترین قله‌های اروپا نیست. دانشگاه‌های سوئیس بسیار بر روی بازار کار و آینده شغلی رشته‌ها متمرکزند. از آنجا که این کشور در حوزه پژوهش بسیار شهرت دارد، همواره دانشجویان و محققان ممتاز را به سمت خود جذب کرده است. پذیرش از دانشگاه‌های سوئیس به نسب راحت است اما حتما مخارج زندگی خود را از قبل مدیریت کنید.

تحصیل در ایرلند

وقتی صحبت از تحصیل در برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان در اروپا می‌شود، قطعا ایرلند یکی از انتخاب‌های شما خواهد بود. جمهوری ایرلند یکی از کشورهایی است که به مردم خونگرمش شناخته می‌شود. دانشگاه‌های آن نیز بر کمک به دانشجویان خارجی برای وفق دادن خود با محیط بسیار متمرکزند. خدمات و سازمان‌های دانشجویی عضو جدا ناپذیری از دانشگاه‌های ایرلند هستند. در سال‌های اخیر، کشور ایرلند اعلام کرده است که ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی را افزایش داده است. رشته‌های فناوری اطلاعات، کسب و کار و علوم زیستی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاه‌های ایرلند هستند.

سوالات متداول تحصیل در اروپا

طول دوره‌های تحصیلی در اروپا چقدر است؟

طول دوره‌های تحصیلی در اروپا در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال است. در مقطع کارشناسی ارشد نیز بین ۱ تا ۲ سال متغیر است.

ثبت نام دانشگاه‌های اروپا در چه ماهی از سال است؟

زمان ثبت نام دانشگاه‌های اروپا در هر کشوری متفاوت است. اما بیشتر کشورها در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر دانشجویان را ثبت نام می‌کنند.

چه مدرک زبانی برای تحصیل در دانشگاه‌های اروپا مورد نیاز است؟

بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌های اروپا برای برنامه‌های تحصیلی انگلیسی زبان خود، مدرک آزمون آیلتس را ملاک قرار می‌دهند. با این حال، مدرک آزمون تافل نیز مورد قبول است.

ویزای شنگن چه مدت اعتبار دارد و آیا با آن می‌توان در اروپا تحصیل کرد؟

ویزای شنگن ۹۰ روز اعتبار دارد. اگر قصد تحصیل در اروپا به مدت بیش از ۹۰ روز را دارید، می‌بایست جهت اخذ مجوز اقامت از کشور مورد نظر خود اقدام کنید. برخی از کشورهای اروپایی نیز شما را ملزم به اخذ این مجوز قبل از ورود به کشور می‌دانند.

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل و کار کدام است؟

بریتانیا را می‌توان بهترین کشور اروپا برای تحصیل و کار معرفی کرد. اما از آنجا که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است، انتخاب‌های بعدی آلمان، هلند، فرانسه و سوئد خواهد بود.

ارزانترین کشور اروپایی برای تحصیل کدام است؟

از ارزانترین کشورهای اروپایی می‌توان به نروژ (هزینه زندگی به نسب بالا است، اما مزایای دانشجویی بسیار مناسب است)، هلند، اسپانیا، لوکزامبورگ، فنلاند، آلمان، ایتالیا و مجارستان اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا