سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

فواید غذای کبابی چیست؟

فواید غذای کبابی و باربیکیو

حتما تا اخر این مقاله همراهمون باشید تا فواید های غذای کبابی و باربیکیو رو کامل بدونیم.

از باربیکیو در فضاهای باز استفاده می کنند و این محصولات بنا بر اندازه و ابعاد مختلفی که دارد در محیط های گوناگون استفاده می شود. مثلاً سایز بزرگ آن در محیط های بزرگ و فضاهای سرباز مانند باغ ها استفاده می شود.

باربیکیو یکی از محصولاتی است برای پختن انواع غذاهای کبابی از آن استفاده می کنند. این محصول انواع متفاوتی دارد. در واقع انواع باربی کیو از نظر شکل ظاهری و ابعاد متفاوت هستند. باربیکیو گازی و باربیکیو ذغالی مهمترین انواع کباب پز به شمار میروند. نام لاتین این محصول باربیکیو است و اما در زبان فارسی معادل دقیق ندارد. در حقیقت عده‌ای از افراد فکر می کنند که نام این محصول به زبان فارسی کباب‌ پز است، اما باید بگوییم که از آنجایی که برای تولید انواع غذاهای گریل شده و غذاهای مختلف دیگر از استفاده می‌ کنند، صرفاً نمی توان نام آن را کباب پز گذاشت.

زیرا کاربردی باربیکیو خیلی بیشتر از کباب پز است. از باربیکیو در فضاهای باز استفاده می کنند و این محصولات بنا بر اندازه و ابعاد مختلفی که دارد در محیط های گوناگون استفاده می شود. مثلاً سایز بزرگ آن در محیط های بزرگ و فضاهای سرباز مانند باغ ها استفاده می شود.برای اطلاعات بیشتر آتشدان کلیک کنید.

اما آن دسته از باربیکیو هایی که سایز کوچکتر دارند، در محیط تراس و بالکن استفاده می شوند. در واقع در این محصول انواع مواد غذایی مختلف را کباب می کنند. در حقیقت باید بیان کنیم که باربیکیو یکی از مناسب ترین محصولاتی است که برای دورهمی دوستانه و خانوادگی استفاده می شود. شما می توانید برای محیط باغ و یا محوطه بزرگ حیات خود از باربیکیو استفاده کنید و آخر هفته ای لذت بخش را با خانواده و دوستان خود با استفاده از باربیکیو تجربه کنید.

این گونه از محصولات به وسیله ذغال و حتی به وسیله برق و گاز انرژی دریافت می‌ کنند و اقدام به پخت مواد غذایی گوشتی و سبزیجاتی می کنند. علاوه بر این باید بگوییم که باربیکیو غذاها را به صورت کاملا خوشمزه تولید می‌ کند و طعم آنها بسیار دلپذیر است. افزون بر این باربیکیو ها به هیچ عنوان گوشت ها را خشک و سفت نمی کنند.

توجه به قیمت باربیکیو برای نوع آپارتمانی آن

اگر قصد خرید باربیکیو برای آپارتمان خود را دارد و قیمت باربیکیو نیز برای شما مهم است، بهتر است بدانید برای خرید چنین باربیکیویی باید جدا از قیمت باربیکیو به سینی های آن، گریل، دریچه هوا و سایر عوامل موثر در باربیکیو توجه کنید.

به دلیل اینکه باربیکیو آپارتمانی مناسب خانه و خانواده است بهتر است به غیر از قیمت، به تعداد اعضای خانواده و میانگین مهمانان دقت کنید. ضمن اینکه یکی دیگر از نکات مهم توجه به ابعاد و سایز باربیکیو است. بعد از توجه به ویژگی و قابلیت های باربیکیو و نهایی کردن بودجه خرید خود، می توانید مناسب ترین باربیکیو را خریداری کنید.

باربیکیو خانگی ایستاده

باربیکیو خانگی ایستاده، باربیکیویی است که معمولا به عنوان کباب پز مناسب برای داخل آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد. البته مدل های گازی این محصول اغلب طرفداران بیشتری دارد. کباب پزها محصولات جذابی هستند که با هزینه کردن برای خرید آنها نه تنها پشیمان نمی شوید، بلکه هر بار به خاطر تجربه ی غذاهای خوشمزه و لذیذ و راه انداختن سریع مهمونی ها با آن به آسان ترین شکل ممکن، از وجود چنین وسیله ی ارزشمندی در خانه بی نهایت احساس رضایت خواهید داشت. آیا از قیمت باربیکیو خانگی ایستاده خبر دارید؟ عوامل موثر بر روی قیمت باربیکیو ها چه عواملی هستند؟

عوامل موثر بر قیمت باربیکیو خانگی  ایستاده

باربیکیوهای ایستاده خانگی دارای مدل های گوناگونی هستند. با وجود اینکه همگی یک کار واحد انجام می دهند ولی در یک یا چند آپشن با هم متفاوتند. مسلما تفاوت در آپشن و تعداد آنها بر قیمت آن تاثیر می گذارد. به طور مثال بعضی از کباب پزهای ایستاده خانگی دارای سیستم سیخ گردان اتوماتیک هستند در حالی که مدل های دیگر سیخ گردان های دستی دارند. این موارد در قیمت باربیکیو کمی تاثیر گذار هستند.

فواید غذای کبابی

غذای کبابی فواید بسیار زیادی دارد. در واقع یکی از سالم ترین نوع غذاهایی می باشد که با بهترین روش تولید می‌ شوند. همانطور که می‌ دانید اگر در تهیه غذاهای کبابی دقت کامل کنید و آنها را نسوزانید، می‌ توانند بهترین غذا از لحاظ سلامتی باشند. زیرا در آنها از هیچ‌ گونه چربی های مضر استفاده نمی‌ شود. همانطور که می دانید یکی از مهم ترین ویژگی های غذاهای کبابی سالم بودن آنها و عدم استفاده از روغن است.

 این گونه از محصولات طعم بسیار خوشمزه ای دارند و به علت این که دارای چربی نیستند، به هیچ وجه برای بدن مضر نمی باشند. همچنین باید اضافه کنیم اگر شما گوشت را به صورت کباب طبخ کنید، چربی های اضافه آن از درون بافت های کباب خارج می‌ شوند و این می تواند یک ویژگی مثبت در غذای کبابی باشد. علاوه بر این باید به این موضوع اشاره کنیم که غذای کبابی طعم بسیار خوشمزه‌ای دارند.

به همین علت در سراسر کشور طرفداران بسیار زیادی دارند. غذاهای کبابی جزو غذاهای مجلسی و رسمی به حساب می آید. به همین علت همه افراد در سایر مهمانی های خانوادگی و دوستانه و مهمانی های رسمی و مجالس علاقه دارند تا از این غذا استفاده کنند. زمانی که غذا در انواع باربیکیو تولید می‌ شود. ارزش غذایی خود را حفظ می کند. ‌همانطور که می‌ دانید بعضی از مواد غذای زمانی که به روش‌ های گوناگون طبخ می‌ شود، بخشی از ارزش غذایی خود را از دست می دهد و این یکی از نکات منفی بعضی روش های پخت و پز به حساب می‌ آید. اما در غذاهای کبابی این اتفاق به وجود نمی‌ آید. علاوه بر این باید بیان کنیم که ارزش غذایی محصولی که به صورت کبابی در باربیکیو پخته می شود، بسیار بیشتر از ارزش غذایی است که سرخ می شود، زیرا کالری کمتری دارد و یک غذای رژیمی به حساب می آی

انواع باربیکیو از نظر نوع سوخت با یکدیگر متفاوت می باشد و یکی از انواع باربیکیو، باربیکیو مدل گازی است. این مدل همانطور که از نامش پیداست سوخت آن از طریق گاز شهری است. در واقع در مورد باربیکیو گازی باید بیان کنیم که جنس آن از استیل و یا چدن و حتی آلومنیوم تولید می‌ شود. این گونه از محصولات برای خانه های شهری و آپارتمانی گزینه مناسب به حساب می‌ آیند و علاوه بر این باید بیان کنیم که از آن می توان در حیاط و تراس و پشت بام خانه نگهداری کرد.

این محصولات قابلیت شستشو دارند و استفاده کردن از آن ها بسیار راحت است. یکی دیگر از انواع باربیکیو باربیکیو ذغالی است. در حقیقت یکی از محبوب ترین انواع باربیکیو می‌ تواند این نوع از باربیکیو ها باشند‌‌. زیرا طعم فوق العاده خوشمزه غذا می دهد و طعم غذا را دودی می‌ کند. به همین علت افراد زیادی علاقه مند هستند تا از باربیکیو ذغالی استفاده کنند.

این گونه از محصولات دارای یک معایبی هستند و آن تولید دود و خاکستر است و اما مدل دیگر از انواع باربیکیو، باربیکیو برقی است، همانطور که از نامش مشخص است با برق کار می کند برای محیط های خانگی یک محصول مناسب به حساب می آید. این گونه از محصولات با اتصال به برق و حرارت تولید می‌ کنند.، به همین علت می‌ تواند اقدام به کباب کردن انواع غذاهای گوشتی و غیر گوشتی باشد.

از دیگر ویژگی‌های باربیکیو برقی می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که زمانی که به پریز متصل شوند کار می‌ کنند و علت این که وزن کمی دارند و در ابعاد کوچک تولید شدند و قابل جابجایی هستند. اما یکی دیگر از انواع باربیکیو،باربیکیو سنگی و یا گابیونی است. این گونه از محصولات در محیط های بزرگ و ویلا و باغ استفاده می‌ شوند. در واقع همانطور که از نامش پیداست با استفاده از مصالح سنگی تولید می شود و زیبایی خاصی دارد.

منبع :سوبیاغذای کبابی بهترین نوع و سالم ترین نوع غذا می باشد . این جمله ای است که شاید بیشتر شما آن را شنیده اید .کباب انواع مختلفی دارد که میتوان به ،کباب برق،چنجه،کباب ترکیه،جوجه کباب، و … اشاره کرد.لازمه یک کباب خوشمزه و بی نظیر یک و مقداری مواد اولیه است. در این مطلب قصد داریم شما را بیش از پیش با غذای کبابی و فواید آن آشنا کنیم .

عدم استفاده از روغن کباب پز

مهمترین ویژگی غذاهای کبابی نقش بسیار بالایی در سالم بودن آنها دارد عدم استفاده از روغن می باشد . به دلیل روش پخت که در غذاهای کبابی استفاده می شود نیازی به استفاده از روغن نمی باشد . روغن یکی از مکمل های مهم در پخت و پز می باشد ولی در عین حال زیان های آن بسیار بیشتر از فوایدش می باشد . روغن ها انواع بسیار مختلفی دارند که از لحاظ ضرر هایی که برای بدن دارند متفاوت می باشند . ولی ویژگی مشترک تمام روغن ها خاصیت چرب بودن آنها می باشد که همین ویژگی به تنهایی مضرات فراوانی دارد . در آشپزی به روش کباب کردن هیچ نیازی به استفاده از روغن نیست که این یک مزیت برای استفاده روز افزون از غذاهای کبابی می باشد .

خارج شدن چربی های اضافی در کباب

کباب کردن باعث می شود تا چربی های اضافی که در بافت غذاها وجود دارد از آن خارج شود . حرارت باعث می شود تا چربی ها تغییر شکل داده و از حالت جامد به حالت مایع تبدیل شوند . در آشپزی ها ی معمولی که غذا درون یک ظرف پخته می شود این چربی ها درون ظرف جمع شده و دوباره وارد بافت غذا میشود . ولی در آشپزی به روش کبابی غذا مستقیماً روی حرارت قرار می گیرد و چربی‌های خارج شده از غذاها بر روی کباب پز می ریزد . نبود یک ظرف و قرار گرفتن مستقیم مواد غذایی بر روی حرارت مانع از بازگشت دوباره چربی به داخل بافت می شود . در نتیجه غذایی که پخته می شود علاوه بر اینکه هیچ روغنی در پخت آن استفاده نمی شود چربی های اضافی خود را نیز از دست می‌دهد .

طعم مطبوع غذا در باربیکیو

کمتر کسی پیدا می شود که طعم غذایی کبابی را دوست نداشته باشد . شما چه گیاهخوار باشید و چه گوشتخوار و چه حتی از هر دو نوع غذا لذت ببرید در هر صورت یکی از طرفداران غذای کبابی هستید . عطر و طعم دلنشینی که حرارت مستقیم به غذا می‌دهد باعث می شود که هر فردی با هر ذائقه ای که دارد از آن لذت ببرد . البته پرطرفدارترین غذای کبابی غذایی است که بر روی زغال تهیه شود . ولی شاید دانستن این مطلب برای شما جالب باشد که بسیاری از افراد قادر به تشخیص طعم غذایی که بر روی زغال کباب شده باشد با غذایی که بر روی گاز کباب شده نیستند .

حفظ ارزش غذایی کباب

برای حفظ ارزش غذایی مواد غذایی بهترین نوع پخت آن ها کبابی کردن می باشد . پخت درون یک فویل و یا قرار دادن مستقیم روی شعله حرارت بسیار بیشتر از آب پز کردن و یا سرخ کردن باعث حفظ ارزش غذایی می باشد . در روش آب پز کردن به دلیل مدت زمان زیادی که موادغذایی درون آب جوش قرار می گیرند بسیاری از ویتامین ها فواید خود را از دست می‌دهند . اما سرخ کردن بسیار مضرتر از آبپز کردن می باشد زیرا علاوه بر اینکه مواد غذایی بسیاری از خواص خود را از دست می دهند درون بافت آنها نیز پر از چربی می شود . به همین دلیل روش کباب کردن برای کسانی که طرفدار غذای سالم هستند و به ارزش غذایی مواد بسیار اهمیت می‌دهند بهترین روش پخت می باشد .

لذت یک تفریح و باربیکیو

به دلیل اینکه اکثر غذاهای کبابی به هنگام یک پیک نیک یا یک مسافرت صورت می گیرد به همین دلیل عموماً تبدیل به یک خاطره دلنشین می شود . زمانی که صحبت از کباب کردن میشود ناخودآگاه به یاد یک خاطره شیرین می‌ افتیم . همچنین زمانی که به یک مسافرت و یا یک تفریح می اندیشیم ، کباب کردن از جمله چیزهایی است که برای آن برنامه ریزی می کنیم . از این رو کباب کردن در اکثر مواقع یاد آور یک خاطره شیرین و یک تفریح دلچسب می باشد .

دایره کباب های خود را گسترش دهید

زمانی که صحبت از کباب و کباب کردن می شود اولین چیزی که به ذهن خطور می کند گوشت است . کباب گوشت چه به صورت مرغ و ماهی و چه به صورت گوشت قرمز عمده ترین چیزی است که برای کباب کردن استفاده میشود . ولی شما می توانید طیف بسیار وسیعی از مواد غذایی را به صورت کبابی آماده و نوش جان کنید ‌. استفاده از سبزیجات کبابی گذشته از طعمه بی نظیری که دارند فواید بسیاری نیز به همراه دارند . سیب زمینی کبابی یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین سبزیجاتی است که به صورت کبابی پخته می شود . استفاده از محصولاتی چون قارچ ، ذرت ، فلفل ، بادمجان به عنوان غذای کبابی بسیار پیشنهاد می شود که مطمئناً مجذوب طعم دلنشین آن ها خواهید شد .

کاهش وزن

همچنین کباب‌کردن یک رژیم غذایی عالی برای کاهش وزن می باشد . به دلیل کم شدن کالری مواد غذایی در هنگام کباب کردن شما می توانید یک وعده غذایی با حداقل کالری را میل کنید . چربی های اضافی که به هنگام کباب کردن از بافت مواد غذایی خارج میشود باعث می شود تا کالری آن ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند . همچنین کاهش چربی غذا تاثیر بسزایی در سلامت قلب و عروق دارد .

یک چاشنی عالی

چاشنی ها و طعم دهنده های مختلف یکی از اجزای جدایی ناپذیر آشپزی می باشند . در هر فرهنگ و منطقه ای از چاشنی های متنوعی برای طعم دار کردن غذا استفاده می شود . چاشنی ها طعم غذا را تکمیل می‌کنند و یا طعم متفاوتی به غذا می بخشند . ولی در برخی موارد این چاشنی ها مضراتی نیز با خود به همراه دارند . کبابی شدن خود به تنهایی یک چاشنی بسیار عالی می باشد که طعم غذا را دگرگون می کند . علاوه بر این بر خلاف سایر چاشنی ها و طعم دهنده ها که در برخی مواقع باعث ایجاد حساسیت و یا مانند نمک که مضرات زیادی دارد ، کبابی شدن غذا یک چاشنی عالی می باشد که زیانی برای بدن ندارد .

افزایش فعالیت بدنی

به دلیل اینکه کباب کردن عموماً با یک تفریح یا یک مسافرت و یا یک دورهمی همراه است . از این رو همیشه یک فعالیت بدنی با خود به همراه دارد . یک ورزش سبک و یا حتی نیمه سنگین قبل از غذا و یا یک بازی شیرین اکثراً در کنار کباب کردن می باشد . همین دلیل یکی از ویژگی های مهم کباب کردن می باشد . و این دلیل نیز یکی از دلایل فراوانی است که باعث می شود غذای کبابی دوست خوب سلامتی باشد .

یک کباب پز یا باربیکیو تهیه کنید

شما اگر بخواهید غذاهایی خود را کبابی کنید ، چه به صورت حرفه ای و چه به صورت آماتور به وسیله ای برای این کار نیاز دارید . کباب پز یا باربیکیو وسیله ای است که برای کباب کردن به آن نیاز دارید . باربیکیو ها انواع بسیار متنوعی دارند که به لحاظ جنس ، سایز و سوخت مصرفی دسته بندی می شوند . باربیکیو های ذغالی رایج ترین نوع باربیکیو میباشند که طرفداران زیادی دارند . همچنین باربیکیو های گازی برای افرادی که تمایل زیادی به سرعت و راحتی در تهیه غذا دارند بسیار مناسب می باشد . باربیکیو های برقی یا تابشی یکی دیگر از انواع باربیکیو می باشند که یک صنعت نوپا و در حال رشد می باشد . اگر شما قصد خرید یک کباب پز برای مصارف شخصی و یا صنعتی خود دارید انتخاب‌های فراوانی پیش روی شما خواهد بود. شما با توجه به نیاز خود می توانید یکی از انواع کباب پز ها را انتخاب کنید .

خرید کباب پز

اگر به دنبال یک مجموعه از بهترین باربیکیو ها برای مصارف شخصی و صنعتی هستید ما تولیدی ویلا سازه را به شما پیشنهاد می کنیم . مجموعه بسیار متنوعی از باربیکیو ها را تولید و عرضه می کند . محصولات ویلا سازه از طریق باربری برای تمام نقاط کشور ارسال می شوند . شما عزیزان میتوانید محصولات ویلا سازه را به صورت حضوری و یا غیر حضوری تهیه نمایید . توجه داشته باشید که ویلا سازه صرفاً یک فروشگاه نیست بلکه یک تولیدی است که محصولات خود را بدون واسطه برای مشتریان عرضه می کند . همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد باربیکیو و کباب پز های ویلا سازه می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

خرید باربیکیو

در کشور ما سایتهای زیادی اقدام به فروش باربیکیو و تجهیزات ویلایی کرده اند که به چند نمونه از معتبر ترین این سایتها اشاره میکنیم.در بین این سایتها فروشگاه دیجی کالا،فروشگاه اینترنتی ویلاسازه،فروشگاه ترب و سوبیا میتوان اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا