عمومیکسب و کار ایرانی برتر

نکات بسیار مهم قبل از انجام پیچ و رولپلاک نما

مهمترین نکات اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما

همان طور که می دانید نمای ساختمان ها از مهم ترین بخش ها در هر ساختمانی است و برای این که یک ساختمان زیبا و سالم داشته باشید باید حتما با نمای ساختمان توجه کنید و در جهت حفاظت و نگهداری آن بکوشید. امروزه در نمای ساختمان ها از متریال مختلف استفاده می شود. نمای ساختمان ها ساخته شده از فلز، سنگ، آجر، شیشه و … می باشد. هر یک از نما ها با توجه به متریال مورد استفاده در آن ها باید به شیوه های مختلفی حفاظت شوند.

یکی از نما های رایج، نمای سنگی است. نمای سنگی برای بسیاری از ساختمان ها استفاده شده است زیرا طرفداران زیادی دارد. انواع سنگ ها در نما مورد استفاده قرار می گیرند مانند آجر، گرانیت، مرمر و… که این سنگ ها باید به صورت محکم در جای خود قرار گیرند. استفاده از پیچ و رولپلاک نمای برج برای مقاوم سازی نما می باشد تا از سست شدن و ریزش آن جلوگیری کرد.

دلیل استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما

ریزش نمای ساختمان مشکلات زیادی را ایجاد می کند، به همین دلیل باید در جهت مقاوم سازی آن تلاش کنید. استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما برای انواع نمای سنگی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از پیچ و رولپلاک موجب می شود که نما در جای خود محکم شود همچنین طول عمر آن بالا می رود. برخی از عوامل طبیعی مانند زلزله، گرد و خاک ، آلاینده ها ، باد و.. موجب می شود که نما در گذر زمان سست شود. بنابراین در صورتی که به نما رسیدگی نشود و از پیچ و رولپلاک برای استحکام آن استفاده نشود، ممکن است نما تخریب شود و نیاز به هزینه ی بالا برای نمای جدید داشته باشید.

خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نما

خدمات پیچ و رولپلاک نما بدون داربست توسط مراکز مختلف ارائه می شود و برای دریافت چنین خدماتی نیاز است که از افراد با مهارت و با تجربه کمک بگیرید زیرا پیچ و رولپلاک سنگ نما در صورتی که به صورت اصولی انجام نگیرد، می تواند مشکلات متعددی را به دنبال داشته باشد. استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما بسیار ضروری است و پیش از سست شدن نما بهتر است از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده شود تا از هزینه های بعدی جلوگیری شود.

برای دریافت خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با تماس با گروه پنو راپل می توانید این خدمات را به راحتی دریافت کنید. این مجموعه با بهره گیری از پرسنل مجرب و با مهارت خود می توانند انواع خدمات مرتبط با نمای ساختمان را به صورت با کیفیت ارائه دهد. خدماتی که این مجموعه ارائه می دهد شامل آب بندی نمای ساختمان، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، نقاشی نما ، آب بندی نمای ساختمان ، نصب توری مرغی و غیره می باشد، بنابراین در صورت نیاز به هر یک از این خدمات می توانید با تماس با مجموعه گروه پنو راپل از خدمات عالی این مجموعه بهره مند شوید.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بسیار مهم و ضروری است و افراد باید به آن توجه زیادی داشته باشند. در نظر بگیرید که نمای ساختمان پس از گذشت مدتی بر اثر آلاینده ها و نفوذ گرد و غبار به پشت سنگ ها دچار سستی و ریزش شود. ریزش سنگ نما می تواند به جان و مال افراد صدمه وارد کند و به همین دلیل استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما می تواند از بروز چنین مسائل جلوگیری کند. هدف از پیچ و رولپلاک سنگ نما ، استحکام بخشی به نمای ساختمان است که با کمترین هزینه این کار انجام می شود.

با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما ، سنگ ها ریزش نمی کنند و از افتادن سنگ ها جلوگیری می شود بنابراین با این کار، ایمن سازی و محکم کاری نما انجام می شود. این کار دارای اصول خاصی است که باید حتماً توسط افراد متبحر انجام شود تا پیچ رولپلاک به خوبی انجام گرفته و نمای ساختمان مقاوم سازی شود.

زمان نیاز به پیچ و رولپلاک سنگ نما

در طول سال بارندگی ها و طوفان ها می تواند از عوامل موثر بر شل شدن سنگ نما شوند؛ همچنین تغییر فصل از سرما به گرما از عوامل دیگری است که به بافت صدمه وارد می کند. ریزش سنگ نما می تواند موجب بروز اتفاق های ناخوشایند شود و برای جلوگیری از این مشکلات نیاز است که حتماً در نگهداری آن بکوشید. زمانی که سنگ نما دچار شل شدگی باشد با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما می توان آن را مقاوم نمود همچنین در صورتی که سنگ نما دچار شکستگی شده باشد می توان ابتدا سنگ را تعویض کرده و بعد از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده کرد.

در برخی از موارد عوامل انسانی در ریزش سنگ نما نقش دارد مثلاً اجرای نامناسب نما و استفاده از سیمان کاری نامناسب و سوراخ کردن نما برای درآوردن جای دریچه و… می تواند به نما آسیب وارد کند. در صورتی که نیاز به ایجاد سوراخ برای نصب دریچه و… دارید حتماً دقت کنید که سوراخ کردن نما از سمت بیرون یا نما به سمت داخل باشد و از پشت سنگ فشار نیاورید.

پیش از پیچ و رولپلاک سنگ نما چه باید کرد؟

پیش از انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما، بهتر است اطلاعاتی درباره ی سنگ نما داشته باشید. برای نمای ساختمان از انواع سنگ ها استفاده می شود. به طور کلی 4 سنگ بیشترین کاربرد را در نمای ساختمان ها دارد که شامل سنگ گرانیت، سنگ مرمریت، سنگ تراورتن و سنگ سرامیک می باشد. در صورتی که برای سنگ نما از سنگ تراورتن استفاده شده باشد که این سنگ رایج ترین نوع سنگ نما است، مشکلی در پیچ و رولپلاک سنگ نما نخواهید داشت زیرا این سنگ کامل سازگار می باشد.

در صورتی که از سنگ مرمریت استفاده شده باشد، این سنگ دارای درجه های مختلفی است که در صورتی که دارای جنس مناسبی نباشد، واکنش خوبی نخواهد داشت و لازم است که پیچ و رولپلاک سنگ نما با دقت بسیار بالایی انجام گیرد. سنگ گرانیت نیز مشکلی برای اجرا و نصب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ندارد و سنگ سرامیک حساس بوده و پیچ و رولپلاک سنگ نما با روش متفاوتی اجرا می شود.

دقت کنید :

برای جلوگیری از ریزش سنگ نما و مقاوم سازی سنگ ها، ترکیبی از اقدامات زیر را در نظر بگیرید:

  • بررسی وضعیت سنگ نما و تعمیر سنگ های آسیب دیده.
  • استفاده از چسب و رزین های مخصوص سنگ نما برای تثبیت سنگ ها به هم و به سطح ساختمان.
  • استفاده از پیچ ها، مهره ها و بست های فلزی در نقاط استحکام ضعیف سنگ نما برای تقویت ساختار.
  • انجام مراقبت و نگهداری منظم برای شناسایی و تعمیر آسیب ها در سنگ نما.
  • استفاده از سیستم های حفاظتی مانند شبکه های فولادی، قاب های فلزی و نگهدارنده های سنگ.
  • نصب واقعی سیستم های بازپوشش سنگ برای جلوگیری از نفوذ آب و تغییرات دمایی زیاد.

چه کسی باید هزینه پیچ و رولپلاک نما را بپردازد؟

هر نمایی از ساختمان چه نمای پشتی باشد یا نمای اصلی جزو مشاعات ساختمان حساب می شود و نیز هزینه پیچ کردن سنگ نما نیز باید به صورت مساوی توسط تمامی مالکان واحد ها پرداخت شود. و مالکی نمی تواند بگوید که مثلا من واحد پشتی هستم و نمای جلو به من مربوط نیست.

در آپارتمان نشینی تمامی واحد ها باید هزینه مساوی برای تعمیرات قسمت های مختلف ساختمان بپردازند. و اگر واحد از پرداخت قیمت پیچ کردن سنگ نما خودداری کرد ساکنین می توانند با تنظیم صورت جلسه و ذکر این مورد در صورت بروز حادثه آن فرد را مقصر جلوه دهند. بنابراین بحث مقاوم سازی نمای ساختمان خود را جدی بگیرید. تا هم خصارت مالی و جانی به خود و هم به دیگران وارد نشود.

دکمه بازگشت به بالا