برای از بین بردن بوی فاضلاب دستشویی

خیلی از افراد به سایت مجموعه لوله بازکنی مراجعه می کنند و می گویند خونمون بوی فاضلاب میده باید چیکار کنم؟ یا سوالاتی از قبیل موارد زیر برای خیلی از افراد پیش می آید:

 • علت بوی فاضلاب در خانه چیست و راه از بین بردن بوی بد فاضلاب در خانه کدام است؟
 • بوی بد دستشویی از کجا می آید؟
 • رفع بوی چاه در منزل چگونه انجام می شود؟
 • روش صحیح رفع بوی بد دستشویی در آپارتمان به چه صورت است؟

و کلی سوال دیگر که در این مطلب می خواهیم به همه ی آن ها جواب دهیم و بهترین راه کارها برای رفع بوی بد فاضلاب را برای شما بیان کنیم. فقط کافی است 3 دقیقه با مجموعه لوله بازکنی همراه باشید. البته سایت مجموعه لوله بازکنی برای تمام سوالات شما در مورد لوله بازکنی مقاله جداگانه ای در سایت خود منتشر کرده است، به عنوان مثال آموزش فنرزدن توالت فرنگی و ایرانی، بازکردن لوله، علت گرفتگی لوله فاضلاب و بیش از صد مقاله دیگر در زمینه لوله بازکنی که شما عزیزان بتوانید به سادگی و رایگان از آن استفاده نمایید.

علت بوی فاضلاب در خانه را شناسایی کنید

در درجه اول باید بدانید که بوی بد فاضلاب می تواند بسیار آزار دهنده باشد و در همان ابتدا اگر کمی بوی نامطبوع از فاضلاب احساس کردید باید نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید چون این بوی نامطبوع علاوه بر اینکه شما و اهل منزل را آزار می دهد می تواند منشاء مریضی هم باشد.

هر چه سریعتر بوی فاضلاب را شناسایی کنید رفع بوی بد فاضلاب نیز آسان تر می شود

حال اگر بخواهیم به طور فهرست وار به بخشی از علت بوی فاضلاب در خانه اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • گازهای سپتیک
 • ایراد در لوله کشی ساختمان
 • خالی شدن سیفون
 • جرم گرفتن لوله های فاضلاب

روش های رفع بوی بد فاضلاب ساختمان

در ادامه می خواهیم روشهای خانگی رفع بوی بد فاضلاب را برای شما بیان کنیم تا شما خانم های خانه دار هم بتوانید به سادگی از آنها استفاده نمایید. روش هایی که در ادامه بیان شده است برای رفع بوی فاضلاب توالت، چاه و لوله فاضلاب در آشپزخانه موثر می باشد. اگر ماشین لباسشویی شما در آشپزخانه میباشد و متوجه شدید این بوی بد فاضلاب از آن است برای تمیز کردن و برطرف بوی بد فاضلاب لباسشویی می توانید کلیک کنید.

1_ رفع بوی بد توالت ایرانی و لوله فاضلاب با سرکه و جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شرین می تواند در سینک ظرفشویی، روشویی، توالت و… که بوی بد فاضلاب از آنها می آید راه گشا باشد و باعث رفع بوی بد فاضلاب شود.

مراحل از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و توالت با سرکه و جوش شیرین:

 • در ابتدا مقداری سرکه سفید صنعتی تقطیر شده و کمی جوش شیرین را از بازار تهیه کنید؛
 • محلول تهیه شده را داخل لوله فاضلاب یا چاه دستشویی بریزید؛
 • بعد از چند ساعت که عمل واکنش انجام شد، آب داغ فراوان داخل چاه دستشویی بریزید.

سرکه و جوش شیرین میتواند بوی بد توالت، سینک، چاه حمام و… را از بین ببرد.

این روش را چند بار تکرار کنید و اگر باز هم بوی بد فاضلاب باقی ماند بدانید که جرم ها و کثیفی ها بسیار زیاد هستند و نیاز به نیروی متبحر در زمینه رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه دارید، و ساده ترین راه برای برطرف کردن آن تماس با لوله بازکنی های مجموعه لوله بازکنی در سراسر تهران می باشد.

2_ رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و لوله سینک با مخمر نان

مخمر نان را می توانید از حتی سوپر مارکت ها یا لوازم قنادی ها تهیه کنید. برای استفاده از این مواد کافیه یک کاسه آب را جوش آورده و یک بسته مخمر نان را داخل آن خالی کنید و با آن خوب ترکیب کنید.

حال برای رفع بوی فاضلاب کافی است که این مایع را در لوله ای که بو می دهد بریزید و به مدت یک شبانه روز به آن فرصت دهید تا به خوبی چربی ها وکثیفی هایی که به لوله چسبیده را برطرف کند. بهتر است بعد از یک شبانه روز لوله را با آب گرم به خوبی بشویید تا به صورت کامل لوله تمیز شده باشد.

مخمر نان را برای رفع بوی بد فاضلاب، با آب مخلوط کنید و داخل لوله بریزید.

نکته! اگر بوی بد فاضلاب فقط در زمان بارندگی به مشام شما برسد، در این صورت لوله ی هواکش چاه فاضلاب که به پشت بام رفته یا همان لوله ونت شما به مشکل خورده است، لذا باید حتما آن را تعویض یا تعمیر نمایید.

در صورت نیاز به حضور متخصصان حرفه ای چاه بازکنی در جهت رفع مشکل خود حتما از طریق سایت مجموعه لوله بازکنی اقدام کرده و با جستجوی نام منطقه مورد نظر خود بهترین تکنسین ها را پیدا کنید.

3_ رفع بوی بد فاضلاب با آبلیمو، جوش شیرین و نمک

نحوه استفاده از این ترکیب به این صورت است که نمک و جوش شیرین را باهم مخلوط و درون لوله می ریزید. حدود 30 دقیقه صبر کنید و سپس روی آن آب بریزید. در نهایت آب لیمو را درون چاه بریزید تا بوی فاضلاب از بین برود. این یک روش قطعی برای رفع بوی بد فاضلاب در منزل می باشد. حتما امتحان کنید.

4_ بهترین روش رفع بوی بد فاضلاب با لوله بازکن ها

اگر با انجام تمام روش های خانگی موفق به از بین بوی فاضلاب در منزل نشدید، بهترین راه کمک از متخصصین لوله بازکنی می باشد. از آنجایی که سایت مجموعه لوله بازکنی تخصصی ترین سایت در خصوص ارائه خدمات لوله بازکنی در تهران می باشد می توانید با مراجعه به آن با بهترین لوله بازکن های تهران تماس بگیرید.

شما با وارد کردن نام منطقه محل سکونت خود در سایت مجموعه لوله بازکنی می توانید نزدیکترین لوله بازکن به خودتان را مشاهده کنید و فقط با یک تماس از جانب شما، لوله بازکن ماهر سایت مجموعه لوله بازکنی خود را در کمتر از نیم ساعت به شما می رساند و بوی بد فاضلاب منزلتان را به صورت تضمینی برطرف می کند. اگر در محدوده جنت آباد تهران ساکن هستید و نیاز فوری به لوله بازکن جنت آباد ماهر برای رفع بوی بد فاضلاب دارید، می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید و به طور مستقیم با متخصصین لوله بازکنی در جنت آباد تماس بگیرید.

محلول رفع بوی بد فاضلاب می تواند موثر باشد؟

شما می توانید جهت رفع مشکل گرفتگی لوله های خود که باعث انتشار بوی بد فاضلاب شده است، از مایع اسید لوله بازکن استفاده نمایید، اما این روش را هرگز به شما توصیه نمی کنیم، چون ممکن است منجر به سوراخ شدن لوله فاضلاب شما شود.

سوالات متداول

از چه موادی می توان جهت رفع بوی بد فاضلاب استفاده کرد؟

✅ در پاسخ به سوال برای از بین بردن بوی بد چاه دستشویی چیکار کنیم باید گفت شما می توانید با استفاده از سرکه و جوش شیرین و مخمر نان جهت از بین بردن بوی فاضلاب اقدام نمایید. این مقاله از سایت مجموعه لوله بازکنی روش های استفاده از این مواد را به طور کامل شرح داده است.

علت بوی بد چاه توالت چیست؟

✅ بوی بد دستشویی می تواند دلایل متعددی از جمله گازهای سپتیک، ایراد در لوله کشی ساختمان، خالی شدن سیفون، جرم گرفتن لوله های فاضلاب و… داشته باشد.

آیا رفع بوی چاه در منزل با مخمر نان ممکن است؟

✅ بله. شما می توانید مخمر نان را از سوپر مارکت ها یا لوازم قنادی ها تهیه کرده و بعد یک کاسه آب را جوش اورده و یک بسته مخمر نان را داخل آن خالی و با آب خوب ترکیب کنید. برای از بین بردن بوی تعفن لوله فاضلاب کافی است که این مایع را در لوله ای که بو می دهد بریزید و به مدت یک شبانه روز به آن فرصت دهید تا به خوبی چربی ها وکثیفی هایی که به لوله چسبیده را برطرف کند.

چیزی که بتواند تجربه خوشایند را در آشپزخانه از بین ببرد، بوی بدی فاضلاب است .این وقتی از فاضلاب ناشی می شود بدتر است، چون مراقبت از آن آسان نیست در این بخش از نکات مفید چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند از بوی بد فاضلاب خلاص شوید.

 

منبع:

آقای لوله بازکن

 لوله بازکنی ستارخان

دکمه بازگشت به بالا