جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

بهترین آموزشگاه تعمیرات

معرفی بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی یکی از رشته های محبوب و پرطرفدار در رشته الکترونیک می باشد. اهمیت بردهای الکترونیکی بسیار زیاد است زیرا در انواع لوازم و دستگاه ها وجود دارند و در واقع مغز فرمان دهنده به بخش های مختلف مکانیکی هر دستگاه می باشند. از کولر گازی و پکیج دیواری گرفته تا موبایل و لپ تاپ، کوچکترین ایراد در برد این دستگاه ها منجر به عملکرد اشتباه آنها می شود.

حرفه تعمیرات بردهای الکترونیکی از شغل های پردرآمد و پرتقاضای بازار کار رشته های فنی و حرفه ای می باشد. از این رو خیلی از آموزشگاه ها این حرفه را به عنوان یکی از رشته های اصلی خود در تقویم آموزشی قرار داده اند و همین عامل باعث شده انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی در تهران برای کارآموزان و علاقه مندان کمی چالش برانگیز باشد. در این مقاله قصد داریم با ارائه یک نقشه راه عملی در مورد انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی و معرفی معیارهای کلیدی این انتخاب، به شما در تصمیم گیری نهایی کمک کنیم. با ما در این مقاله از مجتمع آموزش فنی پویان تا انتها همراه باشید.

چگونه تعمیرکار حرفه ای تعمیرات برد الکترونیکی شویم؟

ورود به یک حرفه در ابتدا برای هر کسی سخت است. برای ورود به یک حرفه باید کمی جسارت داشته باشید و فشارهای اولیه را تحمل کنید. اما اگر مسیر شما صحیح انتخاب شود و برای رسیدن به هدف خود نقشه راه درستی ترسیم کرده باشید به طور حتم این تلاش شما نتیجه می دهد.

مهمترین مرحله در ورود به بازار کار، آموزش صحیح و اصولی است. همانطور که می دانید در بردهای الکترونیکی، قطعات متنوعی به کار رفته و طراحی این بردها می توانند کاملا باهم تفاوت داشته باشند. این بدین معنی است که روشی که برای عیب یابی و تعمیر برد یک دستگاه موثر است شاید برای دستگاه دیگر اصلا کارساز نباشد. بنابراین آموزش کامل تعمیر بردهای الکترونیکی باید به صورتی باشد که تمام احتمالات را در نظر بگیرد و یک کارآموز را برای انواع مشکلات و چالش های پیش روی یک متخصص تعمیرات برد آماده کند.

معیارهای انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی

رسیدیم به اصل مطلب. خط کش و معیار انتخاب ما برای معرفی بهترین مجمع آموزش فنی و حرفه ای و بهترین مرکز تخصصی آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی چه باید باشد؟ در ادامه اصلی ترین معیارهای این انتخاب را معرفی می کنیم. انتهای جذاب این مقاله را از دست ندهید.

آموزش عملی

یکی از مهمترین دلایل انتخاب ما باید عملی بودن آموزش ها باشد. تعمیر بردهای الکترونیکی یک حرفه عملی و یک مهارت است. برای هر مهارتی نیاز به انتقال تجربه به شکل عملی و تمرین و تکرار می باشد. اگر برای یادگیری یک مهارت عملی از آموزش های تئوری استفاده کنیم نمی توانیم منتظر نتیجه درخشانی باشیم. قبل از انتخاب بهترین اموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی حتما در مورد سبک آموزش از مسئول مربوطه سوال کنید.

اساتید دوره

شاید بتوان مهمترین عامل در انتخاب بهترین آموزشگاه تعمیرات بردهای الکترونیکی را وجود اساتید با تجربه و با سابقه دانست. تحقیق کنید که این اساتید حتما خود در بازار کار این حرفه مشغول به کار باشند. استادی با این ویژگی، با چالش های واقعی و روز بازار کار حرفه خود آشناست و می تواند به بهترین شکل تجربه خود را به کاراموزان منتقل کند. شاید نتوان از استادی که تمام عمر خود را در هنرستان آموزش تئوری داده است انتظار آموزش یک مهارت عملی داشت.

کارگاه مجهز

عملی بودن آموزش ها در گرو وجود یک کارگاه مجهز به تجهیزات روز بازار کار است. اگر کارگاهی مجهز با تمام امکانات لازم برای هر کارآموز وجود نداشته باشد، چطور می توان ادعا کرد آموزش ها عملی می باشند. در صورتی آموزش ها امکان عملی بودن پیدا می کنند که تجهیزات تعمیرات بردهای الکترونیکی برای تمام کارآموزان به صورت جداگانه وجود داشته باشد.  در این حالت هنرجویان می توانند در هنگام آموزش از این ابزارها استفاده کرده و مهارت ها را زیر نظر استاد تمرین کنند تا نقاط ضعف آنها مشخص شود. قبل از ثبت نام و پرداخت هزینه دوره، باید حتما از مسئول مربوطه بخواهید کارگاه تعمیرات برد آموزشگاه را به شما نشان دهد.

ضمانت یادگیری

در برخی از آموزشگاه ها به دلیل اطمینان از کیفیت بالای آموزشی به کارآموزان در هنگام ثبت نام ضمانتی مبنی بر ضمانت یادگیری داده می شود. این ضمانت به این شکل است که اگر کارآموزی در پایان دوره به مطالب مسلط نشده باشد دوره برای او به صورت رایگان تکرار می شود. البته این اتفاق خیلی کم رخ می دهد و کارآموزان در اکثر موارد دوره خود را با موفقیت با پایان می رسانند. اما برای اطمینان از این مسئله و اینکه هزینه این که صرف کرده اید به طور حتم به نتیجه می رسد حتما قبل از ثبت نام در دوره در مورد این مزیت ویژه از مدیریت یا مسئول ثبت نام آموزشگاه سوال کنید.

مدرک معتبر

متاسفانه برخی آموزشگاه های سودجو در تهران بدون داشتن مجوز از سازمان فنی و حرفه ای تهران به آموزش کارآموزان می پردازند. در انتهای این دوره نیز مدرکی به کارآموزان اعطاء نمی شود و یا اگر هم این کار صورت بگیرد مدرک معتبر نخواهد بود. یک آموزشگاه معتبر باید حتما از سازمان فنی و حرفه ای کل کشور مجوز فعالیت داشته باشد و مدرک پایان دوره آن نیز قابل تایید و رسمی باشد.

معرفی بهترین آموزشگاه های تعمیرات بردهای الکترونیکی

در ابتدا قصد من به عنوان نویسنده این مقاله معرفی بهترین آموزشگاه در زمینه آموزش تعمیر بردهای الکترونیکی تهران بود. اما با خودم فکر کردم شاید در انتخابم اشتباه می کنم و بهتر باشد به خواننده حق انتخاب بدهم. از این رو از بین آموزشگاه های متعدد فنی و حرفه ای در تهران من نام سه آموزشگاه برتر را که تمام معیارهای بالا را دارد معرفی کرده و انتخاب را به عهده شما می گذارم.

آموزشگاه فنی سازان در تهران

آموزشگاه فنی سازان به عقیده خیلی از اساتید و کارآموزان یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیرات برد در تهران است. نقطه قوت و نکته مورد تاکید در بررسی نظرات هنرجویان، اساتید مجرب این مجموعه می باشد. اساتید دوره آموزش تعمیرات برد در آموزشگاه فنی سازان از بهترین اساتید تهران می باشند. کارگاه آموزشی این مجموعه کاملا مجهز بوده و آموزشگاه با مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت می کند. برای تماس با این آموزشگاه و هماهنگی جهت شرکت در کلاس ها با شماره های زیر تماس بگیرید.

آموزشگاه فنی پویان در میدان انقلاب تهران

آموزشگاه فنی پویان یکی دیگر از آموزشگاه های تعمیرات برد زبانزد در تهران است. نقطه قوت این آموزشگاه کارگاه های مجهز و تجهیزات بروز تعمیرات برد این آموزشگاه می باشد. تنوع بردهای الکترونیکی این آموزشگاه بسیار زیاد است و کارآموزان می توانند انواع مهارت ها را روی انواع بردها تمرین کنند. همچنین این آموزشگاه به کارآموزان ضمانت یادگیری ارائه می دهد.

آموزشگاه برق و الکترونیک در خیابان آزادی تهران

انتخاب سوم ما آموزشگاه برق و الکترونیک می باشد. این آموزشگاه با فراهم کردن فضای آموزشی ویژه رشته های فنی و حرفه ای و استفاده از روش های آموزش پربازده و عملی توانسته اعتماد بسیاری از کارآموزان را جلب کند. یکی از مزیت های ویژه شرکت در دوره های این آموزشگاه وجود پشتیبانی پس از دوره می باشد.

برگرفته از: آموزشگاه تعمیرات برد فنی پویان

دکمه بازگشت به بالا