بهترین مناطق جهت سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت برای ایرانیان

مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت و پاسپورت، از مسائل مورد توجه بسیاری از ایرانیان در سالهای اخیر است. توجه به این نکته که سرمایه گذاری امن باشد، و پاسپورت کشور مقصد قدرتمند باشد، می تواند برای تعیین مسیر آینده زندگی مخاطب و خانواده بسیار حائز اهمیت باشد. ما در این مقاله، دو مقصد مهم جهت سرمایه گذاری ارزی و دریافت پاسپورت را بررسی می کنیم.

دومینیکا

جمهوری دومینیکا یکی از بهترین برنامه های اعطای تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری (Citizenship By Investment) را ارائه کرده است. برنامه سرمایه گذاری در دومینیکا از سال ۱۹۹۳ فعال بوده است. این برنامه بسیار مشهور، سرمایه گذاران جهان را به مشارکت اقتصادی در این کشور دعوت می‌کند. اگر متقاضیان الزامات قانونی و سایر شرایط مورد نیاز را برآورده کنند، خود و خانواده آن‌ها (همسر، فرزندان وابسته زیر 30 سال، پدر و مادر بالای 55 سال) می‌توانند شهروندی و پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند .

برنامه اقتصادی شهروندی دومینیکا به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می‌آید. برنامه اقتصادی مذکور به متقاضیان این امکان را می‌دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند در کشور مشترک المنافع دومینیکا شوند. لازم به توجه است که سرمایه اهدایی پس از تایید مدارک به حساب دولت دومینیکا پرداخت می‌گردد. شما به عنوان یک شهروند جدید، مجبور به زندگی در دومینیکا نیستید ولی مانند هر شهروند دیگری این حق را دارید که در دومینیکا زندگی کنید.

طبق آخرین گزارشات منتشر شده (در January 2021)، اتباع کشور دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به 139 کشور و ناحیه دنیا سفر کنند. اعتبار پاسپورت دومینیکا در رتبه 37 ام جهان قرار دارد. از جمله مهم ترین کشور ها که با داشتن پاسپورت دومینیکا بدون نیاز به ویزا می‌توان به آن ها سفر کرد، انگلستان و کشور های حوزه شینگن می‌باشد. موافقت نامه برای معافیت ویزای متقابل بین دومینیکا و کشور های حوزه شنگن در (2015 May 28) به امضا رسید.

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا

1. روش پرداخت بلاعوض برای اخذ پاسپورت دومینیکا  (Donation)

مبلغ اهدایی به دولت دومینیکا بستگی به تعداد نفرات خانواده دارد و به شرح ذیل است:

برای متقاضی اصلی ( یک نفر، فارغ از اینکه شخص مجرد باشد و یا خانواده داشته باشد) – 100,000 دلار آمریکا

برای  متقاضی اصلی و همسر – 175,000 دلار

برای یک خانواده 4 نفره با فرزندان کمتر از 18 سال – 200,000 دلار

برای هر عضو بیشتر از چهار نفر – 25,000 دلار (این مورد در شرایطی امکان تخفیف دارد) 

دریافت تابعیت دومینیکا هزینه های جانبی دیگری نیز دارد که به دلیل پرهیز از پیچیده شدن مقاله، جزئیات این هزینه ها و منابع رسمی آن در جلسات مشاوره رایگان ارائه می گردد.

 2. روش سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت برای اخذ پاسپورت دومینیکا

سرمایه گذاری در ملک یا پروژه های مورد تایید دولت مانند هتل های در حال ساخت به ارزش حداقل 220,000 دلار و نگهداری آن به مدت حداقل سه سال

هزینه های دولتی (تنها مربوط به روش سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت) به شرح زیر است. این هزینه ها به جز هزینه های جانبی اعطای شهروندی است.

متقاضی اصلی 25,000 دلار آمریکا

 متقاضی اصلی و همسر 35,000 دلار آمریکا

خانواده چهار نفره 35,000 دلار آمریکا

خانواده 5 یا 6 نفره 50,000 دلار آمریکا

خانواده 7 نفره و یا بیشتر، باید 70,000 دلار به دولت پرداخت شود.

خرید ملک در قبرس شمالی

در سال های گذشته افراد زیادی برای خرید ملک در قبرس شمالی اقدام کرده اند و از دلایل آن می توان به رشد اقتصادی این کشور که منجر به پیشرفت چشمگیر زیرساخت های این کشور شده است اشاره کرد. قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی از ثروت کمتری برخوردار است اما رشد اقتصادی در این کشور موجب شده که توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

شما می توانید با خرید ملک در قبرس شمالی اقامت این کشور را دریافت کنید و این فرصت مناسبی برای دوران بازنشستگی، فرزندان و تعطیلات شما می باشد. البته باید یادآور شد که قیمت ملک در قبرس شمالی تفاوتی با ایران ندارد اما قابل ذکر است که سرمایه گذاری در قبرس شمالی قابلیت رشد دارد.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی

این کشور نسبت به کشور های اروپایی ارزان تر می باشد. با توجه به متغیر بودن قیمت ها نمی توان مبلغ ثابتی را معرفی کرد و لی به طور معمول 50000 پوند حداقل هزینه ی لازم می باشد.

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

برای خرید ملک در این کشور می بایست ابتدا با فعالان و مشاوران تخصصی در این زمینه مشورت کرد. موسسه حقوقی سام در این زمینه شما را همراهی خواهد کرد. مشاوران ما می توانند در انتخاب ملکی که مشکل قانونی یا مالیاتی نداشته باشد و مدارک و سند کامل داشته باشد به شما راهنمایی لازم را بکنند.

پس از انتخاب ملک جهت خرید آن مبلغی معادل 2000 پوند جهت رزرو ملک به فروشنده باید پرداخت شود. پس از تصمیم نهایی حدود 30 درصد از قیمت کل ملک را جهت خرید باید پرداخت نمود که معمولا یک ماه زمان پرداخت پیش خرید می باشد. 5 درصد مالیات برای خرید ملک باید به اداره مالیات پرداخته شود.

دکمه بازگشت به بالا