طراحی باغ ویلا ساده و مدرن

طراحی باغ ویلا ساده که در زمین های مختلف رویایی بر مبنای اصول صحیح اجرا می شود ، می تواند ویلا را به مکانی فوق العاده دنج و رویایی تبدیل نماید.

تئوری های مختلفی برای طراحی یک باغ ویلایی ساده وجود دارد که بیانگر این است که تنها کاشت درختان و گیاهان برای طراحی باغ ویلای ساده کافی است اما باید گفت که طراحی فضای سبز بدون رعایت هیچ اصولی برآورده کننده ی خواسته ی شما نخواهد بود و هزینه ها و منابع را هدر خواهد داد.

سبک های طراحی باغ ویلا ساده چیست؟

قبل از شروع به طراحی باغ ویلا ساده، باید سبک طراحی را مشخص کرد. بنابراین یکی از موضوعاتی که در برنامه ریزی و تصمیم گیری قبل از شروع پروژه وجود دارد، سبک طراحی باغ ویلا شماست. پارامترهای مختلفی در انتخاب سبک طراحی موثرند که شامل سلیقه و ایده مالک در بحث طراحی، مساحت زمین ویلا و باغ ویلا، گونه های گیاهی و و شیب منطقه ساخت ویلا است.

طراحی باغ ویلا ساده مدرن

طراحی های مدرن باغ ویلا با طراحی های ساده باغ ویلا تعریف می شود.طراحی های مدرن ویلایی نیاز به محوطه سازی مدرن دارد. از ویژگی های این طراحی باغ مینیمالیسم، ​​کاربردی بودن، طراحی نامتقارن و پویایی محوطه باغ ویلا است.
اشکال منحنی یا راست‌زاویه با کمترین پیچیدگی در مسیرهای دسترسی، شکل‌های باغ و مجسمه‌هایی که با نمای ویلا هماهنگ هستند، شکل می‌گیرند.

سادگی و مدرنیته بودن در تمامی اجزای یک منظر باغ ویلایی مدرن موج می زند. طراحی ساده مبلمان باغ، شومینه، باربیکیو، کفپوش و غیره کاملا مشهود است و اما فضای جذاب و دلنشینی که از نورپردازی ورودی ویلا، استخر ویلا و آبنما نظرها را به خود جلب می کند. طراحی مسیرهای باغ که از بیرون به داخل حیاط ویلا و از حیاط تا عمارت ویلا ادامه دارد، نقش مهمی در جلوه باغ ویلا دارد.

طراحی باغ ویلای کلاسیک

به این ترتیب تجمل و ظرافت به اوج خود می رسد و کاربر باید توجه داشته باشد که استفاده از این روش در طراحی ویلا هزینه های زیادی در حین ساخت دارد. از ویژگی های اصلی باغ ویلایی کلاسیک  استفاده از سنگ مرغوب و درجه یک، عدم تقارن باغ ویلا و طراحی و ساخت ویلا به عنوان بخشی از نمای ویلا و باغ ویلا می باشد.
تجمل و اصالت از طریق عناصر تزئینی و ترکیب عناصر و فضاها متجلی می شود.
این عناصر مطابق با محوطه سازی کلاسیک ویلا طراحی شده اند و با جزئیات لوکس و غنی ساخته شده اند و مجموعه باغ ویلا را یکدست و متعادل ساخته اند.

باغبانی سنتی نیز با طراحی و انتخاب گیاهان چند ساله سرسبز، حس نوستالژیک را به قصرهای باغ ویلا کلاسیک می بخشد که از این منظر به باغ ویلای سنتی بسیار نزدیک است.

سبک طراحی باغ سنتی

این سبک طراحی باغ ویلا در گذشته بسیار پرطرفدار بود و اکنون دوباره در حال رونق است، اگر سبک باغی که انتخاب می کنید سنتی نیز هست باید از این سبک طراحی آلمانی الگوبرداری کنید.

ویژگی های باغ ویلایی سنتی:

  • استفاده از ویترای در نمای ویلا.
  • استفاده از آلاچیق های چوبی در محوطه سازی باغ ویلا
  • طراحی استخر و آبنماهای سنگی
  • از گیاهانی استفاده کنید که نماد باغ ویلایی سنتی ایرانی هستند (مانند سرو)

در مجموع موارد فوق ویژگی هایی از باغ ویلایی سنتی ایرانی هستند که همگی نمادی از عناصر خاص در طراحی باغ ویلاهای سنتی هستند.طراحی باغ ویلای سنتی برگرفته از آلاچیق قدیمی با آب نماها و فضاهای متقارن که نتیجه زیبا و فوق العاده ای به دست بهترین طراحان باغ و محوطه سازی همراه خواهد داشت.

طراحی باغ ویلایی روستایی

طراحی باغ ویلا روستیک با طبیعت طراحی باغ و طبیعت هماهنگی دارد.
به همین دلیل یکی از رویکردهای مهم در این زمینه طراحی و اجرای باغ ویلایی روستایی است.
طراحی باغ ویلایی روستایی با آبشارهای کوتاه، سکوها، پله ها و بدنه های سنگی با ظاهری طبیعی و تمیز می تواند حس خانه ای را در دل طبیعت با نمای طبیعی ایجاد کند.
چوب و سنگ طبیعی با اشکال نامنظم و طبیعی و وجود شومینه در فضای باز لحظات خوش و گفتگوی گرم و جذابی را برای شما رقم خواهد زد.
نوع گیاهی با استخر طبیعی شامل فضایی برای اجاق گاز و آشپزخانه در فضای باز است.
پس لذت آشپزی و غذا خوردن را به یک تجربه بی نظیر تبدیل کنید.

فرآیند طراحی باغ ویلا ساده و محوطه سازی

  1. ابتدا زمین ویلا باغ بررسی و مساحت آن ثبت شد. در این قسمت باید بررسی کنید که آیا خاک باغ شما صاف است یا شیبدار و اگر خاک شیبدار است، توپوگرافی خاک مهم است.
  2. جانمایی مکان عمارت ویلا، آبنما، مسیر ارتباطی بین خیابان و باغ ویلا و داخل ویلاها، آلاچیق ها و غیره را مشخص نماید.
  3. در نهایت متریال انتخابی باید با توجه به بودجه مشتری برای طراحی باغ ویلا انتخاب گردد.

نکته : طراحی باغ ویلا ساده باید بر اساس تپه روی زمین، برای طلوع و غروب خورشید و میزان نور انجام شود.

به کدام اصول طراحی باغ ویلا ساده توجه کنیم؟

اصل اول : تناسب طرح با شرایط اقلیمی منطقه ویلا است که باید به عنوان اصل اصلی طراحی باغ ویلا بدانید.

اصل دوم: که نوع گیاهی که انتخاب می کنید متناسب با آب و هوای منطقه باشد تا مجموعه ای پایدار و مناسب در فضای سبز ویلای خود داشته باشید.با توجه به اینکه معمولاً برای تعطیلات به ویلای خود می روید، نمی توانید همیشه از گیاهان و فضای سبز ویلای خود مراقبت کنید، بنابراین مصرف انرژی گیاه شما باید حداقل باشد تا هزینه های اضافی برای گرمایش و سرمایش پرداخت نکنید.

اصل سوم: شرایط آب و هوایی نیز می تواند جهت گیری اصلی ویلا را در طراحی باغ ویلاهای شما مشخص کند، بنابراین برای کاهش هزینه های انرژی و مصرف بالای نور طبیعی، طراحی ویلا باید به گونه ای باشد که در فصل زمستان. قابل قبول ترین آفتاب و تابستان خنک را برای شما فراهم می کند.

اصل سوم : یکی دیگر از اصولی که در این قسمت باید در نظر گرفت، تناسبات ساختمان ویلا با فضای سبز باغ ویلا است، این تناسبات و تناسبات باید قبل از شروع پروژه در نقشه ذکر شود تا بدانید چه میزان زیرساخت برای ویلا دارید. انجام ندادن این کار به خصوص در طراحی باغ ویلایی بزرگ می تواند هویت باغ شما را به یک باغ کوچک تبدیل کند.

هزینه طراحی باغ ویلا ساده

برای طراحی و اجرای باغ ویلا نمی توان هزینه ثابتی اعلام کرد و برآورد هزینه طراحی باغ ویلا ساده کاملا متغیر است وابسته به عوامل مختلفی نظیر نوع گیاهان باغ ویلا، سبک طراحی باغ که می توان به این نکته اشاره کرد که طراحی ویلای لوکس (کلاسیک) یکی از پرهزینه ترین کارها است و اگر به دنبال کمترین قیمت برای ساخت ویلا هستید باید طراحی ویلای کلاسیک با متریال مرغوب را فراموش کنید.

امکانات آبرسانی و نورپردازی باغ ویلا یکی دیگراز هزینه های طراحی باغ است اما در نتیجه یک باغ ویلای ساده خاص و آرامش بخش طراحی می شود.

طراحی باغ ویلا ساده برگرفته از گرایش های جذاب معماری و طراحی منظره است. طراحی باغ ویلا در واقع طراحی فضاهای طبیعی باز نسبتا بزرگ است. با ساخت ویلای خود در باغ می توانید آرامش داشته باشید و از زیبایی باغ، هوای تازه و خنک جاری در داخل ویلا لذت ببرید و حس بی نظیر طبیعت را حس کنید.

طراحی ویلا در باغ یادآور آلاچیق قدیمی است که به عنوان خانه استفاده می شد.لذت بردن از تعطیلات در یک ویلای مجلل و راحت در باغی زیبا و با طراوت یک تجربه بی نظیر است.
مجموعه ی تهران گاردن دارای تیمی حرفه ای در زمینه طراحی و محوطه سازی ویلا و همچنین نرم افزارهای مدلسازی پیشرفته برای طراحی و اجرای باغ شما به بهترین شکل ممکن می باشد.

دکمه بازگشت به بالا