عمومیکسب و کار ایرانی برتر

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403 (آموزش جامع)

مدارس نمونه دولتی به عنوان مراکزی آموزشی شناخته می‌شوند که به طور تخصصی به پرورش دانش‌آموزان با استعداد و خلاق می‌پردازند. این مدارس با ارائه برنامه‌های درسی پیشرفته‌تر، فرصت‌های منحصر به فردی را برای یادگیری و رشد دانش‌آموزان فراهم می‌کنند. ثبت نام در مدارس نمونه دولتی مزایای متعددی را برای دانش‌آموزان به ارمغان می‌آورد. ما در این مقاله به بررسی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403 (آموزش جامع) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر  درادامه مطلب همراه ما باشید.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1403

در هر سال برای ورود به مدارس نمونه دولتی 1403برگزار می‌شود. دانش‌آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی می‌توانند در زمان تعیین شده به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی my.medu.ir مراجعه و آن را دریافت کنند. دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد. اخبار مرتبط با انتشار این دفترچه را از راه‌های ارتباطی روبیکا، تلگرام، اینستاگرام و آپارات و همچنین سایت گروه آموزشی رهاورد جستجو کنید.

دستور العمل ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی پایه دهم

بعضی از شرایط ثبت نام به صورت زیر است:

  • تابعیت ایرانی داشته باشید.
  • در پایه نهم مشغول به تحصیل باشید.
  • در زمان مشخص اقدام به ثبت نام در تیزهوشان کنید.
  • کسب حداقل معدل کتی 17 در ارزشیابی پایانی نوبت دوم برای فارغ التحصیلات نهم است.
  • رقابت علمی در آزمون ورودی دبیرستان های نمونه ذولتی بین دانش آموزان همان منطقه می باشد.
  • اساسمی مدارس، ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی و همچنین عناوین رشته های تحصیلی در دفترچه آزمون مدارس نمونه دولتی درج می شود.
  • هر داوطلب می تواند صرفا یک واحد آموزشی نمونه دولتی و یک رشته تحصیلی را انتخاب نماید.
  • دانش آموزان عشایری در هر منطقه ای می توانند در آزمون شرکت کنند.
  • کلیه دانش آموزان مشغول به تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 1402-1403 و با افرادی که پایه نهم خود را در سال های تحصیلی قبل گذرانده اند با داشتن شرط سنی مجلز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

محل و زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی

آزمون نمونه دولتی یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی برای ورود به دوره دبیرستان است که هر ساله در اوایل بهار برگزار می‌شود. زمان برگزاری این آزمون معمولاً در فصل بهار یا اوایل تابستان است، به دلیل آنکه دانش‌آموزان پس از پایان ترم دوم در مدارس ابتدایی، باید آماده‌سازی خود را برای ورود به دبیرستان آغاز کنند. این آزمون برای دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به تحصیل در مدارس برتر و پیشرفته هستند، بسیار مهم است و می‌تواند به آنها کمک کند تا  به مدارس مورد نظرشان وارد شوند.

محل برگزاری آزمون نمونه دولتی نهم نیز معمولاً در مدارس و مراکز آموزشی برتر شهرهای مختلف برگزار می‌شود. این محل‌ها با داشتن امکانات و تجهیزات مناسب برای برگزاری آزمون‌های بزرگ و مهم مانند آزمون نمونه دولتی، انتخاب مناسبی برای برگزاری این آزمون هستند. این محل‌ها برای اطمینان از صحت انجام آزمون و رعایت تمامی شرایط و قوانین مربوط به آن، با دقت انتخاب می‌شوند.

 

ادامه مطلب در:

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دکمه بازگشت به بالا