عمومیکسب و کار ایرانی برتر

اپال نما معتبرترین فروشگاه اینترنتی شیرآلات در ایران

راهنمای جامع خرید شیرآلات استاندارد و باکیفیت

چطور می توانیم شیرآلات باکیفیت را تشخیص دهیم؟ برای اکثر افراد خرید کالاهای روزمره ساده تر است چرا که امکان جبران اشتباه و تغییر انتخاب پس از مصرف کالا وجود دارد. اما وقتی نوبت به خرید شیرآلات با کیفیت می رسد که جنبه های مختلف فنی، کاربردی و زیبایی در آن موثر است، تصمیم گیری تخصصی تر و دشوارتر می گردد. تنوع سبک ها، مواد اولیه و آبکاری ها در کنار تنوع قیمت ها گیج کننده است. از طرفی شیرآلات اهرمی جز لوازمی است که یکبار برای مدت طولانی خریداری می شود و در نتیجه بهتر است از برای خرید شیرآلات قهرمان خود راضی باشیم.

اغلب افراد سوالاتی از قبیل: در زمان خرید شیرآلات استاندارد به چه نکاتی توجه کنیم؟ شیرآلات با کیفیت ایرانی را چطور تشخیص دهیم؟ با کیفیت ترین شیرآلات ایرانی کدام هستند؟ و… را از خود می پرسند. در این مقاله، راهنمای جامع خرید بهترین شیرآلات گردآوری شده است. اگر میخواهید بدانید هنگام  جهت خرید شیرآلات کی دبلیوسی و سایر شیرالات استاندارد ایرانی علاوه بر قیمت شیرآلات باید به چه نکاتی توجه کرد؟ با ما همراه شوید.

چطور می توانیم شیرآلات باکیفیت را تشخیص دهیم؟

شیرآلات استاندارد از مهمترین تجهیزات خانه است. برخی عوامل مانند زیبایی و گارانتی معتبر شیرآلات با کیفیت، در هنگام خرید قابل ارزیابی است. اما مواردی مانند کیفیت و استاندارد بودن مواد اولیه به کار رفته در تولید شیرآلات، نیازمند بررسی بیشتر است. در ادامه 11 فاکتور مهم که در هنگام تهیه شیرآلات باید در نظر گرفته شوند.

    یک راهنمای خرید شیرآلات با فراهم آوردن چک لیستی از نکات مهم برای انتخاب شیرآلات استاندارد و با کیفیت، فرایند خرید را ساده می کند. علاوه بر قیمت شیرآلات، نوع آبکاری، زیبایی، دوام و جنس شیرآلات، عواملی مانند گارانتی شیرآلات و کاربرد شیرآلات مورد نظر نیز در تصمیم گیری تأثیرگذار است. همچنین توجه به امکان نصب آسان شیرآلات می تواند دردسرهای نصب را کاهش دهد.

1.      جنس شیرآلات استاندارد

    همانطور که در مراحل تولید شیرآلات بررسی شد، ماده اولیه اکثر شیرآلات موجود در بازار آلیاژ شمش برنج می باشد که بر طبق سازمان استاندارد ایران تقریباً 58 تا 60 درصد آن مس و بقیه روی و ناخالصی های مجاز می باشد. میزان سرب موجود در این آلیاژ، نباید بالاتر از 2/5 درصد باشد چرا که برای سلامتی مضر است.

    علاوه بر کیفیت مواد اولیه شیرآلات، ملزومات و قطعات بکار رفته در داخل شیر نیز باید الزامات فنی استاندارد را پاس کرده باشند. بطور مثال سوپاپ، واشر و پیچ و مهره های بکار رفته در با کیفیت ترین شیرآلات نیز باید استاندارد لازم برخوردار باشند.

    ماشینکاری خوب نیز از دیگر مواردی است که در بلند مدت تاثیر خود را در کیفیت شیرآلات نشان می دهد. مثلاً در شیرهای اهرمی محل نشیمن کارتریج بایستی کاملاً تخت باشد که بعضاً به دلیل کُند شدن ابزار تراشکاری و تیز کردن چندباره آن، این نشیمن به صورت مخروطی نا محسوس در می آید که در عمر آب بندی کارتریج تاثیر می گذارد.

2.      قیمت شیرآلات استاندارد از ارزان تا لوکس

    در دنیای پر رقابت امروز، مدل ها و قیمت شیرآلات بسیار متنوع است. با بررسی کافی می توانید قیمت شیرآلات ارزان تا قیمت شیرآلات لوکس را چه در فروشگاه های اینترنتی شیرآلات و چه در بازار مقایسه کنید. بهتر است حداقل بطور متوسط 2.000.000 تومان برای خرید یک ست شیرآلات ارزان، استاندارد و دارای گارانتی معتبر کنار بگذارید. ممکن است بتوانید به ازای قیمتی پایین تر نیز شیرآلاتی با ظاهری مناسب پیدا کنید، امّا در صورت نداشتن گارانتی احتمال پایین بودن کیفیت این شیرآلات و دردسرهای احتمالی تعویض و تعمیر آن ها در آینده بسیار زیاد است.

3.      زیبایی و طراحی خاص شیرآلات با کیفیت

دکوراسیون خانه شما بیانگر سبک خاص شماست. اگر از آن دسته افراد هستید که دوست دارید از مدل های متداول در بازار فاصله بگیرید بهتر است قبل از خرید به اندازه کافی در زمینه مدل های شیرآلات لوکس باکیفیت و خاص تحقیق کرده باشید.

جهت اطمینان از کیفیت آبکاری و ضخامت مناسب لایه نیکل و کروم شیرآلات باکیفیت بالا، تست هایی مانند سالت اسپری و کراس کات بر روی شیرآلات انجام می گیرد. تا جایی که امکان دارد اطمینان حاصل نمایید که شیرآلات مورد نظر شما این تست ها را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

یکی از عواملی که راحت تر به چشم می آید، کیفیت بالای پرداخت شیرآلات است. اگر در نور مناسب به سطح شیر نگاه کنید نباید روی آن “موج” دیده شود. در غیر این صورت پرداخت شیرآلات از دقت کافی برخوردار نبوده است.

4.      مصرف بهینه آب (بدون کاهش فشار آب)

با توجه به شرایط فعلی و بحران کمبود آب موجود در ایران، شیرآلات با کیفیت ایرانی کم مصرف می توانند نقش مهمی در حفظ منابع داشته باشند. مهمترین عامل کاهش مصرف آب در شیرآلات، پرلاتور می باشد که می تواند حتی تا 90% باعث صرفه جویی گردد. علاوه بر صرفه جویی، با ایجاد فشار مناسب و پاشش آب در سطح وسیع تر، سرشیر کاهنده مصرف آب سهولت و لذت شستشو را افزایش می دهند.

عامل دیگر استفاده از کارتریج شیر اهرمی کم مصرف مانند کارتریج 25 می باشد. دبی این نوع کارتریج حدود 14 لیتر در دقیقه می باشد که در مقایسه با دبی 22 لیتر در دقیقه کارتریج های متداول، صرفه جویی قابل ملاحظه ای را ایجاد می نماید. پس حتما در هنگام خرید شیرآلات اهرمی استاندارد به کم مصرف بودن شیرآلات مورد نظر خود دقت نمایید.

5.      دوام شیرآلات استاندارد

نسل جدید شیرآلات اهرمی استاندارد، با کارتریج سرامیکی مشکلات آب بندی را حتی در بلند مدت تقریبا به صفر رسانده است. اگر می خواهید از چکه نکردن شیرآلات خود مطمئن باشید، شیرآلاتی با کارتریج سرامیکی تهیه نمایید. بقیه شیرآلات نیز معمولاً تا چند سال چکه نمی کنند اما اعتبارشان با دوام کارتریج های سرامیکی قابل مقایسه نیست.

6.      سهولت کاربرد

شیرآلات اهرمی با مخلوط کردن آب سرد و گرم و استفاده از یک دسته جهت تنظیم فشار و دمای آب، فضای کمتری می گیرد. همچنین میتوان دسته شیرآلات اهرمی را در دمای دلخواه تنظیم کرد و دفعه بعد با همان تنظیمات شیر آب را باز کرد. بهتر است در خروجی علم ظرفشویی، پرلاتوری مناسب تعبیه گردد تا ضمن آبکشی راحت تر ظروف به میزان آب کمتری نیاز باشد.

7.      نوع آبکاری و رنگ شیرآلات

با توجه به این راهنمای خرید شیرآلات، شیرآلات استانداردی انتخاب کنید که با رنگ کلی دکوراسیون آشپزخانه و دستشویی مثلا رنگ کابینت ها هماهنگی داشته باشد. اگر بخواهید دکوراسیون را عوض کنید که برای انتخاب رنگ شیرآلات دستتان بازتر نیز هست. انواع آبکاری شیرآلات عبارتند از: کروم، نیکل، برنز و…. تمام این آبکاری ها مقاوم هستند و ظاهر زیبای خود را تا سال ها حفظ میکنند اما بعضی از آنها مقاوم تر هستند. شیرآلات کروم از معمول ترین و با کیفیت ترین شیرآلات مورد استفاده می باشند و از مقاومت خوبی برخوردارند.

برترین فروشگاه های اینترنتی ایرانی

اینجا بود که مفهوم برترین فروشگاه های اینترنتی ایجاد شد و مردم برای خرید مجازی خود به دنبال پیدا کردن بهترین فروشگاه اینترنتی باشند. ما با اطلاع از این نیاز کاربران تعدادی از فروشگاه های اینترنتی برتر را معرفی کرده و در مورد هر یک توضیحاتی ارائه داده ایم. در ادامه با برترین فروشگاه های آنلاین ایرانی آشنا شوید.

دیجی کالا در میان فروشگاه های اینترنتی ایرانی رتبه یک را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر دیجی کالا بزرگ ترین و موفق ترین فروشگاه آنلاین ایرانی است که سهم بالایی از خریدهای اینترنتی کشور را به خود اختصاص داده است. دیجی کالا را می توان اولین فروشگاه اینترنتی ایران دانست که از همان ابتدا با هدفی خاص فعالیت خود را آغاز کرد. دیجی کالا در ابتدا با هدف فروش محصولات دیجیتال مخصوصا دوربین عکاسی توسط برادران محمدی راه اندازی شد اما با استقبال از آن و افزایش فروش دامنه محصولات خود را گسترش داد و اکنون هر کالایی را که تصورش را بکنید در دیجی کالا وجود دارد.

روش کار فروشگاه اینترنتی دیجی کالا تا حدودی شبیه به آمازون است. چراکه در این فروشگاه معروف جهانی در کنار هر کالا نقد و بررسی در مورد آن هم قرار گرفته و مشتری می تواند نکاتی کلی در مورد اجناس را مشاهده کند. در دیجی کالا هم همین ویژگی وجود دارد و اصلا این ویژگی دیجی کالا است که باعث محبوبیت آن شده است. گرچه اکنون بسیاری از فروشگاه های آنلاین این قابلیت را دارند اما با این حال بررسی و مقایسه کالاها در دیجی کالا کیفیت دیگری دارد.

دیگر فروشگاه اینترنتی موفق در ایران که توانسته در رقابت با دیجی کالا قرار گیرد زنبیل است. فروشگاه اینترنتی زنبیل یکی از پربازدیدترین فروشگاه های اینترنتی ایران پس از دیجی کالا است که با هدف ارائه محصولات متنوع با بهترین کیفیت و قیمت راه اندازی شده است و در حال حاضر محضولات متنوعی از گروه های مختلف را در خود جای داده است. از جمله ویژگی های فروشگاه زنبیل می توان به تحویل به موقع کالا و خدمات پس از فروش ذکر کرد.

فروشگاه زنبیل هزاران کالا در دسته بندی های مختلف از جمله لوازم خانگی، لوازم دیجیتال، آرایشی و بهداشتی، مبلمان، وسایل ورزشی، سیسمونی و … را به فروش می رساند که در میان آنها کالاهای اصلی برندهای مشهور دنیا هم به چشم می خود. شاید یکی از علل اصلی محبوبیت زنبیل در مورد کیفیت کالاها ناشی از فروش کالاهای اصل باشد. یک مشکل اساسی در مورد فروشگاه زنبیل رابط کاربری ضعیف آن است که باعث دلزدگی کاربران می شود. در عین حال این فروشگاه برای کاربران موبایلی اپلیکیشنی طراحی نکرده که این موضوع باعث آزار کاربران می شود.

فروشگاه اینترنتی مدیسه از جمله معدود فروشگاه های برتر ایران است که توانسته شهرت خود را از طریق فروش دسته ای خاص از محصولات بدست آورد. مدیسه یک فروشگاه تخصصی مد و لباس است که تمام محصولات آن لباس و پوشاک است. انواع لباس های مردانه، زنانه و بچگانه در سایت مدیسه وجود دارد و مشتریان آنلاین می توانند پوشاک مورد نظر خود را به همراه وسایل جانبی همچون کیف، کفش، شال، روسری، عینک آفتابی، کمربند، کلاه، دستکش و … با خیال راحت از این سایت خریداری کنند.

یک ویژگی جالب در فروشگاه اینترنتی مدیسه امکان پرو لباس توسط مشتری است که کمتر فروشگاهی این ویژگی را دارد. با ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب از برندهای مطرح دنیا توانسته نیاز قشر جوان را به خوبی برطرف کند. همینطور گارانتی تست و پرو لباس توسط مشتری از مزیت هایی است که هر فروشگاه اینترنتی در ایران ندارد! البته پس از مدتی مدیسه بازار فروش خود را گسترش داد و محصولات خوراکی را هم به فهرست محصولات خود اضافه کرد.

فروشگاه اینترنتی اکالا نسخه مجازی مجموعه فروشگاه های افق کوروش است که در رده برترین و پربازدیدترین فروشگاه های اینترنتی ایران قرار گرفته است. این مجموعه فروشگاهی با تعدد شعب خود در سراسر کشور بازار واقعی فروش را در دست خود گرفته و توانسته با کسب اعتبار بازار مجازی فروش کالا در اینترنت را هم در اختیار خود بگیرد. فروشگاه آنلاین اکالا علاوه بر فروش مواد غذایی که در فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش قرار دارد، اجناس دیگر از قبیل پوشاک، لوازم بهداشتی و آرایشی، ابزارآلات و … را هم به فروش می رساند.

افق کوروش بر خلاف دیگر فروشگاه های آنلاین که سابقه ای نسبتا طولانی در این عرصه دارند، کار خود را چند سالی است که آغاز کرده و توانسته در این مدت کوتاه در حوزه خرده فروشی جایگاه خوبی کسب نماید. ویژگی مثبت فروشگاه کالا اپلیکیشن خرید آنلاین آن است که به وسیله آن می توان لیست کالاهای مورد نیار را ایجاد کرد و در زمان مورد نظر آنها را سفارش داد. ویژگی جالب اپلیکیشن این فروشگاه این است که با استفاده از موقعیت مکانی شما نزدیک ترین فروشگاه افق کوروش را بررسی می کند و تنها کالاهای موجود در آن شعبه را به شما نمایش می دهد.

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل یک فروشگاه تخصصی در حوزه لباس و پوشاک در ایران است که اتفاقا اولین فروشگاه اینترنتی مربوط به پوشاک و لباس است. دیجی استایل همانطور که از ابتدای نامش مشخص است زیرمجموعه دیجی کالا است و پس از گسترش یافتن دیجی کالا ایجاد شده است. از آنجایی که دیجی کالا در سال های اخیر نفوذ خوبی در عرصه فروش آنلاین کسب کرده است از این فرصت بهره جسته و کسب و کار جدیدی را راه اندازی کرده است.

مهمترین ویژگی فروشگاه دیجی استایل را می توان ارائه محصولات اورجینال و باکیفیت دانست. دیجی استایل مجموعه کاملی از نیازهای شخصی افراد در حوزه مد و لباس را در خود دارد. علاوه بر لباس و پوشاک در دیجی استایل عینک دودی، کفش، کیف و از این دست محصولات هم وجود دارد. دیجی استایل هم همچون مدیسه امکان پرو لباس و اجناس را فراهم کرده و مشتریان می توانند پس از دریافت کالا، در صورتی که اندازه آن مناسب آنها نباشد کالا را پس بفرستند.

دیگر فروشگاه های اینترنتی ایرانی

مشخص است که موارد فوق تمام فروشگاه های ایرانی نیستند و قطعا فروشگاه های دیگری هم در اینترنت وجود دارد. ما پس از معرفی برترین و مشهورترین فروشگاه های آنلاین ایران تعدادی از دیگر فروشگاه های اینترنتی را معرفی می کنیم که اعتبار کمتری نسبت به موارد فوق دارند.

خانومی (khanoumi.com)
جانبی (janebi.com)
بانه دات کام (baneh.com)
شهروند (shahrvand.ir)
موتنرو (mootanroo.com)
شیکسون (shixon.com)
کیمیا آنلاین (kimiaonline.com)
آل دیجیتال (alldigitall.ir)
زاگرس (zzzagros.com)
بلج (bolej.ir)
تک سبد (taksabad.com)
آلیار (alyar.ir)
اتما (etma.ir)
مهر استایل (mehstyle.com)
گیفت آس (giftus.ir)

مرجع: اپال نما مرجع فروش شیرآلات

دکمه بازگشت به بالا