عمومیکسب و کار ایرانی برتر

خرید اینترنتی گچ سفیدکاری ساختمان + مزایا و فرصت های پیش رو

گچ را می توان یکی از مصالح قدیمی و مهم مورد استفاده در ساختمان سازی برشمرد. شواهد و مستندات تاریخی حکایت از سابقه بیش از ۹ هزار ساله استفاده از گچ در جهان دارد. استفاده از گچ به خصوص در دیوارها و سقف بنا یکی از اصلی ترین روش های پوشش دهی به سطوح می باشد. در نتیجه انتخاب و قیمت پاکت گچ سفید مرغوب و متناسب با کاربری مورد انتظار که از نظر قیمت نیز برایمان به صرفه باشد، یکی از دغدغه‌ های اصلی سازندگان و فعالان ساختمان ها می باشد.

مزایای خرید اینترنتی مصالح ساختمانی

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش های مدرن تهیه و توزیع کالا امروزه خرید اینترنتی به عنوان یکی از مهمترین روش های خرید جایگاه خرید سنتی را گرفته است .دیگر زمان روش سنتی که در آن متقاضی با مراجعه به مصالح‌فروشی و یا در مواردی که حجم خرید عمده بود با مراجعه کارخانه‌های تولیدی، گچ موردنیاز خود را تأمین می‌کرد گذاشته است. امروزه افراد ترجیح می دهند مجموعه انتخابیشان گسترده تر باشد و کیفیت کالای انتخابیشان تضمین شده باشد. علاوه بر آن زمان کمتری را صرف خرید نمایند در نتیجه خرید اینترنتی دقیقا همان گزینه ای است که آنها به آن احتیاج دارند.

وقت گیر بودن فرآیند خرید سنتی و وجود برخی ابهامات در کیفیت و استاندارد بودن گچ عرضه‌شده در مصالح‌فروشی‌های سنتی، قیمت‌های متفاوت برای یک برند گچ و … از دلایل عمدئه کاهش روش های خرید سنتی می باشد که تنها معطوف به خرید گچ نمی شود و آن را می توان به هریک از مصالح و متریال های مورد نیاز ساخت و ساز تعمیم داد. امروزه خرید اینترنتی گچ به صورت آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مصالح ساختمانی در حال جایگزین شدن به‌جای روشهای سنتی خرید از مصالح فروشی یا خرید از کارخانه می باشد. و روز به روز از استقبال بیشتری برخوردار می شود..

به طور کل خرید اینترنتی مصالح ساختمانی به خصوص گچ های ساختمانی مزایای بسیاری دارد که در این بخش به برخی از آنها اشاره می نماییم.

صرفه‌جویی در زمان با خرید آنلاین مصالح

زمان یکی از مهم‌ترین پارامترها برای هر مدیر و صاحب کسب‌وکار است و فعالان صنعت ساختمان با خرید آنلاین گچ و سایر مصالح ساختمانی مورد نیاز می‌توانند در زمان خود به نحو چشمگیری صرفه‌جویی نمایند. انتخاب این‌که با چند کلیک ساده در یک سایت معتبر، متریال موردنظر خود را انتخاب نمایید و سفارش دهید و طی مدت کوتاهی آن سفارش را در مکان و زمانی که خودتان تعیین می‌کنید تحویل بگیرید.

یا اینکه زمان زیادی را در ترافیک و شلوغی شهر با مراجعه حضوری به مصالح‌فروشی‌ها هدر بدهید، با شماست اما مسلما نمی‌توان نسبت به‌صرفه زمان در خرید آنلاین گچ و سایر متریال های ساختمانی بی‌تفاوت بود. حتی اگر شما یک فرد سنتی پایبند به اصول خرید خود هستید استفاده از این روش برای یکبار می تواند دیدگاه شما را نسبت به خرید تغییر دهد.

برنامه ریزی بهتر در زنجیره کارهای ساختمانی

 افرادی که در صنعت ساختمان فعالیت می‌کنند می‌دانند که با توجه به زنجیره‌ای بودن کارهای ساختمان، زمان‌بندی انجام کارها از اولویت‌های این صنعت به شمار می‌رود. خرید گچ و دیگر مصالح ساختمانی به روش سنتی بخشی از روش قدیمی اجرای امور ساختمانی است که در آن برنامه‌ریزی به‌شدت تحت تاثیر عوامل بیرونی و خطاهای مختلف انسانی قرار می‌گیرد.

در روش‌های سنتی اجرای امور ساختمانی بارها پیش‌آمده است که به‌موقع نرسیدن یک محموله مصالح ساختمانی کار را دچار تأخیر و توقف کرده و زنجیره‌ای از کارهایی که باید در پی این کار انجام می‌شده است نیز دچار توقف و تأخیر شده‌اند. روش‌های نوین خرید مصالح همچون خرید آنلاین گچ با کم کردن دخالت عوامل بیرونی و خطاهای انسانی در برنامه‌ریزی‌ها، امکان برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر زنجیره کارهای ساختمانی را فراهم می‌کند و بهره‌وری را در فرایند ساخت‌وساز بهبود می‌بخشد.

برخورداری از قدرت انتخاب بیشتر با تنوع برندها

خرید آنلاین مصالح و مشخصا خرید آنلاین گچ، یک مزیت غیرقابل‌چشم‌پوشی دیگر نسبت به خرید سنتی این محصول دارد. وقتی یک فعال صنعت ساختمان برای خرید گچ موردنیاز خود از روش سنتی اقدام و به مصالح‌فروشی مراجعه می‌کند معمولا انتخاب‌های محدودی دارد چرا که مصالح‌فروشان به دلیل کمبود فضای انبار و محدودیت‌های دیگر، بیش از یک یا دو برند گچ را متقاضیان ارائه نمی‌دهند.

این در حالی است که در خرید آنلاین گچ، از سایت های خرید مصالح ساختمانی، متقاضیان از امکان انتخاب بین تعداد زیادی از برندهای تولیدکننده گچ در کشور برخوردار می‌شوند. تنوع برندهایی که محصولات آن‌ها در این سایت‌ها عرضه می‌شود به فعالان ساختمانی کمک می‌کند محصولی را که بهترین کیفیت را برای کاربری موردنظر آن‌ها ایجاد می‌کند با نازل‌ترین قیمت خریداری کنند.

دسترسی به گچ های دارای کاربرد خاص

مصالح‌فروشان سنتی به‌طور معمول فقط گچ‌ های بسیار پرکاربرد و مرسوم در گچ‌وخاک و سفیدکاری ساختمان را به متقاضیان عرضه می‌کنند و اگر شما جزو آن دسته فعالان ساختمانی باشید که از مصالح نوین در ساخت‌وسازهای خود بهره می‌برید یا اگر می‌خواهید به این گروه از فعالان ساختمانی بپیوندید، مصالح‌فروشان سنتی گزینه خوبی برای رفع نیازهای شما نیستند. در این‌گونه موارد، یعنی زمانی که می‌خواهید گچ پلیمری، گچ نانو، گچ ضد آب، گچ ضد حریق و … خریداری کنید، خرید آنلاین گچ از فروشگاه‌های تخصصی این محصول دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

به طور کل در خرید اینترنتی دست شما بسیار باز است چه در انتخاب نوع گچ و چه در انتخاب نوع برند و کیفیت مصالح مورد نیاز، علاوه بر آن خریدهای اینترنتی نسبت به خرید سنتی از مزایایی تخفیف مناسب و قیمت متناسب نیز برخوردار است.

تنها کافی است در اینترنت محصول مورد نیاز خود را سرچ نمایید تا بتوانید فروشگاه های معتبر آن را پیدا نمایید و نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

گچ ساختمانی و انواع آن

گچ یک مصالح ساختمانی است که از سنگ گچ موجود در طبیعت بدست می آید. سنگ گچ به صورت سولفات دو کلسیم آبدار در منابع سطح زمین یافت می شود و پس از خرد شدن و انتقال به کوره به شکل پودرهای بسیار ریز سفید رنگ برای مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع مصالح در صنایع مختلف کاربرد دارد اما از جمله کاربردهای رایج آن مربوط به صنعت ساختمان است. کار با این مصالح ساختمانی دارای پیچیدگی و ریزه کاری مخصوص به خود می باشد، از این رو برای استفاده از آن به مهارت و ترفندهای خاص نیازمند است.

این متریال برای پوشش سطوح مختلف و دکوراتیو نمودن آن ها به کار می رود و به دلیل داشتن رنگ سفید، جلوه ای تمیز و روشن به فضا می بخشد.

در صورت عدم رعایت اصول گچ کاری، سطح مورد نظر دچار ترک خوردگی می شود و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کند. کار با این متریال کار آسانی نیست، از این رو توجه به نکاتی که در این نوشته عنوان می شوند شما را در استفاده از این مصالح ساختمانی راهنمایی می کند و نتیجه بهتری را به ارمغان می آورد.

گچ وقتی از کوره بیرون آورده شد به آسیاب منتقل می شود و به صورت پودر در می آید. هر چه اندازه ذرات آن کوچک تر باشد، کیفیت آن بالاتر خواهد بود و برای گچ بری های ظریف نیز بسیار مناسب تر است. گچ به صورت پودر و به حالت فله ای در بازار به فروش می رسد.

این ماده میل به ترکیب با آب دارد، از این رو آب و رطوبت را به راحتی جذب نموده و در صورت عدم استفاده فاسد می شود. پاکت های گچ را باید در محیطی به دور از رطوبت و نم نگهداری نمود تا بتوان آن ها را برای مدت زمان بیش تری در انبار نگه داشت.

این ماده به سرعت با آب واکنش نشان می دهد و سخت می شود، به همین دلیل کار کردن با آن نیازمند دقت و حوصله فراوان می باشد. زمان گیرش نمونه مرغوب این محصول نباید از 8 دقیقه کمتر و از 25 دقیقه بیشتر شود.

ویژگی های گچ ساختمانی

  • این ماده بسیار سبک بوده و از این رو استفاده از آن هیچ گونه بار اضافی بر ساختمان وارد نمی کند.
  • استفاده از آن می تواند به نوعی سبب ایجاد عایق صوتی و حرارتی شود.
  • خاصیت شکل پذیری گچ بالا بوده و می توان آن را به اشکال مختلف در آورد.
  • در صورت کثیف شدن، امکان تمیز کردن آن به راحتی وجود ندارد.
  • بزرگ ترین ایراد این محصول جذب رطوبت و طبله کردن در اثر آن می باشد. اعمال این ماده بر روی سطوح فلزی موجب ترکیب شدن آن با فلزات و تولید سولفات می شود، در نتیجه عمر قطعه مورد نظر کاهش پیدا می کند. از این رو قبل از پوشش سطوح آهنی، مسی و سربی با گچ باید یک لایه ضد زنگ روی آن ها قرار گیرد.
  • مقاومت این متریال در برابر حریق بالا بوده و یک متریال کندسوز محسوب می شود.

انواع گچ مورد استفاده در ساختمان

گچ سفید: این گچ به منظور سفیدکاری در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. گچ سفید به صورت روکار استفاده می شود و در مقایسه با انواع دیگر گچ ساختمانی قیمت پایین تری دارد.

گچ گیپتون: این نوع گچ از ترکیب گچ با افزودنی های چسبنده ای مانند سریشم بدست می آید و به صورت دو لایه بر روی آجر، سطوح بتنی متخلخل، سطوح سیمانی، بلوک های سیمانی و بلوک های بتنی اجرا می گردد.

گچ عاج: گچ عاج دارای دانه بندی بسیار نرم و میکرونیزه می باشد و در مجسمه سازی، ساخت قطعات پیش ساخته گچی، تولید رنگ لعابی و کشته کشی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

گچ مرمر: گچ مرمر نوعی گچ بدون آب مولکولی می باشد که با محلول مخلوط و سپس مجددا پخته می شود. این گچ در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

گچ ساتن: گچ ساتن به منظور سفیدکاری لایه نهایی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. برای تهیه این متریال، گچ را با مواد افزودنی همانند پرلیت مخلوط می کنند.

گچ سیوا: از این نوع گچ بر روی انواع سطوح مختلف استفاده می گردد. گچ سیوا برای انجام عملیات زیرکاری بسیار مناسب می باشد. بر روی سطوحی که با گچ سیوا پوشانده شده اند می توان از انواع رنگ های روغنی، پوشش های اکریلیکی، دیوارپوش های PVC، گچ پلیمری ساتن و بلکا استفاده نمود.

نحوه استفاده از گچ

برای استفاده از این محصول در ساختمان ابتدا باید آن را با آب مخلوط نمود بدین نحو که گچ را در ظرفی ریخته و به آن آب اضافه می کنیم. نسبت گچ به آبی که مورد استفاده قرار می گیرد باید متناسب باشد.

وقتی گیرش اولیه خود را بدست آورد آن را به کمک ماله روی سطح مورد نظر می توان اجرا نمود. حرکت ماله باید به صورت مورب نسبت به دیوار باشد؛ زیرا تنها خط کناری ماله می تواند سطحی صاف و یکدست ایجاد نماید.

با اجرای این روش ضخامت سطح را به اندازه مورد نظر می توان رساند. برای سفیدکاری ساختمان و پوشش روی آن و خاک اغلب از ترکیب گچ و آب استفاده می شود زیرا سطحی سفید رنگ ایجاد می کند اما برای تولید ملات گچ خاک رس را با آب ترکیب می نمایند.

گچ و خاک برای تولید این ملات به میزان مساوی استفاده می شوند، اما بر اساس زودگیر یا تندگیر بودن می توان خاک رس را کمتر یا بیشتر به کار برد.

این ماده وقتی با آب ترکیب می شود، گرما ایجاد می کند. این گرما 20 درجه گرم تر از محیط مورد نظر است، از این رو ملات گچ را می توان در دماهای پایین نیز استفاده نمود.

زودگیر بودن این محصول باعث شده ملات آن را فقط به اندازه مصرف تهیه نمایند، زیرا قبل از اتمام کار و سفید کردن کل دیوار خشک و سخت می شود.

گچ در صورت گیرش افزایش حجم پیدا می کند و با پر کردن سوراخ ها و منافذ، سطحی یکدست ایجاد می نماید. همانطور که گفته شد این متریال زودگیر است اما برای کندگیر کردن آن می توان میزان آب را زیادتر کرد و ملات ایجاد شده را ورز داد. ملات حاصل از این روش را گچ کشته می نامند.

گچ کشته اصولاٌ برای سفیدکاری دیوارها استفاده می شود. ملات گچ کشته قبل از خشک شدن خاصیت الاستیسیته خود را از دست نمی دهد.

زودگیر بودن و افزایش حجم از جمله ویژگی های بارز این ماده هستند که این ماده را به متریالی پر مصرف در صنعت ساختمان تبدیل نموده اند.

اگر هنگام تولید ملات گچی میزان گچی که با آب مخلوط می شود از حد مشخص کمتر باشد، پس از خشک شدن کاهش حجم داده، در نتیجه سطح ترک می خورد.

اگر ضخامت گچی که بر روی دیوار کشیده می شود بیشتر از 8 سانتی متر باشد، لایه رویه خشک می شود، در حالی که لایه های زیرین هنوز خشک نشده اند. این امر موجب ترک خوردگی سطح می شود، بنابراین ملات آن را باید به صورت لایه ای نازک در حد استاندارد روی سطوح اعمال کرد.

گچ رنگی

گچ رنگی از ترکیب پودرهای رنگی شیمیایی در گچ ساده ساخته می شود. گچ به طور طبیعی دارای رنگ سفید یا خاکستری مایل به سفید یا کرم می باشد و با استفاده از افزودنی های طبیعی یا شیمیایی رنگ دهنده و بدون تغییر خواص آن می توان انواع گچ را در رنگ های مختلف تولید نمود. از گچ رنگی در ساخت گچ تحریر، پوشش دیوارها، ساخت مجسمه و ساخت دکورهای تزئینی استفاده می شود. جهت خرید و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه قیمت روز گچ فولادنو و مصالح ساختمانی و امور مهندسی سازه، می‌توانید به سایت ما مراجعه فرمایید.

لیست قیمت گچ

نام محصول قیمت
سوپر گچ متین – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,200 تومان
سپید گچ ساوه طلایی – ۲۵ کیلویی (درب کارخانه) 9,200 تومان
گچ سوپر طلایی میکرونیزه ساوه – ۲۵ کیلویی ( درب کارخانه ) 10,500 تومان
گچ سینا – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,000 تومان
گچ سینا – ۳۳ کیلویی (درب کارخانه) 11,000 تومان
گچ کوه سفید – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,020 تومان
گچ کوه سفید- ۴۰ کیلویی (درب کارخانه) 13,000 تومان
گچ کوه سفید – ۳۳ کیلویی (درب کارخانه) 11,025 تومان
گچ و خاک کوه سفید – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 9,500 تومان
حریر گچ – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 8,300 تومان
صالح گچ سمنان – ۳۳ کیلویی (درب کارخانه) 11,025 تومان
صالح گچ سمنان – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,020 تومان
گچ میکرونیزه کیمیا (صدف) – ۲۵ کیلویی (درب کارخانه) 10,050 تومان
گچ صدف ۴۰ کیلویی (درب کارخانه) 11,800 تومان
گچ صدف – ۳۳ کیلویی (درب کارخانه) 10,400 تومان
گچ صدف – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 9,450 تومان
گچ و خاک آماده کیمیا ساوه – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,400 تومان
گچ ابریشم سفید کاری – ۴۰ کیلویی ( درب کارخانه ) 10,025 تومان
گچ سوپر نفیس – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,400 تومان
گچ مومن آباد – ۳۳ کیلویی (درب کارخانه) 7,800 تومان
گچ مومن آباد – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 7,300 تومان
گچ ابریشم – ۳۰ کیلویی ( درب کارخانه ) 9,150 تومان
گچ درسا ممتاز – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 11,700 تومان
گچ رنگین کمان – ۳۰ کیلویی ( درب کارخانه )گ 10,000 تومان
صالح گچ سمنان – ۴۰ کیلویی (درب کارخانه) 12,750 تومان
گچ سفید کاری خورشید – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,020 تومان
گچ پایا – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 10,000 تومان
گچ بلور ساوه – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 11,000 تومان
گچ سوپر جم – ۳۰ کیلویی (تحویل تهران) 11,200 تومان
گچ جبل تهران مخصوص زیرکار – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 11,700 تومان
گچ نمونه – ۳۰ کیلویی (درب کارخانه) 7,500 تومان

 

مرجع مقاله: supergatchfouladno

دکمه بازگشت به بالا