عمومیکسب و کار ایرانی برتر

تعداد سوالات امتحان icdl

مهارتهای هفتگانه (ICDL) چیست؟ سرفصل ها، روش دریافت مدرک و همه نکات

اگر تصمیم به اخذ گواهی icdl گرفته اید و می خواهید بدانید مدرک آی سی دی ال اصلا چیست، معنای icdl، یا حتی می خواهید بنیاد جهانی icdl را بشناسید، این پست برای شما مناسب خواهد بود. در واقع سعی می کنیم کلیات جامعی از مهارت های هفتگانه کامپیوتر را با سرفصل های این آزمون مهم برای شما معرفی کنیم.

اصلا لازم نیست که بترسید! همه ما می دانیم که کامپیوتر، اینترنت و بطور کلی دنیای IT از مباحث نسبتا نوظهور در دنیاست. کسی که به کامپیوتر و مباحث پیرامون آن آشنایی داشته باشد، قطعا در محل کار، یا بطور کلی در زندگی انسان موفق تری خواهد بود. یکی از راه هایی که نشان می دهد شما تا حد قانع کننده ای به کامپیوتر آشنا هستید، داشتن مدرک مهارت های هفتگانه (ICDL) است. ICDLیا International Computer Driving Licenseبه معنای مهارت کار با کامپیوتر می باشد.دوره ICDLیک استاندارد بین المللی در مهارت های کاربردی کامپیوتر است. پس در واقع آی سی دی ال یک گواهی نامه بین المللی است که توانایی دارندگان این گواهی نامه را در مهارت های کامپیوتری، تأیید می کند.

هرمس نقل می کند که فعالیت های ICDL در ایران با برگزاری اولین آزمون بین المللی ICDL و با حضور مسئولان و ناظران مربوط، ۱۱ بهمن ماه ۱۳۸۳ش. در مجتمع هوشمند سیرجان به عنوان اولین مرکز آزمون (test center) آغاز شد و به این ترتیب، کشور ما نیز به جمع بیش از ۱۰۰ کشور مجری ICDL در دنیا پیوست. هم اکنون نیز مراکز آزمون با نظارت دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در تهران، فعالیت های ICDL را انجام می دهند.

مدرک ICDL را از کجا دریافت کنیم؟ و چگونه؟

برای دریافت مدرک icdl دو راه پیش رو دارید. یا اینکه به آموزشگاه های تحت نظر فنی حرفه ای مراجعه کنید (که در همه شهرهای ایران وجود دارند). کلاس های آموزشی آنها را حضور پیدا کنید و بعد از چند هفته؛ آنها شما را به فنی حرفه ای معرفی می کنند (با یک نامه) که در تاریخ انتخابی خود شما، آزمون از شما بگیرند و در صورت قبولی، به شما مدرک معتبر فنی حرفه ای بدهند.

ضمنا می توانید خودتان مهارت های هفتگانه icdl را در منزل یاد بگیرید، بعد به سایت فنی حرفه ای مراجعه کنید و تاریخ های برگزاری آزمون را ببینید، یکی از تاریخ ها را انتخاب کرده، ثبت نام کنید و بعد هم در آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک دریافت کنید. این روش توصیه می شود زیرا کلاسها دست و پاگیر بوده و وقت زیادی میگیرند و اصولا برای افراد کاملا مبتدی می باشند. برای یادگیری و دریافت مدرک در این روش ما این بسته آموزشی را پیشنهاد می کنیم تهیه کنید به راحتی می توانید در آزمون با نمره خوب قبول شوید.

البته بعضی آموزشگاه ها هم تبلیغ فروش فوری مدرک آی سی دی ال را می کنند که با دریافت مبلغ کلان مدرک را صادر می کنند که تقریبا اکثر آنها فیک بوده و شما را سرکیسه خواهند کرد. دنبال چنین مواردی نباشید ضمن اینکه یادگیری این مهارت ها بسیار برای اینده کاری شما و در زندگی تان مفید است.

مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون icdl فنی حرفه ای:

    تکمیل فرم پرتال ویژه ثبت نام در آزمون ICDL فنی حرفه ای

    ارائه ۱ قطعه عکس ۴*۳

    ارائه کپی کارت ملی

    پرداخت هزینه ۴۰۰۰۰ تومان

    ارائه فیش تسویه حساب

شیوه دریافت زمان آزمون آی سی دی ال فنی حرفه ای

کارآموزانی که در کلاس های آی سی دی ال بعد از تکمیل فرم ثبت نام در آزمون ICDL فنی حرفه ای، توسط آموزشگاه در پرتال سازمان فنی حرفه ای ثبت شده و زمان آزمون آنها مشخص می شود. پس از انتخاب و تایید زمان برگزاری امتحان توسط آموزشگاه و کارآموز، زمان دقیق بصورت تلفنی و همچنین از طریق آموزشگاهی که در آن در حال یادگیری هستید به تمام کارآموزان اطلاع رسانی می گردد.

کارت ورود به جلسه آزمون آی سی دی ال فنی حرفه ای ۱ هفته قبل از برگزاری آزمون توسط آموزشگاهی که در حال آموزش دیدن هستید به کارآموزان ارائه می گردد. یا اینکه می توانید برای دریافت زمان آزمون، با فنی حرفه ای استان یا شهر خود تماس بگیرید. لازم به ذکر است ۱ روز قبل از موعد برگزاری آزمون جهت یادآوری مجدد با شما تماس گرفته خواهد شد.

مکان شرکت در آزمون ICDL فنی حرفه ای

آزمون آی سی دی ال فنی حرفه ای در یکی از مراکز فنی حرفه ای برگزار می گردد که البته ساعت و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون پس از انجام مراحل ثبت نام بر روی کارت ورود به جلسه درج می گردد.

شیوه برگزاری آزمون ICDL فنی حرفه ای

آزمون ICDL فنی حرفه ای طی ۲ مرحله برگزار می گردد.

  • آزمون کتبی ICDL (حداقل نمره 50 نیاز دارید)
  • آزمون عملی ICDL (حداقل نمره 70 نیاز دارید)

آزمون کتبی ICDL فنی حرفه ای:

مرحله اول آزمون بصورت کتبی بوده و لازمه قبولی در آزمون کتبی کسب نمره بالای ۵۰ می باشد. توجه داشته باشد که این آزمون همان آزمون آنلاین icdl فنی حرفه ای است که در محل سازمان برگزاری می گردد.

آزمون عملی ICDL فنی حرفه ای:

پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی ICDL به فاصله ۱ ماه آزمون عملی برگزار می گردد و برای قبولی در آزمون عملی می بایست نمره بالاتر از ۷۰ کسب کنید. نهایتا پس از قبولی در هر دو آزمون کتبی و عملی شما قادر به دریافت مدرک فنی حرفه ای خواهید بود.

آزمون کتبی ICDL فنی حرفه ای:

مرحله اول آزمون بصورت کتبی بوده و لازمه قبولی در آزمون کتبی کسب نمره بالای ۵۰ می باشد. توجه داشته باشد که این آزمون همان آزمون آنلاین icdl فنی حرفه ای است که در محل سازمان برگزاری می گردد.

آزمون عملی ICDL فنی حرفه ای:

پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی ICDL به فاصله ۱ ماه آزمون عملی برگزار می گردد و برای قبولی در آزمون عملی می بایست نمره بالاتر از ۷۰ کسب کنید. نهایتا پس از قبولی در هر دو آزمون کتبی و عملی شما قارد به دریافت مدرک فنی حرفه ای خواهید بود. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که در صورت عدم موفقیت در آزمون ۲ بار امکان ثبتنام مجدد نیز وجود دارد.

شرکت در کلاس ICDL جامع

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و تاثیر چشم گیر کامپیوتر بر زندگی مردم، آموزش ICDL یا همان مهارت هفتگانه کامپیوتر یکی از مهم ترین نیاز ها جهت ورود به بازار کار بهره مندی از مهارت ICDL می باشد.

مدرک ICDL بین المللی

با شرکت در دوره آی سی دی ال آریا تهران زودتر از آنچه فکر می کنید موفق به اخذ مدرک معتبر ICDL خواهید شد. برای استعلام هزینه مدرک icdl با ما تماس بگیرید. کلاس های آی سی دی ال بصورت کلاس های عمومی و خصوصی برگزار می گردد، شما عزیزان با توجه به شرایط و نیاز خود می توانید بصورت عمومی یا خصوصی در دوره آی سی دی ال شرکت کنید.

لازم به ذکر است در هر دو کلاس های عمومی و خصوصی سرفصل های آموزش یکی می باشد ولی مسلما در کلاس کامپیوتر خصوصی زمان بیشتری برای تمرین بیشتر وجود خواهد داشت. اگر به فکر مهاجرت و اخذ مدرک بین المللی برای مهاجرت هستید جهت شرکت در دوره آی سی دی همین امروز اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا