جامعه و خانوادهکسب و کار ایرانی برتر

نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی مقطع دیپلم

در صورتی که بخواهید در هر مقطعی از مدرسه گرفته تا دانشگاه ادامه تحصیل دهید، باید به مسئولان در مقاطع بالاتر ثابت کنید که صلاحیت لازم را دارید. تائیدیه تحصیلی تصدیقی است که ثابت می‌کند شما مدارج علمی را در هر مقطع به صورت رسمی در آموزش و پرورش ایران گذرانده‌اید و سندی بر اصل بودن مدارک شماست.

این تائیدیه برای مقاطع مختلف از دیپلم تا پیش دانشگاهی صادر می‌شود. این تصدیق در مراحل مختلفی به درد شما می‌خورد و به عبارت بهتر برای ادامه کار در زمینه مهاجرت و یا رفتن به مدارج بالاتر ضروری است.

مراحل دریافت تاییدیه تحصیلی مقطع دیپلم

در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی با بورسیه لیسانس (و یا به طور کلی مهاجرت از سایر روش‌ها) را داشته باشید، لازم است که همه مدارک، از مدارک تحصیلی گرفته تا مدارک شناسایی خود از قبیل شناسنامه و کارت ملی را ترجمه کنید و سپس تقدیم وزارت دادگستری و امور خارجه کنید.

در این بین یکی از مدارکی که نیاز است از آن استعلام بگیرید، تاییدیه تحصیلی مقطع دیپلم است. این تائیدیه را زمانی که بخواهید در آزمون ورودی دانشگاه‌ها در ایران شرکت کنید نیز باید داشته باشید. بنابراین یکی از آن مدارکی است که در هر صورت لازم است در دست داشته باشید. این کار از طریق اینترنت و با در دست داشتن اطلاعات تحصیلی خودتان قابل استعلام است.

برای دریافت تاییدیه تحصیلی مقطع دیپلم در ابتدا باید به سایتی که برای این کار تعریف شده است یعنی سایت https://emt.medu.ir مراجعه کنید. در پایین صفحه روی گزینه ثبت نام تائیدیه تحصیلی کلیک کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود باید نظام تحصیلی که در آن درس خواندید را انتخاب کنید. (اگر در سیستم 5-3-4 درس خواندید، نظام قدیم محسوب می‌شوید. در غیر این صورت دانش آموز نظام جدید هستید.)

در قسمت بعدی باید مشخصات تحصیلی دیپلم و شخصی خود را وارد کنید. با توجه به اینکه این مدارک را برای مهر دادگستری و امور مهاجرت خود می‌خواهید، باید مشخصات استعلام گیرنده را بر اساس آنچه که دادگستری از شما می‌خواهد وارد کنید. این مشخصات برای هر استان متفاوت است. با توجه به استانی که در آن زندگی می‌کنید اطلاعات مشخصی را باید در این قسمت وارد کنید. در انتهای فرآیند یک کد پیگیری به شما داده خواهد شد. شما باید این کد را به دفتر دارالترجمه ارسال کنید تا آنها بتوانند تائیدیه تحصیلی شما را دریافت کنند.

داشتن تاییدیه تحصیلی دیپلم برای شرکت در کنکور نیز مورد نیاز شماست. در این حالت لازم نیست که مراحل فوق را طی کنید و مشخصلات استعلام گیرنده دادگستری را وارد کنید، بلکه کافی است که اطلاعات خودتان را به عنوان استعلام گیرنده جهت ثبت نام کنکور وارد کنید.

جمع بندی

بسیار ممنون و خرسندیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم که اطلاعات فوق برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در زمینه‌ رشته های پردرآمد ریاضی و نحوه اخذ دیپلم بزرگسالان نیاز دارید، می‌توانید با کلیک بر روی این مقالات، آن ها را در سایت ما مطالعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا