عمومیکسب و کار ایرانی برتر

چطور قیمت پنجره دوجداره UPVC را حساب کنیم؟

نحوه محاسبه آنلاین پنجره UPVC

اجزاء تاثیر گذار در محاسبات قیمت پنجره دوجداره پیرامیدوین شامل پروفیل، شيشه دوجداره، يراق آلات پنجره، رنگ پروفیل، سیستم بازشو پنجره یو پی وی سی، گالوانیزه، توری، هزینه نصب و … میباشند. در عين حال هر پروژه نيز بستگی به نوع طراحي آن نظير تعداد درب و پنجره ها، تعداد بازشوها، نوع بازشوها و … با يكديگر متفاوت هستند. از این جهت نمي توان بدون اندازه ها و نقشه پروژه، قيمت دقيقي از  پنجره های یو پی وی سی بدست آورد.

موارد تاثیر گذار در محاسبه کیفیت انواع پنجره UPVC

موارد تأثیر گذار در محاسبه کیفیت پنجرهUPVC چیست؟ با این موارد بیشتر آشنا شوید! ابعاد و کیفیت پنجره چه تأثیری در قیمت پنجره دارد؟ موارد تأثیر گذار در قیمت پنجره چیست؟ امروزه انواع مختلفی از پنجره پیرامیدوین در اشکال و جنس های مختلف تولید می شود. پنجره نقش مهمی در طراحی و دکوراسیون ساختمان دارد. پنجره یکی از مهمترین بخش های هر ساختمان است و نقش مهمی در میزان نور، دما و حرارت ساختمان دارد.  قیمت و کیفیت پنجره بسیار مهم است، هر چقدر که کیفیت و قیمت پنجره بهتر باشد، میزان فروش آن در بازار نیز بیشتر است.

در اینمقاله قصد داریم در مورد عوامل تأثیر گذار بر قیمت پنجره با شما عزیزان صحبت کنیم. برای آشنایی و اگاهی  بیشتر نسبت  به این موضوع با ما همراه باشید. یکی از سوال­ های رایج در بازار خرید فروش انواع پنجره این است که موارد تأثیر گذار در قیمت پنجره یو پی وی سی چیست؟  فاکتور های مختلفی در قیمت پنجره تأثیر دارد.

برند کارخانه تولید کننده پنجره: امروزه تعداد زیادی کارخانه در ایران، در زمینه ساخت انواع پنجره فعالیت می کنند و نقش مهمی در تأمین نیاز کشور در این زمینه دارند. هر چقدر که دقت و عملکرد پنجره تولید شده در یک کارخانه  بیشتر باشد، برند آن نیز معتبر تر  است و قیمت محصول تولیدی آن بیشتر است.

کیفیت پنجره: کیفیت و مشخصات  پنجره، باید متناسب با  مقیاس و استاندارد های بین المللی باشد. هر چقدر که کیفیت پنجره تولید شده در یک کارخانه بیشتر باشد و به استاندارد های تعیین شده جهانی نزدیک تر باشد، قیمت آن  نیز  بیشتر است.

جنس پنجره UPVC : مقاومت پنجره آلومینیومی و پنجره Upvc نسبت به پنجره چوبی و آهنی در برابر رطوبت ، ریزش باران و تابش نور بیشتر است. هر چقدر که مقاومت و استحکام پنجره بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

ابعاد پنجره UPVC: هر چقدر که ابعاد و اندازه یک پنجره بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

 نوع شیشه UPVC: قیمت شیشه های دوجداره نسبت به شیشه ساده بیشتر است. بنابراین هزینه پنجره دوجداره بیشتر است. مواد اولیه pvc:  pvc به نوعی ماده پلاستیکی گفته می شود که بر اثر فرآیند های مختلف تولید می شود و برای ساخت انواع پنجره های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. برای افزایش پایداری و طول عمر این نوع پلاستیک از انواع مواد پایدار کننده و ضد آتش سوزی استفاده می شود. این امر منجر می شود که پایداری و مقاومت پنجره افزایش یابد و قیمت آن نیز بیشتر شود.

علت قیمت های متفاوت پنجره UPVC در بازار ایران چیست؟

 قیمت پنجره سه جداره برای سازندگان ساختمان همیشه مورد سؤال بوده، زیرا شاهد آن هستیم که ساخت یا خرید پنجره دارای نرخ متفاوتی است. متأسفانه در این بازار اختلاف قیمت زیادی وجود دارد. گاه یک مترمربع از یک برند با قیمت کامل یک پنجره از برند دیگر یکسان است. در این مقاله، ما به دنبال پاسخی برای این چرایی هستیم. می‌خواهیم بدانیم چه عواملی بر قیمت تمام شده پنجره تأثیر می‌گذارد؟ هدف  پیرامید وین کمک به مشتریان و دوستانی است که دلیل آشفتگی قیمت بازار را متوجه نمی‌شوند و تمایل دارند بدانند چه کسی در این بازار صحیح می‌گوید. علت اصلی اختلافات قیمت پنجره چیست؟

۱۰ نکته مهم در مورد آنالیز و محاسبه قیمت پنجره UPVC

 1 – روش محاسبات و آنالیز قيمت پروژه پنجره UPVCچگونه است ؟

تمامي محاسبات از قبيل قيمت ساخت پنجره upvc ، ليست برش پروفيل ، ليست برش شيشه ، ليست يراق آلات و … با نرم افزار مخصوص صنعت UPVC و توسط كامپيوتر به طور كاملاً دقيق انجام مي شود.

2 – کلیه هزینه ها در ساخت و نصب پنجره UPVC شامل چه مورادی میشوند ؟

قيمت پيشنهادي ما براي هر پروژه شامل درب و پنجره هاي UPVC ، شيشه ( تك جداره يا دو جداره ) ، يراق آلات مربوطه و نصب در محل مي باشد. فریم آهنی ، کندن درب و پنجره های قبلی در پروژه های تعویضی ، آهنگری و حمل درب و پنجره ها و شیشه تا محل پروژه بر عهده مشتری است.

 3 – نحوه محاسبه هزینه تعویض پنجره هاي قديمي و محاسبه کندکاری و فرزکار (دمونتاژ) به چه صورت است ؟

در پروژه هاي بازسازي بعد از برآورد هزينه كل كار ، هزينه هاي جانبي همچون هزينه فرزكاري ، جوشكاري و تعويض پنجره ها بعد از بازديد از كار محاسبه ميگردد در صورت تمایل با تماس با واحد فروش کارشناسان شرک  پیرامید وین در اسرع وقت پاسخ گوی شما می باشند.

نحوه محاسبات هزینه تعویض پنجره قدیمی

پروژه تعویض پنجره شامل هزینه‌های مختلفی نظیر هزینه تعداد پنجره‌های دو جداره مورد نیاز، میزان یراق‌آلات مورد استفاده، نصب و اجرا، حمل و نقل، جداسازی پنجره‌های قدیمی، فرزکاری، جوشکاری و… است. برای اطلاع از حدود قیمت این پروژه باید با سازندگان این پنجره‌ها تماس بگیرید و از کارشناسان آن‌ها کمک بخواهید. قیمت نهایی پس از بازدید کارشناس از نتیجه پایانی کار اعلام خواهد شد. اما در حالت کلی متناسب با نوع شیشه و کیفیت پروفیل مورد استفاده، قیمت پایه از حدود ۵۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۸۰۰٫۰۰۰ تومان متغیر است.

 4 – قیمت تمام شده یراق آلات و بازشو پنجره UPVC بر چه اصلی محاسبه میشود ؟

قیمت یراق آلات درب upvc و پنجره ها بر حسب تعداد بازشوها موجود  پنجره ها و درب های یو پی وی سی محاسبه میشود .

نحوه محاسبه قیمت یراق آلات پنجره یو پی وی سی

هر قدر تعداد باز شو ها در یک پنجره بیشتر باشد یراق آلات بیشتری مصرف شده و قیمت پنجره بیشتر میشود همچنین تعداد باز شو ها در یک پنجره به ابعاد آن پنچره و نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی بستگی دارد. قیمت یراقآلات پنجره upvcبر اساس نوع پروفیل و سیستم پروفیل متغییر است مثلا قیمت یراق آلات پنجره فولکس واگنی یو پی وی سی با قیمت یراق پنجره کشویی یو پی وی سی تفاوت دارند .

عوامل متعددی بر هزینه‌ خرید پنجره دو جداره تاثیرگذار است. بعضی سازندگان این هزینه را براساس ابعاد پنجره محاسبه می‌کنند و برخی دیگر میزان مصرف شیشه را معیار تعیین قیمت در نظر می‌گیرند؛ اما در مجموع برای تهیه چنین پنجره‌هایی (یعنی پنجره دارای قاب PVC یا UPVC با شیشه‌های دوجداره) نمی‌توان قیمتی به صورت کلی اعلام کرد. بنابراین برای داشتن یک پنجره عایق استاندارد، باید از پروفیل PVC یا UPVC کنار شیشه‌های دو جداره استفاده کنید.

به این ترتیب، بهترین ترکیب برای عایق برودت، حرارت، صدا و آلودگی را به منظور آسایش خود و حفاظت از حریم ساختمان را فراهم خواهید کرد. پیش از اقدام به تعویض پنجره‌ها بودجه خود را در نظر گرفته و از سازندگان مختلف قیمت بگیرید. فراموش نکنید از شرکت مورد نظر برای نصب پنجره‌ها گارانتی درخواست کنید تا در صورت وقوع مشکلات احتمالی بتوانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید. همچنین استفاده از  شیشه دوجداره یا شیشه سه جداره ، رنگ و ضخامت شیشه نوع و برند پروفیل مصرفی پنجره ها

5 – آیا ضمانت نامه محصول و خدمات پس از فروش  بر قیمت تمام شده تاثیر گزار است ؟

کلیه محصولات گروه پنجره  پیرامید وین دارای ضمانت نامه کتبی کالا میباشند که هیچ گونه افزایش قیمتی بابت ضمانت و خدمات پس از فروش پنجره های uPVC  از مشتری دریافت نمیشود .معمولا تمامی مواد مصرفی در ساخت درب و پنجره از استاندارد ها و ضمانت های لازم برخوردارند . ولی برندها شناخته شده در این صنعت مطمئن ترین راه برای خرید محصولات یو پی وی سی شناخت این برندها و سفارش آن به شرکت های معتبر میباشد

6 – نحوه محاسبه ریز قیمت نصب و متریال نصب پنجره های دوجداره

10 درصد کل پروژه هزینه نصب – 5 درصد هزینه مواد مصرفی برای نصب – 5 درصد هزینه فرزکاری – جمعا هزینه نصب و دمونتاژ 20 درصد کل کار محاسبه میگردد – در صورت جابجایی در طبقات نیاز به بالابر و یا نیروی انسانی باشد  – معادل 5 درصد دیگر به هزینه نصب اضافه میگردد. نصب در شرایط سخت ، نصب در ارتفاع و یا خارج از شهر تهران (بدون هزینه اقامت و هزینه های جانبی) معادل 5 درصد به کار اضافه میگردد .

معمولا هزینه نصب درصدی از فاکتور فروش محاسبه می شود که ممکن است بعد از بازدید از پروژه در شرایط خاص افزایش پیدا کند. در آنالیز قیمت محصولات گروه پنجره  پیرامید وین از تمام فاکتور های موجود برای استعلام قیمت در و پنجره دو جداره استفاده شده است قیمت پنجره ها همچنان تغییری نداشته است.

 7 – نحوه محاسبه شیشه های پنجره یو پی وی سی

قیمت شیشه دوجداره که شامل هزینه ساخت ، حمل ، و جابجایی در طبقات میشود .شیشه دوجداره معمولا از دو جداره با ضخامت های مختلف ساخته میشوند که براورد قیمت بر اساس ضخامت شیشه جنس شیشه رنگ شیشه نوع بوتیل چسب و اسپیسر شیشه و همچنین نوع و محل تولید و دستگاهای تولید و شستشوی شیشه محاسبه میگردد . .شیشه دوجداره بر اساس مترمربع محاسبه میشود . هم اکنون قیمت انواع شیشه دوجداره تولید شده در شرکت  پیرامید وین  هر متر مربع شیشه دوجداره ساده ۲۵۰000 تومان | دوجداره رفلکس ۲88000 تومان | سه جداره ساده ۳50000تومان | سه جداره رفلکس  ۳98000 تومان |

8 –  قیمت پنجره UPVC با اشکال و زوایایه خاص ، پنجره و شیشه ذوذنقه ، پنجره هلال یا خم  و شیشه محدب

هزینه ساخت هلال و اشکال خاص بعد از بازدید از کار به شرح ذیل محاسبه میشوند . ساخت هلال پنجره  همراه با هلال شیشه و هزینه شابلون هر عدد از 230000 تا 380000 تومان محاسبه میشوند که به متراژ و تیراژ کار هم بستگی دارد

9- قیمت پنجره دوجداره UPVC رنگی و پنجره با لمینت طرح چوب چه مقدار می باشد؟

هزینه رنگ یروفیل پنجره بر اساس تعداد پنجره یو پی وی سی و متراژ پروفیل مصرفی ، محاسبه میشود که هم اکنون در شرکت  پیرامید وین قیمت از متری ۲5000 یک رو رنگ و ۴5000 تومان دو رو رنگ از نوع زوبل آلمان مخصوص PVC در متر طول محاسبه میشود و هزینه انجام لمینت (طرح چوب)  بسته به نوع پروفیل معادل 15 الی 25 درصد کل پروژه محاسبه می گردد. بحث قیمت در کنار کیفیت کالا از اساسی ترین بحث ها در فروش و تولید هر محصولی میباشد و براورد اولیه آن برای مشتریان هائز اهمیت است. لذا مشتریان محترم با تماس با واحدهای فروش شرکت پیرامید وین و ارائه مشاور فنی میتوانند ارزیابی دقیق تری از کار داشته باشند

10- معمولا فروش و قیمت محصولات UPVC به دو روش براورد میشوند:

روش اول: قیمت متر طول پنجره (محاسبه بر حسب متر طول پروفیل یا محیط پنجره) اصولا پروفیل های پنجره بر اساس متر طول محاسبه میشود و برای ساخت و مونتاژ پنجره بر اساس متر طول نیاز به محاسبه محیط پروفیل های پنجره میباشد.برای روشن شدن این موضوع به مـثال زیر دقت کنید: پنجره ای با یک متر ارتفاع و یک متر عرض 2 لت مساوی و یک بازشو دارای چهار متر پروفیل قاب سه متر پروفیل بازشو و یک متر پروفیل میانی جمعا 8 متر در متراژ طول پروفیل های مصرفی این پنجره میباشد که به آن یک دست یراق آلات ، 0/8 متر مربع شیشه دوجداره و معادل 20 درصد هزینه نصب ، دمونتاژ  و حمل نیز در نظر گرفته میشود.

روش دوم: قیمت متر مربع پنجره (محاسبه بر اساس متر مربع پنجره و کلیه ملزومات) این روش که محاسبه آن آسان تر از روش اول است بر اساس متر مربع پنجره محاسبه میشود به طور مثال :  یک پنجره در ابعاد 1متر ارتفاع و 1متر در عرض 2 لت مساوی و یک بازشو  دارای یک متر مربع متراژ میباشد. حالا ما برحسب نیاز شما برند پروفیل، نوع شیشه و یراق آلات مصرفی عددی رو در نظر میگیریم که ضریب آن عدد در ضریب طول و عرض ، قیمت نهایی پنجره بدست می اید. اگر قیمت را در متراژ واحد(متر مربع) در نظر بگیریم ابعاد کوچک و بزرگ پنجره های ما اختلاف قیمت زیادی پیدا خواهند کرد و به همین منظور است که براورد هزینه در متر مربع همیشه دقیق نمیباشد. قیمت پنجره  از قرار متر مربع   450000 الی ۱950000 تومان می باشد(شامل کلیه هزینه ها)

دکمه بازگشت به بالا