سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

چگونه به یک کارآفرین توانمند و ثروتمند تبدیل شویم؟

سیر تا پیاز تبدیل شدن به یک کارآفرین میلیونر و یادگیری برنامه نویسی

کارآفرینی با برنامه نویسی چیست؟ یک باور عمومی وجود دارد که افراد موفق و ثروتمند کارآفرینند و برای اینکه ما هم موفق و ثروتمند شویم باید کارآفرین شویم، آیا این باور درست است؟ قطعا بله ! شما برای اینکه پول کسب کنید باید به هر حال کاری داشته باشید. رابرت کیوساکی با انتشار کتاب «پدر پولدار پدر بی پول» به طور کلی انواع کسب درآمد را به 4 قسمت تقسیم کرد : خوداشتغالی (مانند راننده تاکسی) / کارمند / کسب وکار / سرمایه گذاری

شما باید از فاز خوداشتغالی یا کارمندی شروع کنید به فاز کسب و کار برسید و سپس به سرمایه گذاری. این الگوی ثروت است! خب اگر اینقدر راحت است چرا همه اینکار را انجام نمی دهند؟ چون کارآفرینی سخت است ! شما چند سال از زندگیتان را طوری کار می کنید که دیگران حاضر نیستند کار کنند و بقیه عمرتان را طوری زندگی می کنید که دیگران هرگز نمی توانند زندگی کنند. با ما همراه باشید تا بگوییم کارآفرینی چیست.

یعنی فقط کافیه کارآفرین بشم و بعد تمام؟

خیر دوست خوبم…! کارآفرینی یک رویداد نیست. بلکه یک روند است.

شما به اصطلاح کارآفرین بودن شغل خود را تبدیل به تفریح خود میکنید و با اینکار هرروز با روحیه شروع به کار می کنید، طوری که اگر به پول هم نیاز نداشته باشید باز حاضرید به سر کار بروید، مانند خیلی از کارآفرینان بزرگی که میشناسیم بعد از بازنشستگی هنوز مشغول کار هستند.

من هم می توانم کارآفرین بشم؟

آیا شما جوان، فقیر، بدون سابقه کار یا اصلا از شغل فعلیتان ناراضی هستید؟

همین عالیه !

شما می توانید کارآفرین شوید. شما میتوانید آنقدر کار کنید و پول درآورید تا خسته بشید ! (که نخواهید شد…)

آیا شما میانسال،پیر، یا اصلا یه ذره پول پس انداز دارید؟ یا سابقه کار قبلی دارید؟ خب این هم عالیه

شما هم می توانید کارآفرین شوید اما کار شما کمی سخت تر خواهد بود (نه زیاد سخت) کار شما همانند راه رفتن از سربالایی با شیب بیشتر خواهد بود.

مهمترین چیزی که یک کارآفرین را از افراد عادی متمایز میکنه، انرژی و پافشاری اوست. سخت نیست مشتاق موفقیت باشید، یاد گرفتنی است. شما باید راه آنرا یاد بگیرید. خب بس است توضیحات شروع کنیم

خب، منم می خوام کارآفرین بشم، از کجا باید شروع کنم؟

در قدم اول تبریک میگم به شما.

در فدم دوم باید شما اصولی که در این مطلب گفته میشود را یاد بگیرید

در قدم سوم،,باید شروع کنید.

شروع کنیم :

شما برای کارآفرین شدن به هیچکدام از موارد زیر نیاز ندارید :

سابقه کار

پول

حامی

محیط خوب

شریک

یک مغز متفکر

ایده

تنها چیزی که برای کارآفرینی نیاز دارید؛ ساختن یک سیستم است که برایتان پول بسازد. شما نحوه ساختن این سیستم و اداره آنرا در این مقاله مفصل می خوانید.

شما باید یک ماشین پولسازی بسازید که نام آنرا کسب و کار می گذارند

برای مثال ماشین پول سازی شرکت مک دونالد به صورت زیر است:

سیستم شما از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

بعضی ازین بخش ها در هر سیستم کسب و کاری وجود دارد. برای مثال در مدل ماشین کسب و کار مک دونالد شما میبینید که پول بدست آمده از فروش محصول مقداری در خود کسب و کار مجددا پس انداز میشود و مقداری از آن به عنوان سود وارد حساب بانکی صاحبان میشود.

یا کسب و کار شرکت گوگل به صورت زیر است :

اگر شما بتوانید یک سیستمی طراحی کنید ، بسازید، نگه داری کنید از آن، شما بدون شک در کمترین مدت ثروت زیادی بدست خواهید آورد (و این به معنی سادگی این امر نیست…) و خیلی از موانعی که در زندگی تابحال با آنها روبرو نشده بودید جلوی شما را خواهند گرفت !

خب جالب شد، نه؟

ایده !

یه خواهشی از شما دارم… هر چیزی راجع به ایده به شما یاد داده اند را فراموش کنید !

ایده ها چیز با ارزشی نیستند و شما 1000تا ایده ناب هم داشته باشیم یک آدامس بابت آنها به شما نخواهند داد. پس خیالتان راحت باشد اگر ایده ای ندارید به مشکلی بر نخواهید خورد.

خب البته که با ایده نیاز دارید اما نباید فکر کنید خیلی چیز با ارزش و ناب و دست نیافتنی است حتی بزرگترین و ثروتمند ترین شرکت های دنیا ایده خیلی عجیب و نابی نداشتند برای مثال: Starbucks از ایده Selling coffee in Seattle الهام گرفت. Facebook یک MySpace بهتر درست کرد. Google یک Yahoo دیگر ساخت و Microsoft از Apple تقلید کرد و Apple نیز از Xerox (آیا می دانستید!؟)

ایده های ناب انتخاب شدند، ساخته شدند و تمام شدند. تنها چیزی که الان باعث موفقیت هر ایده ای میشود زمان اجرای آن است.

Google زمان خوبی برای اجرایی کردن ایده اش انتخاب کرد. شما هم باید یک ایده ی موجود را نوسازی کنید، چیزی به آن اضافه کنید و یا چیزی از آن کم کنید و وارد بازار کنید.

خیلی از مردم ازین میترسند که کسب و کارشان را راه اندازی کنند مبادا رقبا آنها را ویران کنند ! اما داشتن رقیب نشانه خوبی است.

شما اگر رقیب نداشته باشید باید بترسید ! چرا؟

برای مثال بهترین جا برای افتتاح کردن یک رستوران جدید درست کنار یک رستوران دیگر است !

زیرا رستوران اولی زحمت کشیده و کلی مشتری به آن منطقه آورده و شما که آنجا باشید مردم بیشتر راقب میشوند برای شام خوردن به آن منطقه بیایند. خیلی وقت ها چندتا رقیب با هم باعث پیشرفت همدیگر می شوند ! اینها چیزهایی است که در کسب و کار درک خواهید کرد. شما در میان رقیبان زیاد تنها کاری که باید انجام دهید تا باعث شود موفق شوید، 10 درصد بهتر از رقیب بودن است !

جملات قصار رید هافمن 2 اینستاگرام

توصیه میکنم کاری را شروع کنید، ایده ای را دست بگیرید، محصولی را بخواهید برای شروع بفروشید که خودتان عاشق آن هستید زیرا از تمام جزییات آن باخبر هستید، دید خوبی از مشتریان آن محصول دارید و علاقه بیشتری به انجام آن کار خواهید داشت. اگر بتوانید برای کاری / کسب و کاری که میخواهید انجام بدید یک «چرا؟»ی وجودی آن پیدا کنید تا «چطور؟» آن می توانید مسیر موفقیت را به شدت کوتاه کنید.

چگونه از نقطه اولیه، بتوانیم یک کارآفرین شویم و کارآفرینی کنیم؟

چگونه کارآفرینی کنیم: خلاصه کاربردی و جان کلام کتاب دیوانگان ثروت ساز اثر  دارن هاردی.

چگونه نترسیم و سوار قطار وحشت کارآفرینی شویم؟

قبلا امکان نداشت یک آدم متوسط بدون امتیاز خاص،تحصیلات ویژه،آموزش،ثروت قبلی یا ارتباطات موقعیت های نامحدود و فراوانی اقتصادی داشته باشد ولی الان می شود. اولین نقطه ی قطار وحشت کارآفرینی همین الان است و این یک انتخاب خواهد بود انتخابی که بر عهده خودتان است. می توانید یکی از میلیونرهای جدید شوید چه چیزی مانعتان میشود؟دوستانتان؟خانواده تان؟همکارانتان؟یا شاید خودتان مانع هستید؟ترس یا نداشتن امنیت مالی مانع تان است؟نداشتن پول یا زمان کافی چطور؟

همه می توانیم کارآفرین شویم و کارآفرینی کنیم

شاید صدایی در سرتان می پیچد و مدام می گوید که شما هیچ وقت موفق نمی شوید؟ همه ی ما می توانیم کارآفرین باشیم.این کتاب آموزش راندن قطار وحشت کارآفرینی است.

عشق کار دنیا را پیش نمیبرد،عشق چیزی ست که ادامه ی مسیر را ارزشمند می کندفرانکلین پی جونز

 وقتی ما در غار زندگی می کردیم همگی برای خودمان کار می کردیم،غذا پیدا می کردیم،خودمان را سیر می‌کردیم،تاریخ بشریت اینگونه آغاز شد. وقتی تمدن به وجود آمد این ویژگی را سرکوب کردیم، به کارگر تبدیل شدیم چون به ما القا کردند ”شما کارگر هستید” .فراموش کردیم ما کارآفرین هستیم.محمدیونس

دکمه بازگشت به بالا