سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

ترك خود ارضايي چند روز طول ميكشد؟

طول درمان خودارضایی چقدر است؟

 مدت زمان ترک خودارضایی چقدره؟ این موضوع یکی از سولات پر تکرار است که قصد داریم جواب آن را به صورت کامل و دقیق توضیح دهیم. نکته خیلی مهمتری نسبت به مدت طول درمان خودارضایی وجود دارد که حتما باید بدانید:

اینکه اصلا ترک کامل و پاکی دائمی به چه معناست که من به آن برسم؟

باید هدفتان را دقیق بشناسید.

طول درمان خودارضایی چقدر است؟ برای این سوال نمی توان زمان دقیقی تعیین کرد.

یک مثال:

من از شما میپرسم در چه مدت زمانی می توانم به مشهد برسم؟

جواب شما چیست؟

شما برای پاسخ به این سوال نیاز به اطلاعات بیشتری دارید. اطلاعاتی مثل محل شروع سفر و نوع وسیله نقلیه و تعداد راننده و برنامه توقف بین راهی و شلوغی مسیر و غیره. برای پاکی کامل هم نیاز به اطلاعات داریم چون شرایط افراد متقاوت است.

مدت زمان ترک خودارضایی چند روز است؟

طول درمان خودارضایی بستگی دارد به:

  • سن شما
  • مدت شروع
  • تعداد دفعات
  • نوع تمرینات
  • مقدار تمرینات
  • همت شما
  • امید و باور به نتیجه

مبدا و مقصد پاکی از گناه

اینکه فاصله شما تا مقصد پاکی چقدر است و با چه وسیله ای قصد حرکت دارید و با چه سرعت و چه برنامه ای حرکت می کنید خیلی مهم است.

و آیا شما به نتیجه باور داری؟

بعضی افراد فکر میکنند که ترک خودارضایی غیر ممکن هست پس من هرکاری انجام بدم فایده نداره. بعضی افراد با ایمان قوی شروع به یادگیری و تغییر می کنند.

آیا شما از ترک و پاکی خوشحال هستی یا خیر؟

پس شما تعیین میکنید سفرتان چقدر طول بکشد.

آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک ادامه دارد؟

عوارض خود ارضایی چیست؟ نیاز جنسی یکی از نیازهای طبیعی انسان است که باید توسط شریک جنسی برآورده شود. شرایطی که خود فرد شخصاً نسبت به تامین این نیاز اقدام می‌کند و به ارگاسم می‌رسد را خود ارضایی می‌گویند. این عمل در ادیان ممنوعیت دارد و حرام اعلام شده است، با این‌حال در میان برخی زنان و مردان مشاهده می‌شود. به لحاظ علم پزشکی و روانشناسی باتوجه به این‌که این عمل در رابطه با روند طبیعی و فیزیولوژیک ارضا شدن نیست همراه با عوارض است. عوارض خودارضایی بعد از ترک شامل ابعاد جسمانی و ابعاد روانشناختی است.

عوارض جسمی خود ارضایی

انجام عمل خودارضایی باعث تاثیرات منفی زیادی بر بدن فرد می‌شود که با ترک خودارضایی تحت کنترل قرار می‌گیرد. موارد زیر عوارض جسمی است که با خودارضایی ایجاد می‌شود.

·         ریزش مو

خودارضایی باعث ریزش مو یا کم پشت شدن آن می‌شود. این ریزش از موهای جلوی سر شروع می‌شود و ممکن است در نقاط دیگر هم ایجاد شود. خودارضایی از دو طریق باعث ریزش مو می‌شود. اول این‌که تعادل هورمونی در مردان را بهم می‌زند و بدین ترتیب ریزش مو شروع می‌شود. از طرف دیگر با هر بار ارضا شدن مقادیری از مواد معدنی از طریق مایع منی از بدن دفع می‌شود که موجب می‌شود موها به لحاظ تغذیه در شرایط نامناسبی قرار بگیرند، ضعیف شوند و بریزند.

·         کاهش وزن

 کسانی که به طور دائمی و چند بار در ماه خود ارضایی می‌کنند دچار کاهش وزن و سستی و ناتوانی در بدن می‌شوند. این امر به از دست رفتن مواد معدنی و پروتئین‌ها از بدن ارتباط دارد. بدن نیاز به زمان کافی دارد که بتواند انرژی از دست رفته را تامین کند. با این‌حال برخی گمان می‌کنند خودارضایی باعث لاغری می‌شود و می‌پرسند آیا ترک خودارضایی باعث لاغری می‌شود؟ درحالی‌که ترک خود ارضایی فرصتی را در اختیار بدن قرار می‌دهد که انرژی خود را بازیابد.

·         اختلالات جنسی

یکی از دلایلی که باعث خودارضایی می‌شود این است که افراد از رابطه‌ی جنسی خود رضایت ندارند به همین دلیل به خودارضایی رو می‌آورند. با ادامه دادن این روند تمایل جنسی به شریک جنسی خود را از دست می‌دهند  و دچار سرد مزاجی می‌شوند. اما سرد مزاجی تنها یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای فرد پیش بیاید. یکی دیگر از اختلالات جنسی که با خودارضایی ایجاد می‌شود شرطی شدن ارضای جنسی است. به عبارت دیگر فرد فقط در آن شرایط و با آن وسیله‌ی خاص ارضا می‌شود و تمایلش را به شریک جنسی یا حتی شرایط متفاوت از دست می‌دهد.

  خودارضایی به دلیل این‌که خارج از سیکل طبیعی ارضا شدن است  علاوه بر موارد فوق موجب از دست رفتن قدرت فرد برای انجام عمل جنسی می‌شود. به این صورت که ممکن است میل جنسی تحت تاثیر قرار بگیرد یا فرد دچار مشکلاتی در نعوظ یا رسیدن به ارگاسم یا زود انزالی شود.

·         عفونت‌های ناحیه‌ی تناسلی

خودارضایی باعث تحریک بیش از اندازه‌ی پوست ناحیه‌ی تناسلی می‌شود و این امر ممکن است باعث ایجاد سوزش در آن ناحیه شود. همچنین آلوده بودن دست‌ها یا وسایلی که برای خود ارضایی استفاده می‌شود فرد را در معرض ابتلا به قارچ قرار می‌دهد. بنابراین به این افراد توصیه می‌شود درصورت انجام این عمل به موارد بهداشتی دقت کنند. با بروز کوچکترین نشانه از عفونت نیز فرد باید به پزشک مراجعه کند تا از گسترش بیماری جلوگیری شود.

عوارض خودارضایی در مردان

خودارضایی با توجه به آناتومی خاص مردان و زنان مشکل و عوارض متفاوتی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. در مردان ممکن است خودارضایی سبب شود آلت تناسلی بشکند و باعث پارگی تونیکا آلبوژینا شود. هرچند این عارضه نادر است اما در مواردی که افراد بی احتیاطی می‌کنند مشاهده می‌شود. همچنین تحریک بیش از اندازه‌ی پروستات سبب بی اختیاری ادرار و در مواردی حتی سرطان پروستات می‌شود.

عوارض خودارضایی زنان

زنانی که خودارضایی می‌کنند به این شیوه از ارضا شدن عادت می‌کنند و بنابراین در رابطه‌ی جنسی با شریک جنسی لذت کافی را نمی‌برند. در این حالت آن‌ها دچار عارضه‌ای به نام آنورگاسمی می‌شوند. از دیگر عارضه‌هایی که برای خانم‌ها ایجاد می‌شود این است که در اثر بهم ریختن میزان هورمون‌های جنسی عادت‌های ماهیانه آن‌ها بهم بریزد یا حتی خونریزی‌ها تشدید شود.

با توجه به این‌که قسمت اصلی تحریکات جنسی در خانم‌ها به قسمت داخلی اعضای تناسلی ارتباط دارد، خود ارضایی ممکن است باعث آسیب یا خونریزی شود. در دوران بارداری خود ارضایی باعث می‌شود به آسیب و لگن مادرباردار فشار وارد شود و این امر ممکن است موجب آسیب به جنین شود.  از فواید ترک خودارضایی در زنان کاهش آسیب‌های جسمی است.

عوارض روحی خودارضایی

آسیب‌های روحی خود ارضایی در بین خانم‌ها و آقایان مشاهده می‌شود. معمولاً این افراد پرخاشگر یا افسرده می‌شوند و حتی ممکن است آمادگی روحی برای انجام یک رابطه‌ی جنسی سالم را از دست بدهند. این درحالی‌ست که انجام دادن یک رابطه‌ی جنسی سالم فرد را به لحاظ روحی در شرایط نرمال و متعادل قرار می‌دهد. زیرا رابطه‌ی جنسی باعث کاهش هورمون‌های جنسی و ناقل‌های عصبی و افزایش پرولاکتین و کورتیزول می‌شود.

بنابراین کسانی که خود ارضایی انجام می‌دهند احساس رضایت نخواهند داشت و این باعث می‌شود در فاصله‌ی زمانی کمی مجدداً اقدام به خودارضایی نمایند. به این ترتیب با کم شدن فاصله‌ی زمانی بین دفعات خودارضایی فرد احساس ناراحتی و بی‌قراری بیشتری را تجربه می‌کند.

عوارض خود ارضایی چه زمانی آشکار می‌شود؟

نمی‌توان با قطعیت زمان مشخصی برای آشکار شدن عوارض خودارضایی مشخص کرد. حتی ممکن است برخی افراد ادعا کنند مدتی است که خودارضایی انجام می‌دهند و دچار هیچ عارضه یا آسیبی نشده‌اند. اما این دلیل بی ضرر بودن خود ارضایی نیست. زیرا در صورت تکرار عمل و مداومت بر انجام آن بالاخره عوارض آشکار می‌شود. پس لازم است اقداماتی برای ترک خودارضایی انجام شود.

چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

اولین و مهم‌ترین چیز برای ترک خودارضایی این است که اراده به ترک داشته باشید. وقتی برای انجام اقدامی تصمیم بگیرید و بر تصمیم خود پایدار بمانید قطعاً با مشکلات کنار می‌آیید و می‌توانید مشکل را برطرف نمایید. برای ترک خود ارضایی باید در نظر داشته باشید که نمی‌توانید آن را یکباره قطع کنید. بلکه باید به مروز زمان دفعات آن را در روز یا در هفته یا حتی درمه کم کنید تا نهایتا به سلامت جنسی برگردید.

دومین نکته برای کنترل کردن خودارضایی این است که باید فعالیتی را جایگزین کنید. به طور مثال هنگامی که احساس نیاز به خودارضایی دارید ورزش کنید، بدوید یا شنا کنید که انرژی بدن تخلیه شود و حتی بتوانید ذهن را هم کنترل کنید. دوش آب سرد نیز یکی از اقداماتی است که می‌تواند ذهن شما را منحرف کند و با استفاده از آن میل به خودارضایی را کنترل کنید.

منبع:

لینکدین

https://tarksari.ir/how-to-masturbate-without-harm/

دکمه بازگشت به بالا