عمومیکسب و کار ایرانی برتر

تعمیر مشکل روشن نشدن سرفیس

روشن نشدن سرفیس : ۴ روش برای رفع مشکل روشن نشدن سرفیس

با دنبال کردن راهکارهایی که در این مطلب ارائه کرده ایم به راحتی می توانید دو مشکل روشن نشدن سرفیس بعد از خاموش کردن و نیز روشن نشدن سرفیس بعد از به خواب رفتن را حل کنید. با شرکت آروند گارانتی همراه باشید.

در صورت بروز دو مشکل ذکر شده احتمالا شاهد اتفاقات زیر خواهید بود:

 • نمایش صفحه ای سیاه بدون لوگوی سرفیس.
 • بعد از فشار دادن کلید روشن/خاموش هیچ اتفاقی نمی افتد.
 • به نظر می رسد سرفیس شما کاملا خاموش بوده یا در حالت صرفه جویی انرژی است.

با فشار دادن کلید روشن/خاموش باید سرفیس را روشن کرده یا آن را از خواب بیدار کند اما در عوض هیچ اتفاقی نمی افتد. اگر با این مشکل برخورد کردید مراحل زیر را دنبال کنید :

راهکار اول روشن نشدن سرفیس : کلید روشن/خاموش را یک بار فشار دهید

روشن شدن یا بیدار شدن از خواب طبیعتا چند ثانیه ای طول خواهد کشید. اندکی صبر کرده و واکنش دستگاه را زیر نظر بگیرید.

۱- دکمه روشن/خاموش روی سرفیس را فشار دهید.

۲- چند ثانیه صبر کنید. ممکن است راه اندازی یا بیدار شدن دستگاه یا نمایش لوگوی آن چند ثانیه ای زمان ببرد.

سرفیس ۳: اگر باتری دستگاه سرفیس ۳ کاملا خالی شده باشد، پیش از روشن کردن مجدد باید آن را چند دقیقه ای شارژ کنید. بسته به میزان خالی بودن باتری قبل از شروع به کار ویندوز ممکن است به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آیکن باتری را روی صفحه نمایش ببینید.

۳- از روشن شدن سرفیس مطمئن شوید.

اگر سرفیس روشن شد: اجازه دهید حداقل ۴۰ درصد از ظرفیت باتری شارژ شود، بعد از این جدیدترین به روزرسانی های عرضه شده برای سرفیس و ویندوز را نصب کنید.

اگر سرفیس همچنان روشن نمی شود راهکار دوم را امتحان کنید.

راهکار دوم روشن نشدن سرفیس : با استفاده از کلیدهای میانبر سرفیس را از خواب بیدار کنید

ممکن است با استفاده از یک میانبر خاص صفحه کلید موفق به بیدار کردن سرفیس شوید.

 • اگر صفحه کلید سرفیس متصل است، بعد از نگه داشتن کلید ویندوز، کلیدهای Ctrl+Shift+B را به طور همزمان فشار دهید.
 • اگر در حالت تبلت هستید، دکمه های کم و زیاد کردن صدا را خیلی سریع پشت سر هم برای ۳ بار فشار دهید (در کمتر از دو ثانیه).

اگر ویندوز فعال شود در زمان تلاش ویندوز برای نمایش محتویات صفحه، یک صدای بیت کوتاه خواهید شنید. اگر باز هم روشن نشد روش سوم را دنبال کنید.

راهکار سوم روشن نشدن سرفیس : شارژ کردن سرفیس

برای انجام این کار در انواع مدل های سرفیس مثل استودیو، لپ تاپ سرفیس، جدیدتری سرفیس پرو و سرفیس بوک ۲ به این ترتیب عمل کنید:

۱- سرفیس خود را به شارژ بزنید و بگذارید به ۶۰ درصد شارژ برسد.

۲- بعد از این دکمه روشن/خاموش را فشار داده و آزاد کنید تا سرفیس روشن شود.

اگر سرفیس شما روشن شد اجازه دهید جدیدترین به روزرسانی های سرفیس و ویندوز نصب شوند.

اگر سرفیس روشن نشد: ممکن است دستگاه شما دچار نقص سخت افزاری شده باشد. بهتر است آن را به یکی از مراکز تعمیر سرفیس و سرویس دهی مجاز ببرید.

راهکار چهارم روشن نشدن سرفیس : تمیز کردن اتصالات سرفیس

بهتر است اتصالات بین کلیپ بورد و صفحه کلید را پاک سازی کنید.

۱- کلیپ بورد را از صفحه کلید جدا کنید.

۲- پین های روی رابط را با استفاده از یک مداد پاک کن تمییز نمایید. پاک کن را در خلاف جهت پین ها بمالید.

۳- یک پارچه نخی یا پنبه ای را به مقدار کمی الکل آغشته کنید. پین ها را از قسمت دراز باریک شارژر متصل شده به سرفیس تان تمیز کنید. پارچه نخی را روی پین ها بکشید. بعد از پاک کردن پین های رابط، اطمینان حاصل نمایید که همه آنها خشک شده اند و سپس کلیپ بورد را مجددا به صفحه کلید متصل کنید.

۴- در صورت حل نشدن مشکل به یکی از نمایندگی های رسمی خدمات پس از فروش گارانتی ما مراجعه کنید.

دلایل و راه های حل مشکل روشن نشدن سرفیس پرو

روشن نشدن سرفیس پرو دلایل متعددی دارد که در این مقاله به انها می پردازیم .

    سناریو احتمالی :‌ ما نزدیک به ۲ هفته در قطب شمال مستقریم و طی این دو هفته دمای هوا به زیر صفر رسیده است و سرفیس خود را در خانه رها کردیم و ان را طی این دو هفته روشن نکرده ایم . هنگامی که قصد روشن کزدن سرفیس خود را داشتم روشن نمی شد فکر کردم مشکل شارژ دارد پس دو ساعتی  ان را به شارژ وصل کردم و چراغ شارژ هم روشن بود اما باز هم سرفیس پرو من روشن نشد . حتی ان را در دمای معمولی اتاق ۲۴ درجه سانتیگراد قرار دادم تا گرم شود ولی باز هم روشن نشد .

بله با توجه به این سناریو ما حدس می زنیم که سرفیس یخ بسته ؟ کاملا درست سرفیس های مایکروسافت حساس به دما و فشار هستند یعنی اگر برای چند ساعت در دمای زیر صفر باشند یا بیش از ۳ هفته خاموش شوند یا تغییرات اب و هوایی رخ دهد مثلا از یک قاره با دمای مرطوب به قاره ای با دمای خشک برده شود یا برعکس .

ما در اینجا دو روش برای روشن کردن سرفیس پرو برای شما توضیح می دهیم .

توجه کنید این روش ها ممکن است صددرصد بر روی سرفیس شما جواب ندهد .

روشن نشدن سرفیس پرو . متد یا روش اول :

 • مطمئن شوید که سرفیستان به منبع تغذیه ( شارژ ) وصل است .
 • دکمه power را برای ۱۰ ثانیه بزنید و نگهدارید .
 • به طور مداوم دکمه power را بزنید و رها کنید هر بار ۱ تا ۲ ثانیه نگهدارید .
 • برای چند ثانیه صبر کنید تا لوگوی سرفیس را ببینسد و دستگاه روشن شود .
 • اگر روشن نشد مراحل را دوباره تکرار کنید .

این روش ترجیحی ما است ولی ممکن است بر روی برخی سرفیس ها کار نکند از جملخ سرفیس rt .

روشن نشدن سرفیس پرو . متد یا روش دوم :

توجه کنید : مایکروسافت اعلام کرده این شیوه را در سرفیس ۲ و سرفیس rt بکار نبرید . اما بنظر می رسد بر روی انها نیز کار میکند چون ما امتحان کردیم و به نتیجه رسیدیم .

 • توجه کنید که سرفیس شما حتما خاموش باشد .
 • دکمه افزایش صوت و دکمه power را به طور همزمان برای ۱۵ ثانیه فشار دهید و نگهدارید ( ممکن است سرفیس روشن شود و یا صفحه نمایش فلاش بزند اما همچنان شما دستتان را تا ۱۵ ثانیه نگهدارید )
 • هر دو دکمه را رها کنید و ۱۵ ثانیه صبر کنید .
 • سرفیس شما روشن می شود .

این روش برای شما کار میکند ! اما ما می گوییم این روش را برای مرحله اخر انجام دهید

مایکروسافت یک نه بزرگ به این روش گفته است برای سرفیس rt چون ریسک بالایی دارد .

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا Surface Pro ممکن است روشن نشود؟

با سرچ این عبارت روشن نشدن سرفیس پرو در گوگل به نتایجی زیادی می رسید که این خود گواه بر این است که این مشکل گریبان گیر خیلی از کاربران مایکروسافت شده است و جایی برای ترسیدن و جا خوردن نیست .

در اولین پاسخ ها راه حل ها خیلی ساذه هستند و با شارژ کردن حل می شود و مشکلی نرم افزاری نیست .

البته بهتر است اگر با این مشکل رو به رو شدید محصول را به نمایندگان مجاز مایکروسافت یا تعمیرکاران خبره بدهید تا تخصصی به این مشکل بپردازند .

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند این اتفاق بیفتد و معمولاً یک مشکل اساسی برای بررسی با پاسخ های ساده وجود دارد. شایع ترین دلایل ، مشکل اتصال کابل شارژ یا مشکل برق است.

 1. مشکل اتصال شارژ کابل. یکی از بهترین مواردی که همیشه می توانید با ویندوز صفحه سیاه تصور کنید این است که باتری از بین رفته است. این شایع ترین علت عدم روشن بودن دستگاه است. قبل از شروع نگرانی ، آن را وصل کنید به شارژ ! اگر مدتی به دستگاه متصل شده اید (پیشنهاد می کنیم حداقل ۴۰ درصد باتری را شارژ کنید) و شروع به کار نکرده است ، باید مطمئن شوید که چراغ شارژر روشن می شود. اگر چراغ روشن نباشد ، این احتمال وجود دارد که مشکل اتصال با کابل شارژ Surface است و نه خود دستگاه باشد.
 2. دلیل بعدی روشن نشدن سرفیس ، همانطور که در بالا گفته شد ، ممکن است یک مشکل شدید آب و هوا باشد. Surface Pro شما ممکن است یخ زده یا بیش از حد گرم شود. گرمای بیش از حد دلیل مهمی برای روشن نشدن سرفیستان است . بیشتر دستگاه ها دارای ویژگی داخلی هستند که در صورت شروع به گرم شدن بیش از حد به عنوان یک حالت محافظت از خود ، آنها را خاموش می کنند. این به این صورت است که هیچ آسیبی یا از بین رفتن اطلاعات به دستگاه شما وارد نمی شود. فکر می کنید این شرایط شدید آب و هوایی دستگاه شما را خراب می کند ، اما همیشه اینگونه نیست. همانطور که در بالا با استفاده از مواد منجمد من بررسی کردیم ، کارهایی وجود دارد که می توانید برای راه اندازی مجدد و استفاده از دستگاه خود انجام دهید.
 3. آخرین مورد رایج ما این است که دستگاه شما از حالت خواب بیدار نمی شود. به منظور جلوگیری از این مشکل ، اطمینان حاصل کنید که دستگاه همیشه به روز است.

ممکن است نتوانید با هیچ روشی سرفیس پرو خود را روشن کنید . اما جای نگرانی نیست چون متخصصان اموزش دیده ای وجود دارند که مشکل شما را در چند ساعت حل می کنند .

چگونه عیب یابی کردن سرفیس پرو یی که روشن نمی شود ؟

چندین راه برای عیب یابی سرفیس پرویی که روشن نمی شود وجود دارد . پشتیبانی مایکروسافت این گزینه ها را برای کاربران توصیه می کند!

قبل از انجام این توصیه ها یاد اور می شویم که همه لوازم جانبی ها را از سرفیستان جدا کنید از جمله usb درایو , کیبورد , حافظه جانبی , ; کارد sd و … این وسایل می توانند بر روی عملکرد دستگاه شما تاثیر بگدارند پس انها را جدا کرده و دوباره سعی کنید ان را روشن کنید اگر دستگاهتان روشن شد تبریک میگم شما مشکل سرفیس خود را پیدا کردید .

 1. اولین راه حل عیب یابی توصیه شده وصل کردن سرفیس خود به منبع تغذیه و شروع به شارژ آن است. باتری را برای مدت زمان مناسب شارژ کنید و سپس سعی کنید دستگاه خود را روشن کنید. امیدوارم صفحه شما روشن شود! همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم ، اگر چراغ شارژ Surface روشن نشود ، می توانید شارژر خود را عوض کنید تا مشکلتان رفع شود .
 2. راه حل دوم پیشنهاد شده توسط پشتیبانی مایکروسافت این است که کاربران می توانند میانبر صفحه کلید “کلید فوری” را امتحان کنند. در صورت وصل شدن به صفحه کلید ، این روش شامل فشار دادن کلید سریع ویندوز + Ctrl + Shift + B است. اگر در حالت رایانه لوحی است ، سه بار دکمه های ولوم بالا و پایین را روی صفحه کلید فشار دهید و امیدوارم Surface بوق بزند سپس صفحه را به سمت بالا بکشید. اگر این سر و صدا را نمی شنوید ، آخرین مرحله را تکرار کنید.
 3. راه حل سوم که توسط کارشناسان پیشنهاد شده است مجدداً دستگاه را مجبور به خاموش کردن مجدد کنید. این راه حل عبارت است از نگه داشتن دکمه پاور به مدت ده ثانیه و حداکثر سی ثانیه یا تا زمانی که دوباره راه اندازی شود ، سپس دوباره آن را فشار دهید تا روشن شود. سپس صفحه باید روشن شود. گزینه دیگر ، نگه داشتن دکمه میزان صدای بالا روی صفحه کلید و دکمه پاور به طور همزمان به مدت ۱۵ ثانیه است. حتی پس از پیدایش آرم ویندوز روی صفحه ، آن را نگه دارید و سپس مطابق معمول دکمه پاور را فشار دهید تا آن را راه اندازی کنید!
دکمه بازگشت به بالا