عمومیکسب و کار ایرانی برتر

ویژگی های انتخاب بهترین درب ضد سرقت برای ویلا

راهنمای خرید درب ضد سرقت

شايد مهمترين سوالی كه برای خريداران درب ضد سرقت پيش مي آيد اين است كه چه نوع درب ضد سرقتی بخريم؟ با مراجعه به فروشگاه ها و شركت های توليد و عرضه کننده درب ضد سرقت، انواع مختلف درب ضد سرقت را می بينيم و یا در فروشگاه های اینترنتی امکان خرید اینترنتی درب ضد سرقت را خواهیم داشت.اين سوال برای ما پيش می آید كه كدام درب ضد سرقت بهتراست؟

در حالي كه همه درب های موجود به اسم ضد سرقت به فروش می رسد. هدف تمامی خریداران درب های ضد سرقت در وهله اول امنیت درب ضد سرقت است. سازندگان خوشنام درب های ضد سرقت همواره تلاش می کنند درب های ضد سرقتی بسازند که در حین داشتن امنیت بالاتر نسبت به درب های معمولی، دارای ظاهری زیبا و همچنین متنوع و کاربردی باشند.

مهمترین ویژگی های درب ضد سرقت

برای خرید درب ضد سرقت با استانداردهای روز جهانی باید به چند نکته توجه نمود تا درب ضد سرقت خریداری شده واقعا درب ضد سرقت باشد و نه طرحی از آن! در این مقاله سعی میکنیم تعدادی از مهمترین ویژگی های درب ضد سرقت را شرح دهیم تا مناسب ترین درب ضد سرقت را بتوانین تهیه کنید.

ضخامت و جنس چهار چوب درب ضد سرقت

در هنگام خرید چهارچوب درب ضد سرقت که اولین مرحله از خرید درب های ضد سرقت به شمار میرود باید بسیار دقت نمود. اگر جنس چهارچوب با کیفیت نباشد باعث بروز مشکلات زیادی در هنگام نصب لنگه درب ضد سرقت و همچنین در هنگام استفاده میشود. جنس چهار چوب درب ضد سرقت باید از فلزی با آلیاژ خوب باشد و همچنین در محل اتصال ورق ها جوش به صورت مقطعی و جزئی نباشد و جوش به صورت کامل در تمامی قسمت ها وجود داشته باشد و همچنین بهتر است جوش از نوع co2 باشد.

لولای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت به دلیل وزن بالایی که دارد بایستی بر روی بیش از دو لولا نصب شود که باید به این نکته هم در هنگام خرید دقت نمود همچنین استفاده از لولاهای بلبرینگ دار بسیار بهتر میباشد.

ظاهر درب ضد سرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت یک خانه اولین گام توجه به زیبایی آن است. زیرا قبل از امنیت، ظاهر درب بر بیننده اثر می گذارد و ظاهر درب باید به گونه ای باشد که با نوع معماری خانه و آپارتمان موردنظر همخوانی داشته باشد. برای مثال خانه هایی با معماری کلاسیک به درب هایی با طراحی کلاسیک نیاز دارند. و آپارتمان هایی با ظاهر مدرن نیاز به درب هایی با ظاهر مدرن دارند. اما هیچ گاه ظاهر درب را قربانی ایمنی بودن آن نکنید ، درب ورودی اولین المانی است که یک خریدار یا میهمان با آن رو برو می شود، اولین تاثیر گذاری بصری همیشه مهم ترین نقش را در ساخت تصویر زیبا از منزل و ساختمان شما دارد.

مشکل اصلی در انتخاب درب ضد سرقت این است که اکثر نمونه های بازار زیبایی لازم را ندارند ،اما درب های ضد سرقت هم می توانند زشت و طراحی بدی نداشته باشند ! در صورتی که قدرت طراحی و تولید یک مجموعه بالا باشد می تواند این درب ها را بر اساس سلیقه ی شما طراحی کند، زمانی که شما چندین آپشن برای خرید دارید معمولا زیبایی اهمیت ویژه ای پیدا می کند، ظاهر درب باید متناسب با سبک طراحی داخلی و خارجی ساختمان باشد.

عایق صوتی درب ضد سرقت

امروزه استفاده از پنجره و دیوار عایق صوتی به منظور ایجاد آرامش یک ضرورت در ساختمان سازی می باشد. متناسب با آب و هوای منطقه: هنگام خرید درب ضد سرقت با توجه به محل زندگی تان باید درب ضد سرقت مناسب با آن آب و هوا را انتخاب کنید، برای مناطق مرطوب جنس چوب به کار رفته باید متفاوت با جنس چوب به کار رفته در درب ضد سرقت برای مناطق خشک و سردسیری باشد تا درب ضد سرقت استحکام مناسبی در آن شرایط آب و هوایی داشته باشد.

جنس رویه یا لایه بیرونی درب ضد سرقت

درست است که رویه بیشتر به سلیقه ی اقراد بستکی دارد اما یک نکته بسیار حائز اهمیت است که جنس رویه باید با محلی که قرار است درب ضد سرقت در آن نصب شود همخوانی داشته باشد به طور مثال جنس رویه اگر از MDF باشد دارای براقیت بیشتری نسبت به رویه ای از جنس pvc میباشد اما اگر محل مورد نظر افتاب خور باشد و یا رفت و امد وسایل زیاد باشد استفاده از رویه MDF اشتباه است زیرا دارای مقاوت کمتری در مقابل افتاب بوده و ضد خش نمی باشد.

ابزار یراق درب ضد سرقت

ابزار یراق استفاده شده در درب ضد سرقت بسیار مهم می باشد و باید به آنها دقت نمود دستگیره ها بهتر است از جنس استیل باشد و همچنین قفل استفاده شده بر روی درب از شرکت کاله ترکیه باشد که در جهان رتبه اول رعایت استاندارد های جهانی را دارد و ساخت و کپی برداری از کلید آنها بسیار دشوار و در مواردی غیر ممکن است.جنس چشمی و همچنین قفل شب بند درب ضد سرقت نیز چک شود که از اجناس مزغوب باشد نه متفرقه.

توجه به ایمن بودن و مناسب بودن قفل

مهمترین قسمت درب ضد سرقت قفل آنها است، قفل هایی با تعداد زبانه بیشتر امنیت بیشتری به همراه دارند و همچنین نصب حفاظ های آهنی درب ضد سرقت، ایمنی آن را بالا می برد. دربهای هوشمند ضد سرقت بهترین انتخاب برای جلوگیری از ورود غیرمجاز مي باشند.

درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب، درب مناسب فضای بیرون

یکی از مواردی که برای مخاطبان مبهم است استفاده یا عدم استفاده از درب ضد سرقت جهت فضای بیرون ساختمان و در مجاورت نور مستقیم آفتاب و باد و باران است. مخصوصا وقتی درب باید در مناطفی که آب و خواص شرجی دارند نصب شود. لذا از دو دیدگاه به درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب خواهیم پرداخت، همچنین یاداور می شویم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله درب فلزی ضد سرقت ویلایی برای ویلاهای شمال و جنوب ایران را مطالعه نمایید.

    امنیت درب ورودی ساختمان

مطلب اول ایمنی می باشد که کاملا حائز اهمیت است چرا که اولین درب ورودی به ساختمان است و موارد امنیتی این درب باید رعایت شود. پس انتخاب درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب از لحاظ دارا بودن امنیت بالا گزینه مناسبی است البته بشرطی که مدل های ضعیف درجه ۲ و ۳ استفاده نشود.

    تاثیر شرایط محیط روی رنگ درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب

مطلب دوم، تاثیر شرایط محیط روی رنگ درب ضد سرقت ضد آب و آفتاب و ثبات رنگ می باشد . با توجه به اینکه دربهای ضد سرقت به عنوان درب های آپارتمان طراحی شده است و به جهت در نظر گرفتن زیبایی از متریال ام دی اف و روکش چوب یا روکش پی وی سی یا لمینیت استفاده شده است .لذا بعد ار گذشت مدتی حدودا یکسال و نیم تا دو سال رنگ رویه به واسطه نور مستقیم آفتاب کمرنگ تر خواهد شد . اگر در معرض باران باشد، قطعا روکش چوب را از حالت اولیه در طولانی مدت خارج خواهد کرد. از این رو دربهای ضد سرقت با روکش UV ، درب ضد سرقت فلزی و درب ضد سرقت استیل جهت رفع این مشکل تولید شده اند.

درب ضد سرقت با روکش UV ، درب ضد سرقت فلزی و  درب ضد سرقت استیل

با توجه به تقاضای بازار  ، درب های ضد سرقت با روکش uv طراحی شد که هم خاصیت ضد آب و هم ضد نور را دارا می باشد. البته شایان ذکر است درب ضد سرقت چینی هم در سال اخیر برای ویلا و فضای باز استفاده شده است. که با توجه به اینکه سیستم رنگ این دربها شبیه حالت کاغذ دیواری روی فلز و سپس پخت در کوره می باشد،  در این دربها هم پس از حدود 1سال ،رنگ پوسته شده و بسیار کمرنگ می شود که به هیچ عنوان برای فضای بیرون توصیه نمی شود.

پیشنهاد دیگری که می توان جهت درب فضای بیرون داشت استفاده از درب تمام استیل می باشد. این دربها  از نوع استیل ۳۰۴ که ضد زنگ میباشد، تولید میشوند و در نتیجه این نوع درب ضد سرقت مشکلات دربهای ضد سرقت دیگر در  فضای بیرون را ندارد و امنیت منزل و ویلا یا محیطی که مد نظر میباشد را تامین میکند.

برای دیدن گالری تصاویر درب تمام استیل و درب ضد سرقت رویه فلز درناب  به صفحه درب استیل و درب های ضد سرقت فلزی مراجعه فرمایید. و یا برای اطلاع از قیمت ها با فروشگاه درناب تماس بگیرید.

    آیا درب ضد سرقت برای فضای بیرون به عنوان درب ورودی اصلی ساختمان مناسب است؟

برای ایجاد  امنیت بیشتر  بسیار مناسب است، اگر چه در انتخاب نوع درب ضد سرقت مناسب برای فضای بیرونی باید بسیار دقت کرد تا دربی انتخاب شود که  هم ایمنی کافی را داشته باشد و هم در مقابل آب و آفتاب مقاوم باشد و هم  ثبات رنگ داشته باشد.

    چه دربی به عنوان درب پارکینگ و یا ورودی ساختمان و یا مغازه در آب و هوای شرجی مناسب است؟

درب ضد سرقت تمام استیل بهترین انتخاب برای درب ورودی اصلی ساختمان و فروشگاه میباشد، چرا که هم امنیت بالا دارد و هم از استیل مقاوم در برابر آب و نور آفتاب در تولید آن استفاده میشود.همچنین درب های ضد سرقت با روکش فلز که در برابر این شرایط نیز مقاوم هستند انتخاب خوبی برای منازل است.

    درب ضد سرقت فلزی چیست؟

درب ضد سرقت رویه فلز ، درب مناسب برای فضای بیرون و مکانهایی است که درب در مقابل آب و آقتاب قرار میگیرد و یا مناطقی با آب و هوای شرجی دارند. البته شایان ذکر است فقط فلزی بودن فاکتور کافی برای انتخاب درب محیط بیرون نیست. بلکه نوع و کیفیت رنگ مورد استفاده هم بسیار حايز اهمیت است.

به نقل از:

https://giland.ir/blog/ویژگی-های-انتخاب-بهترین-درب-ضد-سرقت-برا/

دکمه بازگشت به بالا