سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

هزینه جراحي زيبايي سينه زنان

هزینه جراحی کوچک کردن سینه در سال 1401 چقدر است؟

سینه ها علاوه بر آن که به خانم ها حس زنانگی می دهند، در اعتماد به نفس و زیبایی آن ها نیز نقش بسیار زیادی دارند. این عضو که به طور عمده از بافت چربی تشکیل شده است، همیشه برای خانم ها موجب رضایت نیست. عمل جراحی بزرگ کردن سینه بسیار رایج است و معمولا افراد تصور می کنند داشتن سینه هایی بزرگ جذاب تر است. با این حال در بسیاری از خانم‌ ها اندازه بزرگ سینه ها موجب ناراحتی شده و حتی ممکن است احتمال بروز سرطان را در آن‌ها افزایش دهد. در این شرایط عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی انجام می شود که در ادامه مطلب به هزینه عمل زیبایی ماموپلاستی میپردازیم. به طور کلی عمل ماموپلاستی به معنی جراحی زیبایی سینه است که به منظور افزایش زیبایی، فرم دهی و سفت کردن بافت سینه انجام می شود.

هزینه و قیمت عمل جراحی ماموپلاستی

با توجه به اینکه هر فرد شرایط خاص خود را دارد و عمل جراحی متناسب با شرایط خاص هر فرد انجام می شود، هزینه عمل جراحی متغیر است.

برای انجام این جراحی نمی توان نرخ ثابتی در نظر گرفت و قیمت عمل جراحی کوچک کردن سینه با توجه به موارد مختلفی مثل دستمزد جراح سینه و مشکلی که باید برطرف شود تعیین می شود.

بهترین راه این است که با مراجعه حضوری به دکتر جراح سینه از مشکل خود مطمئن شده و مشاوره های مورد نیاز را انجام دهید و در نهایت با توجه به شرایط خود از نرخ عمل جراحی اطمینان حاصل کنید.

شما کاربران گرامی می توانید به راحتی و از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشید تا علاوه بر دریافت مشاوره و اطمینان از مشکل به وجود آمده، بتوانید بهترین روش را برای جراحی خود انتخاب کرده و همچنین از قیمت و هزینه جراحی ماموپلاستی متناسب با شرایط خود اطمینان حاصل کنید.

معیار هایی تعیین هزینه عمل جراحی ماموپلاستی

هزینه‌ های عمل زیبایی ماموپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد:

    یکی از این عوامل، میزان چربی یا بافت خارج شده از سینه‌ها می‌باشد. این نکته از جمله نکته‌هایی است که باید به آن توجه داشت و باید از پزشک متخصص در زمینه جراحی سینه اطلاعات لازم را کسب کنید.

    همچنین علاوه بر نکته فوق، انتخاب پزشک متخصص در زمینه جراحی سینه، بر هزینه ‌های ماموپلاستی تاثیر دارد و افراد باید در انتخاب پزشک دقت کنند.

    مورد دیگری که هزینه ‌های عمل زیبایی سینه را تعیین می‌کند، انتخاب کلینیک می‌باشد. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که دریافت هزینه‌های بیش‌تر به معنی خوب بودن خدمات نیست.

    دیگر هزینه‌ها می‌تواند شامل پرستار، بیهوشی، نسخه‌ها، آزمایش‌ها و ویزیت پزشک باشد. همچنین موقعیت جغرافیایی و زمان عمل از عوامل موثر بر قیمت ماموپلاستی هستند.

سینه بزرگ چه مشکلاتی را برای خانم ها به وجود می آورد؟

پستان های بزرگ علاوه بر آن که موجب نارضایتی فرد می شود، مشکلات جسمی فراوانی را هم به همراه خواهد داشت.

مشکلاتی مانند درد گردن و پشت، احساس ناراحتی در زمان ورزش کردن، التهاب پوست زیر سینه به دلیل ساییده شدن زیاد به خصوص در فصول گرم سال و کاهش اعتماد به نفس باعث شده تا عمل جراحی کوچک کردن سینه طرفداران زیادی پیدا کند.

از طرفی سنگینی بافت پستان در برخی افراد ممکن است انجام فعالیت های روزمره را مختل کند.

انواع ماموپلاستی

عمل جراحی ماموپلاستی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

 • ماموپلاستی کاهشی
 • ماموپلاستی افزایشی

عمل ماموپلاستی کاهشی چیست؟

وقتی صحبت از جراحی سینه به روش ماموپلاستی می شود، در حقیقت منظور همان عمل کوچک کردن سینه در خانم ها است. این جراحی با هدف کاهش سایز سینه ها در خانم ها و اغلب پس از دوران شیر دهی انجام می شود.

این عمل زیبایی پستان به جراحی ماموپلاستی کاهشی یا کاهنده نیز معروف است.

ماموپلاستی کاهشی که عمل جراحی پلاستیک بسیار شایعی است، با هدف ایجاد تناسب بین سینه و تمام اعضای بدن انجام می شود و کمک می کند تا مشکلاتی که به دلیل پستان های بزرگ به وجود می آیند، از بین برود.

در عمل کوچک کردن سینه قسمتی از بافت چربی و همچنین بافت غده ای و پوست را برداشته تا در نتیجه پستان ها ظاهری کوچک تر، سفت تر و زیباتر پیدا کنند.

در این عمل علاوه بر آنکه شکل پستان ها اصلاح می شود، افتادگی آن نیز برطرف می شود.

لازم به ذکر است که عمل کوچک کردن سینه هم برای خانم ها و هم برای آقایانی که به بیماری ژنیکوماستی دچار شده اند انجام می شود. به طور کلی این جراحی تحت بیهوشی عمومی و در بیمارستان صورت می گیرد.

در این روش با توجه به هدف و درخواست فرد قبل از اتاق عمل، محل هایی که باید برش زده شود را مشخص می کنند تا پس از دراز کشیدن بیمار بر روی تخت بتوانند به راحتی محل هایی که علامت زده اند را برش زده و نواحی مورد نظر را از بافت سینه جدا کنند.

اغلب همراه با بافت سینه، قسمت هایی از آن که تا نزدیکی زیر بغل آمده اند را نیز از سینه جدا می کنند تا بتوانند ظاهر دلخواه و مورد نظر بیمار را بوجود آورند.

ماموپلاستی افزایشی چیست؟

جراحی ماموپلاستی افزایشی با هدف بزرگ کردن سایز و حجم سینه ها و با استفاده از پروتز سینه انجام می شود.

عمل ماموپلاستی افزایشی که به جراحی ماموپلاستی تقویتی نیز معروف است، با هدف تغییر شکل یا ساختار سینه ها و افزایش سایز انجام می شود. این فرآیند می تواند شامل جراحی دستگاه ایمپلنت پستان و یا جراحی پروتز سینه باشد.

جراحی ماموپلاستی کاهشی به چه افرادی توصیه نمی شود؟

اگر می خواهید عمل کوچک شدن سینه را انجام دهید در صورت داشتن شرایط زیر نمی توانید این کار را انجام دهید:

 • افراد با شرایط خاص مانند دیابت و مشکلات قلبی
 • افراد خیلی چاق و یا کسانی که قصد کاهش وزن دارند. زیرا در این موارد اغلب رژیم غذایی و یا کاهش وزن خود باعث تغییر اندازه سایز سینه ها می شود و عمده مشکل آن ها به دلیل اضافه وزن است.
 • کسانی که قصد بارداری و شیردهی دارند، چرا که جراحی کوچک کردن سینه ممکن است در روند شیردهی تداخل ایجاد کند. ( با وجود آنکه تکنیک هایی برای حفظ توانایی شیردهی پس از جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد، بهتر است حتماً قبل از انجام جراحی با پزشک متخصص جراحی سینه مشورت کنید.)

برای اطلاع از دوران نقاهت  بعد از عمل می توانید وارد صفحه نکات بعد از جراحی ماموپلاستی شوید.

هنگام مشاوره برای ماموپلاستی چه باید کرد؟

در جلسه مشاوره ماموپلاستی با پزشک خود صادق باشید چرا که میزان موفقیت این عمل به جواب سوالاتی که پزشک در مورد سلامت و روش زندگی­تان می­پرسد بستگی دارد.

دکتر در مواردی همچون انتظارات شما از جراحی، سابقه بیماری، داروهای مصرفی، مصرف الکل و دخانیات سوالاتی مطرح می کند پس بهتر است از قبل از عمل خود را آماده کنید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی ماموپلاستی

در هزینه ماموپلاستی یک سری موارد تاثیر گذار وجود دارد از جمله:

 • هزینه و دستمزد جراح سینه با توجه به تخصص و مهارت و مشکل به وجود آمده می تواند متفاوت باشد.
 • هزینه های بیمارستان که با توجه به نوع بیمارستان (دولتی یا خصوصی) و نوع بیمه بیمار نیز بسیار متفاوت است.
 • هزینه های مربوط به بیهوشی، آزمایشات مورد نیاز و داروهایی که در زمان انجام عمل کوچک کردن سینه مورد استفاده فرار می گیرد.
 • سطح و نوع عمل جراحی در تعیین هزینه آن موثر است.
 • سینه بند ها و پوشش های فشرده سازی که پس از عمل جراحی سینه استفاده می شود.

هزینه کوچک کردن سینه با بیمه

در برخی موارد کوچک کردن سینه یک ضرورت است چرا که سینه های خیلی بزرگ وزنی به گردن و شانه تحمیل می کنند که موجب درد یا آرتروز می شود.

به همین دلیل بعضی از بیمه ها بخشی از هزینه درمان آن را پوشش می­ دهند. لازم است قبل از انجام عمل از بیمه­ گر برای پوشش دهی بیمه پرس و جو کنید.

البته برای استفاده از بیمه برای کوچک کردن سینه، ابتدا پزشک متخصص ارتوپد باید آسیب به ستون فقرات بر اثر وزن سینه را تایید کند سپس پرونده پزشکی­تان در کمیسون بررسی و رای نهایی مبنی بر پوشش دهی بیمه صادر می­ شود.

نقش جراح در جراحی ماموپلاستی

انتخاب یه جراح حاذق سینه در نتیجه نهایی عمل بسیار تاثیر گذار است. نحوه برش و برداشتن بافت سینه به گونه ای که متناسب با سایر اعضای بدن شود، به مهارت پزشک بستگی دارد.

از این رو حتما پزشکی حرفه ای انتخاب کنید و حتما قبل از انجام عمل جراحی از او مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید نتیجه نهایی عمل مطابق با میل شما خواهد بود

در این زمینه نورا بیوتی بی تردید یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای جراحی ماموپلاستی انتخاب کنید.

سخن آخر

در این مقاله قصدد اشتیم تا نسبت به شرایط انجام جراحی تغییر سایز سینه و همچنین هزینه های ان اطلاعات نسبتا جامعی را دراختیار شما قرار دهیم. این عکل زیبایی بسته به نتایج مورد نظر مخاطی به روش های افزایشی و کاهشی انجام می شود و شما برای اطلاع از میزان دقیق هزینه آن میبایست در توسط یک پزشکت منخصص معاینه شوید.

سوالات متداول

1_ آیا هزینه ماموپلاستی تحت پوشش بیمه است؟

بیمه عمل ماموپلاستی را تا جایی که خدمات درمانی محسوب شود، قبول می کند.

2_ هزینه ماموپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل ماموپلاستی با توجه به یکی سری فاکتورها از جمله: جراح وسابقه کاری آن و هزینه بیمارستان یا کلینیک متفاوت خواهد بود.

3_ عمل ماموپلاستی درمانی است یا زیبایی؟

این عمل هم زیبایی است و هم درمانی. از لحاظ درمانی می توان به بسیاری از خانم ها که سینه بزرگ دارند و با گردن درد و کمر درد مواجه می شوند، اشاره کرد.

هزینه عمل زيبايي سينه زنان

یکی از سوالات متداول درمورد جراحی زیبایی سینه این پرسش است که “هزینه این عمل  چقدر است؟”

در پاسخ این سوال  باید بیان کرد که نمی توان در نگاه اول مشخص کرد که دقیقاً هزینه این روش برای هر شخص چقدر است زیرا عوامل زیادی در تعیین قیمت نهایی این جراحی دخیل هستند. در ادامه این مطلب به بررسی عوامل موثر در تعیین قیمت جراحی سینه زنان می پردازیم.

منظور از جراحی زیبایی سینه چیست؟

بانوانی که به دلایل مختلف مانند بارداری و یا دلایل مادرزادی سینه های بزرگی دارند، برای اینکه از سنگینی و ناراحتی های ناشی از بزرگی سینه رهایی یابند، به جراحی های زیبایی سینه روی می آورند. همچنین افرادی که سینه های بسیار کوچکی دارند، برای بزرگ کردن سینه های خود خواهان انجام جراحی زیبایی سینه هستند. نتیجه جراحی پلاستیک سینه باعث افزایش زیبایی اندام  فرد و درنتیجه افزایش اعتماد به نفس او می شود.

انواع جراحی زیبایی سینه

شناخته شده ترین جراحی های زیبایی سینه عبارتند از  ماموپلاستی، پروتز گذاری و لیفت سینه.

در پروسه  ماموپلاستی، سایز سینه های فرد کوچک شده و بافت و چربی های اضافه سینه برداشته می شوند.

پروتزگذاری مخصوص افرادی است که سینه های کوچکی دارند و می خواهند به سینه های خود فرم بزرگتر و بهتری دهند. این کار با استفاده از پروتزهایی از جنس سیلیکون  انجام می شود.

جراحی لیفت سینه که یکی از تکنیک های جدید جراحی سینه است، باعث بالاکشیده شدن سینه های افتاده و حذف پوست اضافه در این ناحیه  می شود. این جراحی زیبایی بیشتر در افراد مسن و افرادی که پس از دوران بارداری و شیردهی دچار افتادگی سینه شده اند، انجام می شود.

عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی زیبایی سینه

همانطور که می دانید، جراحی زیبایی سینه حوزه بسیار گسترده ای دارد و بنابراین برآورد  هزینه این جراحی  به عوامل مختلفی بستگی دارد. فاکتورهایی که در ادامه ذکر می کنیم، تنها تعدادی از گزینه های  تاثیر گذار در هزینه نهایی این جراحی هستند.

نوع جراحی

با توجه به نوع جراحی که قرار است انجام دهید، هزینه جراحی و دستمزد جراح تفاوت پیدا می کند. به عنوان مثال بین هزینه های تعبیه ایمپلنت های سیلیکونی و ایمپلنت های نمکی سینه تفاوت وجود دارد. ایمپلنت های سیلیکونی گرانتر از نمونه های نمکی آن است زیرا تولید سیلیکون در مقایسه با ایمپلنت های نمکی، که از آب نمک استریل تشکیل شده است، با چالش های بیشتری رو به رو است و درنتیجه گران تر است.

موقعیت جغرافیایی

مکانی که  در آنجا جراحی انجام می شود، تاثیر زیادی در تعیین هزینه نهایی جراحی شما دارد.

به طور معمول، جراحی های زیبایی پلاستیک که در کلان شهرها و شهرهای بزرگتر انجام می شوند، هزینه بیشتری نسبت به جراحی هایی که در شهرهای کوچکتر انجام می شود، دارند.

دستمزد جراح

مسلما اصلی ترین عامل تعیین کننده هزینه این جراحی، دستمزد جراح است. جراحانی که متخصص انجام این جراحی هستند و یا از شهرت و مهارت بالاتری برخوردار هستند، دستمزد بالاتری نسبت به همکاران خود دارند.

جمع بندی

با توجه به مطالبی که گفتیم، هزینه های جراحی سینه شامل موارد زیر است:

 • بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه های جراح
 • داروهای پس از عمل

بهتر است برای گرفتن نتیجه دلخواه از جراحی سینه، حتما پزشک جراحی  را انتخاب کنید که در این زمینه متخصص باشد و سابقه انجام این نوع جراحی را داشته باشد

منبع:

https://noorabeauty.com/عملية-تجميل-الثدي/

دکمه بازگشت به بالا