جامعه و خانواده

مشکلات کرایه ماشین در کیش

اگر قصد اجاره خودرو در کیش را دارید این نکات را رعایت کنید

سفری به یاد ماندنی را در کیش با اجاره خودرو تجربه کنید. لذت بیشتر، صرفه جویی در هزینه ها و آسودگی از مخارج جانبی خودرو! نکات و قیمت اجاره خودرو در کیش از موضوعات جذابی است که مسافران این جزیره زیبا در محافل و فضای مجازی بسیار به آن می‌پردازند. از آنجا که سفر به کیش اغلب به شکل هوایی انجام می‌شود، انتقال خودرو شخصی با مشکلات و هزینه‌هایی همراه است. تا آنجا که بسیاری از آن منصرف شده و استفاده از ماشین اجاره‌ای را ترجیح می‌دهند. اگر شما هم قصد سفر به کیش را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این متن را مطالعه کنید تا با نکات لازم برای این کار آشنا شوید.

همه چیز درباره اجاره ماشین در کیش

کیش، نگین خلیج فارس و جواهر سبز جنوب ایران است. جزیر‌ه‌ای مرجانی با آب و هوای استوایی که تا چشم کار می‌کند دیدنی‌های گوناگون آن را احاطه کرده است. تا آنجا که در یک سفر چند روزه و حتی چند هفته‌ای، برای دیدن همه آنها کفایت نمی‌کند. از طرفی وجود فواصل طولانی بین این دیدنی‌ها لزوم داشتن وسیله نقلیه مناسب برای این گشت‌وگذار را بیشتر نشان می‌دهد. با توجه به مشکلات و هزینه‌های حمل خودرو توسط لنج به جزیره، گزینه‌های استفاده از تاکسی‌های کرایه‌ای موجود در کیش یا اجاره ماشین پیش روی مسافران و گردشگران این ناحیه قرار دارد.

باوجود امتیازاتی که برای اجاره ماشین در کیش مطرح است اغلب این روش انتخاب می‌شود. برای کسانی که قصد اجاره خودرو در کیش را دارند، آگاهی از ضوابط کار و مقررات مربوط به این موضوع، بسیار راهگشاست. برای این منظور لازم است به نکات اجاره خودرو در کیش توجه نموده و آنها را مراعات نمود. در ادامه مطلب به بیان این موارد پرداخته و از حال و هوای کیش و ماشین های اجاره‌ای آن بیشتر با شما گفتگو می‌کنیم. با ما همراه بمانید.

چگونه در کیش با اطمینان ماشین اجاره کنیم؟

بخش زیادی از لذت سفر در آرامش و امنیت آن است. برای آنکه از اتومبیلی که کرایه می‌کنیم بیشترین لذت و استفاده را ببریم، بهتر است از نکات اجاره ماشین در کیش آگاه باشیم. هم‌چنین لازم است ماشین دلخواه را از موسسه معتبری اجاره کنیم که موضوع اجاره را با شرایط قانونی ثبت می‌کند. چنین مرجعی، اطلاعات لازم مربوط به مدت زمان و مبلغ اجاره، شرایط تحویل و نگهداری ماشین و دیگر جزئیات را به ما اعلام و در قراردادی رسمی ثبت می‌کند.

هم‌چنین در رنت ماشین از مرجع مطمئن، مبلغی بابت ضمانت تحویل سالم اتومبیل نزد اجاره‌دهنده به‌شکل وثیقه، تا زمان تحویل سالم خودرو باقی می‌ماند. مبلغ دیگری نیز بابت اطمینان از عدم وجود جرایم رانندگی و خلافی نزد صاحب اتومبیل باقی می‌ماند که پس از مدت مقرر به فرد بازگردانده می‌شود.

اتومبیل‌های اجاره‌ای و قوانین رانندگی در کیش

رانندگی در کیش بسیار لذت‌بخش است. جاده‌های وسیع و پاکیزه و ترافیک سبک، این فرصت را فراهم کرده تا با آرامش‌خاطر و خودروهای شیک و مد روز رانندگی کنید. اما نباید از یاد برد که این وضعیت به رعایت قوانین و شرایط از طرف تک‌تک رانندگان بستگی دارد. بخشی از حساسیت روی نکات اجاره خودرو در کیش نیز به این قوانین مربوط می‌شود. برای مثال بوق زدن و ایجاد آلودگی صوتی، لایی کشیدن، ریختن زباله در جاده و حتی کثیف و نازیبا بودن بدنه خودرو در این جزیره ممنوع است. مواردی که از چشم تیزبین دوربین‌های راهنمایی و رانندگی دور نمی‌ماند. ثبت تخلف و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن مخارج سفر شما را به طرز باورنکردنی افزایش می‌دهد. بنابراین توصیه می‌کنیم هنگام رانندگی در کیش این نکات را به‌خاطر سپرده و مراعات نمایید.

خودرو را سالم تحویل بگیرید و سالم تحویل دهید!

از دیگر نکات اجاره خودرو در کیش که لازم است از آن اطلاع داشته باشید شرایط تحویل خودرو و بازگرداندن آن به مالک است. بدنه و فضای داخل خودرو به‌شکل سالم و کارواش شده به مشتریان تحویل داده شده و به همان ‌شکل نیز بازپس گرفته می‌شود. از سوی دیگر تحویل خودرو در حالی که معاینه فنی آن انجام شده و در محل دلخواه مشتری، از وظایف موسسه اجاره دهنده ماشین است.

فرقی نمی‌کند شما در کدام نقطه مایل به تحویل گرفتن خودرو باشید. در هر جای کیش، از فرودگاه تا هتل محل اقامت، می‌تواند مبدا دریافت خودرو اجاره‌ای باشد. اما این الزاما به‌معنای اجاره خودرو از موسسات رنت کار مستقر در فرودگاه نیست! چون این موسسات، به‌دلیل افزودن هزینه مالیات گردشگری، خودروها را با قیمت به‌مراتب بالاتری اجاره می‌دهند.

اجاره خودرو در کیش در شرایط کرونایی!

برای بسیاری افراد نگرانی از آلوده شدن به ویروس کرونا از دغدغه های بزرگ سفر در این روزهاست. این مشکل از نکات اجاره خودرو در کیش نیز هست! خوشبختانه موسسات معتبر اجاره خودرو، تمام ماشین‌ها را از بدنه تا ریزترین اجزای داخلی تنها پس از ضدعفونی کامل به مشتریان خود تحویل می‌دهند.

از کجا با اطمینان خودرو اجاره کنیم؟

برای آنکه از لحظه لحظه تعطیلات خود در کیش لذت ببرید و فرصت بیشتری برای سیاحت داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم به نکات اجاره خودرو در کیش توجه نموده و از مراجع معتبر خودر رنت کنید. از امکانات رفاهی ویژه گردشگران تا برقراری شرایط VIP برای مسافران ویژه و سرویس CIP در فرودگاه، بخش‌هایی از خدمات مجموعه ما در رنت کار است. علاوه بر این موارد، خودروهایی متنوع در ۲۰ نوع را در ۵ دسته کلی اقتصادی، لوکس، ون، شاسی بلند و اسپرت، مطابق با سلیقه‌های متفاوت و متنوع فراهم کرده ایم. به‌این ترتیب افراد با الزامات و توان مالی متفاوت می‌توانند نمونه‌ای از این خودروها را رنت کرده و با توجه به نکات اجاره خودرو در کیش از آن استفاده نمایند.

کلام پایانی

اگر مسافر کیش هستید، رنت خودرو ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر، آسایش و لذت از آن را نیز برای شما به‌همراه می‌آورد. با استفاده از خودروهای اجاره‌ای بیشترین استفاده را از ساعات تعطیلات خود در این منطقه داشته باشید. برای آگاهی از شرایط و نکات اجاره خودرو در کیش نیز می‌توانید به سایت این مجموعه مراجعه یا در تماس تلفنی با این مجموعه سوالات خود را مطرح نمایید.

کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش

کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش بسیار زیاده شده است. زیرا که هزینه‌های بالای کرایه ماشین و وجود خودروهای لوکس فراوان در این جزیره، دست کلاهبرداران را برای خالی کردن جیب مسافران باز کرده است

از آنجایی فصل سفر در حال شروع شدن است و مردم در عید نوروز به به جزیره کیش سفر می‌کنند، کلاهبرداران در کمین نشسته‌اند تا به شکلی از مسافران سوء استفاده کنند و از آنجایی که اجاره ماشین در کیش مورد استقبال بخش اعظمی از مسافران واقع می شود، کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش بسیار زیاده شده است. زیرا که هزینه‌های بالای کرایه ماشین و وجود خودروهای لوکس فراوان در این جزیره، دست کلاهبرداران را برای خالی کردن جیب مسافران باز کرده است.

اما چطور این کلاه برداران را شناسایی کنیم و در دامشان نیافتیم؟ اگر شما هم قصد سفر به جزیره کیش را دارید، ما در این مطلب، انواع ترفندهای کلاهبرداری اجاره خودرو کیش را توضیح می دهیم و به شما در پیدا کردن شرکت های معتبر برای اجاره ماشین در کیش راهنمایی ارائه می دهیم.

کلاهبرداری اجاره خودرو چیست؟

یکی از راه های کلاهبرداری اجاره ماشین کیش، این است که شرکت یا وبسایت مورد نظر بدون اینکه خودرویی را در اختیار مشتری قرار دهد، از راه‌های مختلف از او پول دریافت می‌کند. برای مثال، کلاهبردار اصرار دارد که هزینه رزرو خودرو از طریق کارت هدیه یا کارت بانکی پرداخت شود. در صورتی که شرکت های معتبر اجاره خودرو ، هیچ هزینه ای بابت رزرو خودرو دریافت نمی کنند. شرکت های معتبر بابت کنسلی نیز، هزینه ای دریافت نمی کنند.

راه‌های کلاهبرداری اجاره ماشین کیش

به جز هزینه رزرو که رایج ترین راه کلاهبرداری اجاره خودرو کیش است، روش های دیگری وجود دارند، که همگی در لیست خطرات اجاره خودرو قرار می گیرند و ضروری است که از آن ها آگاه باشید.

۱. تفاوت در قیمت اجاره خودرو

بسیاری از شرکت‌های اجاره خودرو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی از تخفیفات ویژه برای جلب نظر مشتریان استفاده می‌کنند. اما مشکل اصلی در اینجاست که این تخفیفات دروغی بیش نیستند زیرا وقتی به وبسایت اصلی شرکت اجاره خودرو رجوع می‌کنید، مشاهده خواهید کرد که خودروهای ارزان قیمتی که تخفیف خورده‌اند، رزرو شده‌اند. پس یکجای کار می‌لنگد!

۲. بیمه مربوط به کرایه خودرو

معمولاً اجاره خودرو در کیش با بیمه ماشین همراه است. اما عدم ارائه بیمه یکی از راه های کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش است و به همین دلیل شما باید بندهای آن را با دقت بخوانید. پوشش بیمه می‌تواند شامل تصادف، سرقت، امداد جاده‌ای، حفاظت از وسائل مسافر و غیره باشند.

۳. اعمال خسارات تحمیلی

مشاهده خودرو قبل از کرایه کاری عاقلانه است. پس حتما از شرکت مربوطه بخواهید که ماشین مورد نظر شما را برای بررسی مشکلات ظاهری و فنی در اختیارتان قرار دهد. بررسی شما باید شامل وجود هرگونه خط و خش بر روی بدنه، شکستگی شیشه و آینه‌ها، پارگی در داخل کابین، مشکلات فنی خودرو و هر مشکل بالقوه دیگری باشد.

برخی از شرکت‌های کلاه بردار با زیرکی می‌خواهند تمام مشکلات خودرویشان را به گردن مشتری بیندازند تا هزینه تعمیر و نوسازی خودرویشان را از او دریافت کنند. پس بدون بررسی خودرو، هرگز آن را تحویل نگیرید. و اگر وبسایت یا شرکت مربوطه از نشان دادن خودرو طفره رفت، بدانید که کلاهبرداری بیش نیست!

دیگر روش‌های کلاهبرداری اجاره خودرو در کیش عبارتند از:

    هزینه‌های اضافی محدودیت کیلومتر: شرکت ممکن است مدعی سفرهای بدون محدودیت را به شما بدهد اما در قرارداد دارای بندهای پنهانی مربوط به محدودیت کیلومتر باشد.

    هزینه‌های اضافی برای دیرکرد: باید به بند هزینه‌های دیرکرد در متن قراردادتان توجه کنید تا در زمانی که خودرو را سر موقع به شرکت تحویل ندادید، متحمل هزینه‌های سنگین و غیرواقعی شوید.

اهمیت اجاره خودرو در کیش از شرکت‌های معتبر

کرایه ماشین از شرکت‌های معتبر برای شما اطمینان خاطر ایجاد می‌کند و لذت شما در سفر به جزیره کیش را دوچندان می‌کند. اما ممکن است سوال کنید که: «چطور یک شرکت یا وبسایت معتبر برای اجاره اتومبیل پیدا کنم؟» شرکت مربوطه باید شرایط زیر را داشته باشد:

  • داشتن مجوز اجاره خودرو
  • شرایط معقولانه قرارداد اجاره ماشین
  • آدرس شرکت مربوطه جهت احراز محل
  • امکان مشاهده خودرو قبل از کرایه
  • ارائه قیمت‌های منطقی و معقولانه

اما خودتان هم نسبت به خلافی یا داشتن شکایت از خودرو حواستان باشد و اینگونه موارد را نه با حرف بلکه با سند از شرکت مربوطه بخواهید. همچنین، سعی کنید از تمام قسمت‌های خودرو فیلم بگیرید تا بعد از تحویل ماشین، شرکت شما را بابت هرگونه مشکل ظاهری و فنی مقصر قلمداد نکند.

پایان بندی:

شرکت اجاره خودروی ما با بیش از یک دهه فعالیت در اجاره خودرو در کیش اکنون به عنوان یک شرکت معتبر در بازار کرایه ماشین شناخته می‌شود که می توانید با خیال راحت و کاملا رایگان، نسبت به رزرو خودرویتان اقدام کنید و از سواری امن و مطمئن در جزیره زیبای کیش لذت ببرید.

دکمه بازگشت به بالا