فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانی برتر

4 نکته برای خرید سنگ نما

فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید سنگ نما کدامند؟

یکی از زیباترین و ماندگارترین متریال ساختمانی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد سنگ نما می باشد و از طرفی پرطرفدارترین سنگ نماها سنگ تراورتن است که دارای ویژگی های خاص می باشد و همین مزیت ها ( خلل و فرج – تخلخل – تنش دما –  وزن مناسب – نصب با ملات سیمان – تراکم مناسب ) باعث شده که به یکی از بهترین و پرکاربرد ترین متریال هایی ساختمانی تبدیل شود. کشور ایران دارای معادن سنگ تراورتن زیادی هستش که در استانهای مختلفی از کشور می توان مشاهده کرد. استان اصفهان قطب سنگ ایران و تمرکز تعداد زیادی از سنگبری ها می باشد. در ادامه به بررسی 4 نکته در مورد خرید سنگ نما می پردازیم:

در گام اول خرید، داشتن آگاهی نسبت به خود سنگ نما است که استخراج شده از کدام معدن می باشد و دیگر اینکه آیا اطلاعاتی را که در مورد سنگ نما، فروشنده در اختیارتان می گذارند کامل و صحیح می باشد یا نه ؟ این مورد را برای داشتن اطلاعات برایتان بازگو می کنیم که نام سنگ و معدن نشان دهنده ی کیفیت سنگ و جنس سنگ در مرغوب بودن و یا نبودن آن می باشد.

تنوع سنگ نما را می توان به مدلهای سنگ عباس آباد ، سنگ حاجی اباد ، سنگ دره بخاری و همچنین سنگ های معادن اصفهان نام برد. حال که نامی از استان اصفهان برده شد و همچنین استخراج سنگ در این استان باید بدانید که حدود 89 معدن سنگ تراورتن ، یا همان سنگ نما در این استان قرار دارد که نه تنها بازار سنگ داخل کشور را تامین می کند بلکه یکی از صادر کننده های قوی سنگ می باشد که حجم زیادی از سرمایگذاری داخل کشور بر روی سنگ نما انجام شده است.

دومین گامی که می توان به آن اشاره داشت ، شوره زدن سنگ نماست که می توان دغدغه ی همه ی خریداران سنگ نما باشد و کدامین سنگ نما بعد از نصب شوره نمیزند؟ و دلیل شوره زدن سنگ جیست؟ علت های شوره زدن سنگ را می توان اینگونه گفت که خلل و فرجی که روی سطح سنگ آجر وجود دارد باعث شده نمک محلول به س در برخی از معادن سنگ ها دارای املاح و نمک هستند که اگر چه این موضوع باعث شده قیمت سنگی که شوره می زند به نسبت دیگر سنگها پائین تر باشد.

سطح سنگ نما نفوذ کند و مورد دیگر می توان به این اشاره کرد که زمینی که در آن ساختمان ساخته می شود ممکن است دارای نمک باشد و آجر و سیمان باعث مکش نمک به بطن سنگ نما می شود.

سنگ نما را می توان در سومین مرحله قرار داد که حسب نام معدن و همچنین تیره و روشن بودن ( سورت بندی ) قیمت گذاری می شود. در کل سنگ نمایی که روشن تر باشد و یکدست تر و باصطلاح دارای رگه نباشد از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. البته متاسفانه هستند برخی افراد از نداشتن اطلاعات کافی خریدار در مورد سنگ نما سوء استفاده کرده و سنگ های شبیه هم را با  نامهای غیر واقعی به خریدارن و مشتریان خود معرفی می کنند.

در این میان سایت های فروشگاهی که دارای نماد الکترونیکی و همچنین کارشناسان فروش با آگاهی کامل از سنگ هستند که شما را از ابتدای خرید تا هنگام نصب و اجرا راهنمایی و همراهی می کنند. تیم کالاساخت با تمام تلاش و با قدرت تمام سعی بر آن دارد تمامی اطلاعات بروز خود را از سنگ و تمامی کاربری های آن به اطلاع شما عزیزان و همراهان کالاساختی بگذارد.

دکمه بازگشت به بالا