چه کالاهای در گمرک بندر عباس ترخیص می شوند؟

بندرعباس به دلیل موقعیت استراتژیک خود در کشور یکی از قطب های مهم بازرگانی ایران به شمار می رود به همین دلیل برای شرکت های وترد کننده و صادر کننده کالا نامی آشنا است.  مناطق جنوب ایران دارای آب و هوای گرم و مرطوب هستند و این موضوع بدان معناست که برای نگهداری کالاهای صادراتی و وارداتی باید شرایط ویژه ای فراهم باشد تا از آسیب محفوظ بماند. البته صادر کنندگان و وارد کننده های کالا به خوبی به این امر واقف هستند و بسته بندی محصولات خود را با توجه آب و هوای این منطقه انجام می دهند.این بندر با وسعتی حدود 4800 هکتار، پذیرای بیش از 80 میلیون کالا را در سال است. اما موضوع مهمی که را اهمیت دو چندانی می بخشد وجود دو گمرک مهم و فعال یعنی و است.

حجم بالای واردات و صادرات کالا از گمرک بندرعباس به ویژه گمرک رجایی که وسعت بیشتری دارد، نشان می دهد که شرایط آب و هوایی باعث نشده است که خللی در صادرات و واردات کالا ایجاد شود. علاوه بر این انجام کلیه امور گمرکی با سرعت و دقت زیاد و بر اساس قوانین تعیین شده که برای تمامی گمرک های کشور مقرر شده است صورت می پذیرد. اداره گمرک بندر عباس در برنامه‌ریزی و اجرای سیاست‌های گمرکی کشوری نقش اساسی دارد. گمرک بندر عباس بر این است که تشریفات گمرکی و همچنین برنامه های راهبردی تعیین شده را با بهترین کیفیت و در بالاترین سطوح خدمات به تجار و شرکت های بازرگانی ارائه دهد.

گمرک بندرعباس با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه و در راستای سیاستهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران تعیین کرده است در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده تلاش کرده و بر اساس استاندارد ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ هموره سعد دارد با یکپارچه سازی شامانه های مدیریتی و عملیاتی روند کاری تاجران و شرکت های بازرگانی را بهبود بخشد.مراحل تفاوت چندانی با سایر گمرک های کشور ندارد. در این گمرک نیز شما در اولین قدم باید مطمئن باشید که کالای مورد نظر جزء لیست کالاهای ممنوعه نباشد و سپس مراحل ترخیص محصول مورد نظر را طبق رویه ای تعیین شده انجام داده و کالای خود را آزاد کنید.

کالا های ترخیصی از گمرک بندرعباس

با توجه به حجم بالای کالایی که در بندعباس تبادل می شود می توان گفت بخش قابل توجهی کالا در اقلام مختلف از طریق این گمرک به کشور راه می یابد. به همین دلیل است که دفتر و شرکت های بازرگانی برای سهولت در امر های خود در بندرعباس دفتر داشته و صادرات و واردات کالای خود را پیگیری می کنند. لازم به ذکر است انجام پروسه ترخیص نیاز به مهارت و تبحر در دانستن قوانین ترخیصی دارد. و در صورتی که شما آشنایی چندانی با روند انجام ندارید و یا زمان کافی برای پیگیری امور آن را ندارید پیشنهاد میکنیم ترخیص محصولتان را به کارگزاران این زمینه بسپارید تا هم در زمان و هم در وقت خود صرفه جویی کنید.

هزینه از بندرعباس

هزینه های انبار داری و نگهداری کالا از جمله هزینه هایی است که برای تمامی بنادر و گمرکات در کشور وجود دارد. علاوه براین با توجه به شرایط آب و هوایی بندر عباس که گرم ومرطوب است لازم است کالاهایی که به این بندر وارد می شود شرایط لازم برای نگهداری آن را رعایت کرده باشند و ر صورت که محصول در طی مدت ترخیص خسارت ببیند هزینه های بسیاری را بر وارد کننده کالا تحمیل می کند.به عنوان یکی از گروه های با تجربه,معتبر و کاردان  در زمينه ارائه تمامی خدمات بازرگانی و گمرکی از جمله ، صادرات، واردات، مشاوره بازرگانی،  و … می باشد تا را برای شما عزیزان با استفاده از آخرین قوانین و مقررات جاری بازرگانی و بخش نامه های گمرکی توسط به صورت اطمینان بخش و با کمترین زمان ممکن انجام دهد.

گمرک بندر امام خمینی:

گمرک بندر امام خمینی نیز یکی از بزرگترین بندر ایران در نظر گرفته میشود که دارای 34 اسکله است. همچنین این بندر دارای اداره ی بندر و کشتیرانی و گمرک میباشد و بزرگترین بندر تجاری کشور نیز به شمار میرود . لازم است بدانید طول اسکله تجاری بندر امام خمینی حدود هفت کیلومتر میباشد و سی تا چهل میلیون تن کالا را در سال تحت پذیرش و پوشش قرار میدهد. بندر امام خمینی دارای 522000 متر مربع انبار مسقف میباشد و کوتاهترین و مطمئن ترین مسیر جهت حمل بار زمینی و حمل کالا از کشورهای عراق، کشور ترکیه، کشورهای حوزه قفقاز و آسیای میانه به کشورهای جنوب شرق آسیا، میباشد که این بندر را به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجاری ایران تبدیل نموده است .

گمرک خرمشهر:

گمرک خرمشهر با کد گمرکی 40202 یکی از گمرکات مهم کشور است. گمرک خرمشهر یکی از گمرک های قدیمی ایران است و تا قبل از جنگ تحمیلی ایران و عراق حدود 90 درصد از واردات کشور را از این گمرک ترخیص می کردند، اما امروزه از این گمرک بیشتر برای واردات محموله های تجاری مربوط به بخش خصوصی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.گمرک خرمشهر به عنوان دومین گمرک کانتینری کشور شناخته می شود و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه آزاد تجاری – صنعتی اروند واقع شده است و با چندین کشور همسایه در جنوب ایران، با استفاده از راه های دریایی و زمینی دارای مرز است.

گمرک شهریار:

گمرک شهریار از جمله گمرک های فعال بسیار مهم در استان تهران است که در سال 1355 با افزایش میزان واردات و صادرات به کشور راه اندازی شد. این گمرک که یکی از چند گمرک حیاتی تهران را تشکیل داده است در بزرگراه فتح، شهرک خلیج فارس، بلوار خلیج فارس، انتهای خیابان بهشتی واقع شده است. گمرک خرمشهر ویژگی های گوناگونی دارد که باعث شده تاجران زیادی این گمرک را برای ترخیص محموله های تجاری خود انتخاب کنند. وجود این مزیت ها باعث شده آمار ترخیص محموله های تجاری وارداتی از این گمرک به 4000 تا 6000 تن کالا در طول روز برسد.

بر اساس آمار های به دست آمده میزان ترخیص کالا از گمرک بندر عباس به میزان 540 تن و به ارزش سه میلیارد و هفتصد بوده است و در مجموع محموله های تجاری مربوط به 96 کشور مختلف در این سال از این گمرک ترخیص شده اند. مهم ترین گمرکات کشور شامل کدام یکی از گمرک ها است؟از جمله گمرک های مهم کشور می توان به مواردی همچون گمرک شهید رجایی، گمرک شهید باهنر در بندی عباس، گمرک فرودگاهی امام خمینی، گمرک بوشهر،  گمرک بندی امام خمینی، گمرک شهریار، گمرک خرمشهر، گمرک بازرگان، گمرک غرب تهران و … اشاره نمود.

مزیت های گمرک خرمشهر شامل چه مواردی می باشد؟از جمله مزیت های گمرک خرمشهر که باعث می شود تاجران این گمرک را برای ترخیص محموله های تجاری وارداتی و صادراتی خود انتخاب نمایند شامل مواردی چون استفاده از تجهیزات پیشرفته در هنگام ترخیص کالا، ارائه 25 درصد تخفیف به محموله های بازرگانی در هنگام محاسبه سود بازرگانی محموله های ترخیص شده از این گمرک، جابه جایی محموله های تجاری با سرعت بالا با استفاده از راه های زمینی، ریلی و دریایی در این گمرک و … اشاره نمود.

دکمه بازگشت به بالا