عمومیکسب و کار ایرانی برتر

چطور پنجره را بپوشانیم

نور یک عنصر ضروری در دکوراسیون است. به راحتی بر روی کیفیت فضا و ایجاد احساسات مختلف تاثیر می گذارد.با توجه به شدت و میزان نوری که در فضای شما وارد می شود ، بر روحیات ساکنین و حال و هوای فضا اثر مستقیم خواهد داشت. برای شناختن دکوراسیون مناسب خانه تان و همچنین رسیدن به یک طرح ایده آل باید بدانید که چگونه با نور بازی کنید. سایه ها ، رنگ ها و شدت نور تابیده شده به فضای داخل همگی قابل کنترل خواهند بود.

بهترین روش برای درزگیری درب و پنجره دوجداره - درب و پنجره آپند

گفتنی است برای حذف پنجره بدون تخریب می توانید اگر در آشپزخانه است از کابینت روی پنجره استفاده کنید و اگر در سایر اتاق هاست از کناف و بهره ببرید.

روش های پوشانده پنجره

پوشاندن پرده ها به وسیله پرده :

در اتاق خواب یا ، ما اغلب به دنبال فضای گرم ، دوستانه و راحتی هستیم. بنابراین به ورود نور به فضا نیاز داریم. ساده ترین روش استفاده از پرده های سبک و نازک مانند حریر است. اگر می خواهید پرده های ضخیم تر را به کار ببرید بهتر است در کناره ها آویزان کنید. پرده های نازک باعث می شوند در عین حال که میزان نور ورودی کاهش می یابد ، باعث دلگیر و تاریک شدن بیش از اندازه فضا نمی شوند.

استفاده از برای پوشاندن پنجره ها : افراد به دلایل مختلف ممکن است به‌جای استفاده از پرده، از راه‌های دیگری برای پوشاندن پنجره استفاده کنند. برخی به دنبال طرح‌های مدرن و البته خلاقانه‌تر هستند. همچنین، برای بعضی افراد پرده‌ها خسته‌کننده و تکراری به نظر می‌رسند.

در بعضی موارد نیز با وجود پرده، نور کافی وارد اتاق نمی‌شود. به‌ علاوه، پرده‌ها برای برخی از انواع دکوراسیون‌ها متناسب نیستند و یا باعث می‌شوند اتاق کوچک‌تر به نظر برسد. اگر به دنبال ایده‌هایی برای هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

استفاده از پرده، رایج‌ترین روش پوشاندن پنجره ساختمان‌های مسکونی و تجاری است. با توجه به مزایای بسیاری که پرده‌ها دارند، درک این میزان محبوبیت کار دشواری نیست؛ اما باید بدانیم که گزینه‌های دیگری نیز برای پوشاندن وجود دارند که می‌توانند به همان اندازه، زیبایی و جذابیت را به پنجره‌های خانه اضافه کنند.

همان‌گونه که گفتیم پرده‌ها تنها راه پوشاندن پنجره‌ها نیستند و خوشبختانه ایده‌های جایگزین بسیاری در دسترس هستند. با توجه به این حق انتخاب گسترده،باید دقت کنید که کدام‌یک با دکوراسیون خانه شما متناسب است و انتظارات شما را برآورده می‌کند. در ادامه به برخی از ایده‌های پوشش پنجره بدون پرده اشاره و هر یک بررسی را می‌کنیم.

استفاده از شیشه مات

شیشه مات از آن دست شیشه‌هایی است که قابلیت استفاده در محیط‌های مختلف ازجمله منازل و محیط‌های تجاری را دارد. برای افرادی که حفظ حریم خصوصی برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از این نوع شیشه توصیه می‌شود.

مزیت مهم شیشه مات این است که علاوه بر حفظ حریم داخلی اتاق، اجازه عبور نور را از خود می‌دهد تا بدین ترتیب فضای داخلی بیش ‌از اندازه تاریک نشود. شیشه‌های مات در انواع مختلفی تولید می‌شوند و این قابلیت را دارند که به ‌عنوان یک جزء دکوراسیون داخلی به زیبایی و جذابیت اتاق بیفزایند.

پانل‌های چوبی

یکی دیگر از روش‌های پوشاندن پنجره بدون پرده، استفاده از پانل چوبی است. این پانل‌ها نور را از خود عبور می‌دهند و درعین‌حال در طرح‌های متنوع و عامه‌پسند تولید می‌شوند تا به لحاظ زیبایی‌شناسی نیز افراد را راضی نگه دارند.

طرح‌های روی پانل با استفاده از لیزر، به ‌صورت خلاقانه و با دقت بالا ایجاد می‌شوند. این پانل‌ها با دکوراسیون‌های قدیمی و مدرن سازگار هستند و به ‌خوبی با مبلمان چوبی هماهنگ می‌شوند.

شیشه رنگی

اگر می‌خواهید پنجره را بپوشانید و درعین‌حال دکوراسیون، کمی رنگارنگ به نظر برسد، استفاده از شیشه‌های رنگی ایده خوبی است. این شیشه نور را از خود عبور داده و با ایجاد رنگ‌های مختلف، فضایی زیبا در اتاق ایجاد می‌کند.استفاده از این نوع شیشه بسیار جذاب به نظر می‌رسد؛ اما قبل از نصب، در مورد استفاده بلندمدت از آن مطمئن شوید.

استفاده از آثار هنری به‌عنوان یک گزینه موقت

اگر قصد دارید برای تنوع و یک مدت‌زمان کوتاه، پرده خانه را بردارید، یا اگر در یک خانه اجاره‌ای هستید و قرار نیست مدت‌زمان زیادی در آنجا ساکن باشید، یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای پوشاندن پنجره بدون پرده، نگه داشتن یک تابلو یا هر اثر هنری دیگر در مقابل آن است. بدین ترتیب در عین زیبایی، حریم خصوصی شما نیز حفظ می‌شود.

توجه داشته باشید، آن اثر هنری، منعکس‌کننده سلیقه شخصی شما و با روحیه‌تان سازگار باشد. به ‌علاوه، قرار نیست حتما یک اثر هنری گران‌قیمت استفاده کنید؛ یک تابلوی نقاشی شده با دست و با پیامی جذاب مانند «هیچ جا خونه آدم نمیشه» نیز ازهرجهت، انتظارات را برآورده می‌کند. برای پوشاندن موقتی پنجره‌های بزرگ از تابلویی استفاده کنید که با دیگر عناصر دکوراسیون خانه متناسب باشد.

استفاده از برچسب شیشه

همه ما دوست داریم درعین‌حال که دکوراسیون داخلی اتاقمان زیباست و نور کافی وارد اتاق می‌شود، حریم خصوصی‌مان نیز حفظ گردد. استفاده از برچسب‌ شیشه، از ایده‌هایی است که می‌تواند همه این موارد را به شکل مطلوبی به ما هدیه دهد.

این برچسب‌ها روی سطح شیشه قرار می‌گیرند و در همان حال که فضای داخلی را از بیرون پنهان می‌کنند، اجازه عبور نور را نیز می‌دهند. یک مزیت برچسب‌ها نسبت به پرده‌ها این است که جریان هوا را مختل نمی‌کنند و در زمان باز بودن پنجره، همواره هوای تازه در اتاق جریان دارد.

شیشه‌های سربی

استفاده از شیشه سربی نیز یکی از ایده‌های جایگزین پرده است که به‌ خوبی با انواع دکوراسیون هماهنگ می‌شود. این شیشه‌ها نیز همانند شیشه‌های مات به ‌خوبی محیط داخلی اتاق را از بیرون پنهان می‌کنند و حتی می‌توانند نور بیشتری را وارد فضای داخلی کنند.

درصورتی‌که شیشه استفاده‌شده، نسبت به دیگر عناصر دکوراسیون خانه، ساده به نظر می‌رسد، می‌توانید با قاب‌ها و یا انواعی از حفاظ‌های فانتزی به یکپارچگی بیشتر دکوراسیون داخلی کمک کنید. با تماس با کارشناسان ما  و دادن اندازه پنجره های خود میتوانید استعلام قیمت پنجره دوجداره وین تک خود را پس از چند دقیقه دریافت نمایید.

علاوه بر موارد گفته‌شده، ایده‌های دیگری نیز برای پوشاندن پنجره بدون پرده وجود دارند که از آن جمله می‌توان به نقاشی روی شیشه، استفاده از پاراوان و نصب سایه‌بان نیز اشاره کرد.

اینکه از کدام‌یک از ایده‌ها استفاده کنید، به سلیقه شما، دکوراسیون داخلی خانه و کارکرد مورد انتظارتان بستگی دارد. اگر قصد دارید به مدت کوتاهی از پرده استفاده نکنید، از روش‌هایی استفاده کنید که امکان بازگشت به وضعیت اولیه به ‌آسانی وجود داشته باشد.

استفاده از توری

استفاده از توری یکی دیگر از راه‌های پوشاندن پنجره بدون استفاده از پرده است. توری‌ها معمولا در قسمت بیرونی پنجره نصب می‌شوند؛ با این‌ حال، می‌توانند فضای زیبایی در قسمت داخلی ایجاد کنند.

عبور نور از تور، با توجه به طرح روی آن باعث ایجاد سایه‌های جذاب و زیبا در داخل اتاق می‌شود. با استفاده از این تورها، نور کافی وارد اتاق شده و هوای تازه همواره در جریان است؛ همچنین حریم خصوصی نیز تا حدی حفظ می‌شود. تورها در طرح‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند که تورهای آلومینیومی یکی از انواع پرکاربرد آن‌ها به‌حساب می‌آیند.

پنجره‌ها نه‌تنها به خانه شما اجازه نفس کشیدن و استفاده از نور را می‌دهند بلکه می‌توانند در تکمیل عناصر دکوراسیون داخلی نیز نقش مهمی ایفا کنند. به همین جهت، لباسی که برای پنجره انتخاب می‌کنید، اهمیت بسیاری دارد.

این لباس باید زیبا باشد و در عین ‌حال، کارکرد پنجره را نیز مختل نکند. خواه از پرده استفاده می‌کنید و خواه از ایده‌های پیشنهادی ما در این مقاله، بایستی نکات ذکرشده مورد توجه قرار بگیرند.

پارتیشن ها همیشه برای جدا کردن فضا به کار نمی رود ، گاهی اوقات نیز می توانید در مقابل شیشه ها و پنجره ها از آن ها بهره ببرید. مدل های چوبی ساده و سفید رنگ و یا حتی رنگی کنترل کننده های خوبی هستند.

اگر به طرح های سنتی و مدرن علاقه مند هستید می توانید پارتیشن هایی با همان طرح ها تهیه کنید که هنگام تابیدن نور ، سایه روشن های بسیار زیبایی در فضا خلق می کند. البته این مدل پارتیشن ها می توانند به صورت ثابت ، به عنوان درب و پنجره دوم نیز نصب بشوند.

پارتیشن ها :

پارتیشن پارچه ای ژاپنی یکی از روش های بستن شیشه پنجره ها با روشی به غیر از پرده هستند. به خصوص اگر با رنگ های سفید به عنوان پارتیشن های نامرئی معروف شده اند. اما به طور کلی با توجه به نوع کاربری فضا و مقدار نوری که وارد آن می شود ، می توانید رنگ ها و ضخامت های مختلفی از این پارتیشن ها را تهیه نمایید.

پرده شید ها :

این نوع پرده ها سلاح خوبی برای فیلتر کردن نور هستند. انتخاب رنگ های سفید و مشکی فضای شما را مدرن تر و امروزی تر نشان می دهد. به طور کلی هم به دلیل ساده و یکدست بودنشان ، نسبت به پرده های کلاسیک آرامش و سادگی فضا را افزایش می دهند. نمونه های بالا انواع طرح ها و نقش های این پرده ها را نشان می دهند.

برچسب های شیشه ای رنگارنگ :

اگر از پرده ها خسته شده اید و یا فضایی دارید که نمی توانید سبک مناسبی از پرده برایش انتخاب نمایید ، برچسب ها می توانند گزینه های ایده آلی باشند ، زیرا علاوه بر فیلتر کردن نور همزمان پنجره ها را نیز تزیین می کنند. اجازه می دهند که رنگ و طرح شیشه ها را با سبک و ترکیب رنگی کلی دکوراسیون فضا هماهنگ و متناسب نمایید.

پوشش های : پنجره ها در منزل پل اتصال شما با دنیای پیرامون تان است و این که چه نوع پرده و پوششی برای آن‌ها انتخاب کنید به وضوح بیانگر سبک دکوراسیون داخلی منزل شما خواهد بود. پنجره‌ها را بدون رها کردن جلوه‌ای مدرن و شیک به خانه‌های چوبی و کلبه‌ای در مناطق مسکونی خلوت می‌دهد. اما افرادی که در اطراف منزل شان خانه‌های دیگر، پیاده رو و خیابان است واقعا نمی‌توانند این گزینه را انتخاب کنند.

اگر احساس می‌کنید که آویزان کردن پرده با دکور مینیمالیست منزل تان در تضاد است و پرده‌های کرکره ای نیز در جلوه مدرن منزل تان زیادی ساده و بی روح به نظر می‌رسد باید بگوییم که انتخاب‌های جایگزین متعددی پیش روی شماست.

 

دکمه بازگشت به بالا