عمومیکسب و کار ایرانی برتر

چرا جاروبرقی داغ میکنه

چرا موتور جاروبرقی به مرور زمان خراب می‌شود؟

موتور یکی از قسمت‌های اصلی تمام جاروبرقی‌ها است که روی عملکرد صحیح جاروبرقی تاثیر مستقیم دارد. اگر موتور جاروبرقی خراب شود، به‌سرعت از کار می‌افتد تا آسیب چندانی نبیند. شایع‌ترین و اصلی‌ترین دلیل خراب شدن موتور جاروبرقی، گرم‌شدن بیش‌ازحد آن است. معمولا موتور جاروبرقی از فیلتر هوا، برای خنک کردن خود استفاده می‌کند. اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل کمبود جریان هوا خنک نشود. در این زمان برای اینکه آسیب آن‌چنانی به موتور وارد نشود، دستگاه قطع‌ کننده جریان برق جاروبرقی به‌صورت خودکار موتور را از کار می‌اندازد.

الزام بررسی فن موتور

اگر کمی در نحوه عملکرد سیستم جاروبرقي دقیق شوید؛ خواهید دانست که فرایند مکش جارو برقی بر اساس عملکرد فن موتور پایه‌ریزی شده ‌است. در نتیجه فن با کارکرد دائمی باعث ایجاد یک خلا مناسب در بخش داخلی می‌شود که در نهایت جاروکشی را مهیا می‌سازد. از کار افتادن فن موتور در دستگاه کاملاً مشهود است و خود را در کاهش بهره‌وری سیستم و داغ شدن به‌ خوبی نشان می‌دهد.

توصیه می‌کنیم اگر اطلاعات و مهارتی در این حوزه ندارید؛ به‌هیچ عنوان سراغ باز کردن دستگاه و بررسی فن نروید. بهتر است از کادر مجرب تعمیر ۲۴ جهت عیب‌ یابی و تعمیر، راهنمایی بخواهید. معمولاً طریقه تعمیر به‌گونه‌ای است پس از تایید خرابی فن موتور باید حتماً تعویض شود.

علت داغ شدن و خاموش شدن جاروبرقی

ترموستات و برد الکترونیکی اگه سالم باشن، نسبت به داغ شدن بیش از حد جاروبرقی شما واکنش نشون میدن و پیش از اینکه جاروبرقی شما دچار یه مشکل اساسی بشه، جاروبرقی رو خاموش می کنن، در نتیجه برای پیدا کردن علت باید به دقت مقاله رو بخونین و اگه مشکلی وجود داشت حتما با تکنیسین مشورت کنید.

مشکلات برد الکترونیکی جاروبرقی

برد الکترونیکی در موتور جاروبرقی نقش مغز را دارد و فعالیت های جاروبرقی رو کنترل می کنه، در مواقعی ترموستات وظیفه اش رو درست انجام میده و بابت دمای بالای موتور به برد الکترونیکی هشداری ارسال می کنه اما برد الکترونیکی دچار مشکل شده و نمی تونه واکنشی نشون بده، هیچ پیامی مبنی بر خاموش شدن جاروبرقی مخابره نمیشه و در نتیجه جاروبرقی به کار خودش ادامه میده، عموما این مشکل به خاطر عارضه ی سوختن برد الکترونیکی رخ میده ولی هر گونه تعمیرات برد الکترونیکی باید توسط متخصص تعمیر لوازم خانگی انجام بشه، مخصوصا اگه نیاز به تعویض برد باشه باید به یه نمایندگی معتبر تعمیر مراجعه کنین که بتونه برد اصلی رو جایگزین برد فابریک شما بکنه، خدمات تعمیر برد هم که کاملا تخصصی هست.

نیم سوز شدن موتور جاروبرقی

در ساختار موتور جاروبرقی دو سیم پیچ وجود داره به نام های سیم پیچ اصلی و سیم پیچ کمکی ، جریان برق و میدان الکترومغناطیسی داخل جاروبرقی به کمک این دو سیم پیچ ایجاد میشن، در مواقعی که در این سیم پیچ ها اتصالی رخ میده جریان الکتریکی مسیرش کوتاه تر میشه، از اونجا که جریان الکتریکی بوجود آورنده ی میدان الکترومغناطیسی لازم برای چرخش موتور هست، مشکل جریان الکتریکی باعث مشکلات چرخش موتور میشه و علت داغ شدن موتور جاروبرقی هست، موتورهایی که به اصطلاح نیم سوز شدن، جریان الکتریکی زیادی مصرف می کنن و میدان مغناطیسی مناسبی ایجاد نمی کنن، قطعاتی که تا اینجا نام بردیم همه نیازمند یک بررسی فنی اساسی هستن، گاهی حتی نیازه که موتور جاروبرقی شما تعویض بشه، پس در صورت وقوع این مشکل دکتر تعمیر رو فراموش نکنین.

برای نصب و تعمیر لوازم خانگی بوش باید به نماینده رسمی لوازم خانگی بوش در ایران مراجعه کنید. در اینجا فهرست و اطلاعات تماس نمایندگی های بوش در تهران ارایه شده است.

دکمه بازگشت به بالا