سلامت و دانش

پیدا شدن سر و کله جانوران عجیب پس از سیل

به گزارش ترندونی، سر و کله میگوهای دایناسوری پس از سیل در ایالت آریزونای آمریکا پیدا شد. تخم‌های این موجودات سه چشم که «triops» نام دارند در شرایط سخت و خشکسالی در انتظار آب سالم باقی می‌ماند.

در دشت‌های خشک آریزونا هر از چند گاهی باران‌های سیل آسا می‌بارد و در پی آن دریاچه‌های کوچک موقتی شکل می‌گیرند. این شرایط تخم‌های میگوهای دایناسوری را که مدت‌ها در انتظار بودند بیدار می‌کند و این جانداران باستانی سر از تخم در می‌آورند.

سر و کله صدها موجود باستانی پس از سیل پیدا شد

در پی بارندگی‌های اخیر در آریزونا و سر از تخم درآوردن میگوهای دایناسوری از تخم مردم با دیدن این موجود خارق‌العاده متعجب شدند و در بسیاری موارد گردشگردان به محافظان پارک ملی ووپاتکی خبر دادند که موجودات عجیب‌الخلقه را در صحرا مشاهده کرده‌اند.

میگوی دایناسوری گونه‌ای باستانی از سخت‌پوستان از راسته سیرمیگوها است. این موجودات معمولا پس از سر بر آوردن از تخم تا سه ماه در این حوضچه‌های موقت تشکیل شده در صحرا زندگی می‌کنند.

منبع: یاهونیوز

۵۸۵۸

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا