اقتصادی

هفدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه فردا در تهران برگزار می‌شود

هفدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه با حضور وزیر نفت و معاون نخست‌وزیر فدراسیون روسیه به عنوان رؤسای این کمیسیون، فردا نهم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ترندونی، تاکنون ۱۶ اجلاس کمیسیون مشترک در دو کشور برگزار شده و به‌منظور گسترش روابط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با فدراسیون روسیه در تمام حوزه‌ها از جمله انرژی، مالی و بانکی، علمی و فناوری، حمل‌ونقل، کشاورزی و … هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور  نهم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

در این اجلاس، کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف اقتصادی دو کشور در قالب ۲۰ کارگروه به بررسی راهکارهای توسعه همکاری می‌پردازند و با رفع چالش‌های موجود، نسبت به تدوین سند یادداشت تفاهم همکاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اقدام خواهند کرد.

نشست‌های کارشناسی هفدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه از روز گذشته در تهران آغاز شده است .

برگزاری نخستین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به آذرماه سال ۱۳۷۵ برمی‌گردد، این نشست نخستین نشست پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ بود که مرتضی محمدخان، وزیر اقتصاد و دارایی ایران و اولک داویداف، وزیر امور اقتصاد خارجی روسیه ریاست هیئت‌های دو کشور را در این نشست پنج روزه به‌عهده داشتند.

شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نیز هشتم تا دهم آبان‌ماه ۱۴۰۱ در روسیه برگزار شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا