ورزش و تندرستی

هشت تیم برتر جام ملت‌های آفریقا مشخص شد/ حذف شگفتی‌ساز جام جهانی

آفتاب‌‌نیوز :

سی و چهارمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آفریقا از روز شنبه ۲۳ دی با حضور ۲۴ تیم در شش گروه چهار تیمی به میزبانی ساحل عاج آغاز شد. مرحله مقدماتی این رقابت‌ها روز چهارشنبه ۴ بهمن با مشخص شدن ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم به پایان رسید.

مرحله یک هشتم این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا از ۷ بهمن ماه آغاز شد و بامداد امروز چهارشنبه با برگزاری ۲ دیدار به پایان رسید. در دیدار اول تیم ملی فوتبال مالی به مصاف بورکینافاسو حریف تمرینی ایران رفت و موفق شد با نتیجه ۲ بر یک حریفش و را از پیش رو بردارد و به مرحله یک چهارم نهایی برسد.

در دیدار دوم و پایانی مرحله یک هشتم، تیم ملی فوتبال مراکش شگفتی ساز جام جهانی ۲۰۲۲ که یکی از مدعیان قهرمانی بود مقابل آفریقای جنوبی قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و از دور رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۳ آفریقا کنار رفت.

برنامه و نتایج دیدار‌های سی و چهارمین دوره جام ملت‌های آفریقا به شرح زیر است:

شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲

گروه A: ساحل عاج ۲ – گینه بیسائو صفر

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
گروه A: نیجریه یک – گینه استوایی یک
گروه B: مصر ۲ – موزامبیک ۲
گروه B: غنا یک- کیپ ورد ۲

دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
گروه C: سنگال ۳ – گامبیا صفر
گروه C: کامرون یک – گینه یک
گروه D: الجزایر یک – آنگولا یک

سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲
گروه D: بورکینافاسو یک – موریتانی صفر
گروه E: تونس صفر – نامیبیا یک
گروه E: مالی ۲ – آفریقای جنوبی صفر

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه F: مراکش ۳ – تانزانیا صفر
گروه F: کنگو یک – زامبیا یک

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی۴ – گینه بیسائو ۲
گروه A: ساحل عاج صفر – نیجریه یک
گروه B: مصر ۲ – غنا ۲

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲
گروه B: کیپ ورد ۳ – موزامبیک صفر
گروه C: سنگال ۳ – کامرون یک
گروه C: گینه یک – گامبیا صفر

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲
گروه D: الجزایر ۲ – بورکینافاسو ۲
گروه D: موریتانی ۲ – آنگولا ۳
گروه E: تونس یک – مالی یک

یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲
گروه F: مراکش یک – کنگو یک
گروه F: زامبیا یک – تانزانیا یک
گروه E: آفریقای جنوبی ۴ – نامیبیا صفر

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲
گروه A: گینه استوایی ۴ – ساحل عاج صفر
گروه A: گینه بیسائو صفر – نیجریه یک
گروه B: کیپ ورد ۲ – مصر ۲
گروه B: موزامبیک ۲ – غنا ۲

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲
گروه C: گامبیا ۲ – کامرون ۳
گروه C: گینه صفر – سنگال ۲
گروه D: آنگولا ۲ – بورکینافاسو صفر
گروه D: موریتانی یک – الجزایر صفر

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲
گروه E: نامیبیا صفر – مالی صفر
گروه E: آفریقای جنوبی صفر – تونس صفر
گروه F: تانزانیا صفر – کنگو صفر
گروه F: زامبیا صفر – مراکش یک

یک هشتم نهایی

شنبه ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲
آنگولا ۳ – نامیبیا صفر
نیجریه ۲ – کامرون صفر

یکشنبه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
گینه استوایی صفر – گینه یک
مصر یک (پنالتی ۷) – کنگو یک (پنالتی ۸)

دوشنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۲
کیپ ورد یک – موریتانی صفر
سنگال یک (پنالتی ۴) – ساحل عاج یک (پنالتی ۵)

سه شنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۳: مالی ۲ – بورکینافاسو یک
بازی شماره ۴۴: مراکش صفر – آفریقای جنوبی ۲

یک چهارم نهایی

جمعه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۵: نیجریه – آنگولا، ساعت ۲۰:۳۰ ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان
بازی شماره ۴۶: کیپ ورد – آفریقای جنوبی، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

شنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۷: مالی – ساحل عاج، ساعت ۲۰:۳۰ در مقابل مسابقه برنده ۶ استادیوم صلح بواکه
بازی شماره ۴۸: کنگو – گینه، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه چارلز کونان بانی، یاموسوکرو

نیمه نهایی

چهار شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۹: برنده دیدار بازی ۴۵ – برنده دیدار بازی ۴۸، ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه صلح بواکه
بازی شماره ۵۰: برنده دیدار بازی ۴۷ – برنده دیدار بازی ۴۶، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

رده بندی

شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۱: بازنده دیدار بازی ۴۹ – بازنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه فلیکس هوفوئت بوینی

نهایی

یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲
بازی شماره ۵۲: برنده دیدار بازی ۴۹ – برنده دیدار بازی ۵۰، ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه آلاسان اوتارا، آبیجان

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.
دکمه بازگشت به بالا