سلامت و دانشکسب و کار ایرانی برتر

نحوه لیفت ابرو با ماساژ

برخی در آرایشگاه و با استفاده از نخ و چسب و غیره لیفت و بالا بردن ابرو را انجام می‌دهند. اما با چند حرکت میمیک صورت و ورزش حتی بدون نیاز به مواد طبیعی و عمل جراحی می‌توانید عمل لیفت ابرو و پلک خانگی را انجام دهید. اگر می‌خواهید بدون صرف هزینه زیاد و عمل جراحی در خانه حرکاتی انجام دهید تا به لیفت ابرو و پلک با ورزش برسید تا پایان این مقاله از سرویس با همراه باشید.

در ادامه با پنج تمرین برای لیفت ابرو و صورت و پلک بدون جراحی در خانه به کمک ورزش صورت می‌توانید زیبایی را به چهره خود بازگردانید و نگران پیری و افتادگی پلک و ابروهای زیبای‌تان نباشید. شاید باورتان نشود اما لیفت ابرو با ورزش صورت هم شدنی است. به محض اینکه این نکته را متوجه شدید که سلامت و زیبایی ابرو مهم است، لازم نیست به فکر جراحی یا انجام حرکت‌های خاصی برای لیفت ابرو و پلک در آرایشگاه مثلا با نخ یا چسب و … باشید! این تمرین‌های ساده صورت برای همه آن دسته از خانم هایی است که فکر می‌کنند پیر شده‌اند و نگران افتادگی پلک و ابروهایشان هستند مفید است.

لیفت ابرو بدون عمل جراحی با ورزش صورت در پنج حرکت

با ۵ حرکت اصولی و راحت می‌توانید ابروها و پلک خود را بدون عمل جراحی لیفت کنید. با ما همراه شوید.

تمرین شماره ۱ برای لیفت ابرو

انگشتان میانی هر دو دست را در زیر هر ابرو قرار دهید. این به آرامش ابروهای شما کمک می‌کند. دوم، اطمینان حاصل کنید که کف دست‌ها روی صورت شما قرار گرفته است و چشمان شما باز است.

پس از انجام این کار، ابتدا ابروهای خود را به سمت بالا و سپس به سمت بیرون حرکت دهید. حالا ۵ ثانیه بعد در آن وضعیت بمانید. بعد از این، انگشتان خود را به سمت پایین فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که هر دو چشم شما باز است. دوباره حدود ۵ ثانیه نگه دارید. برای رسیدن به بهترین نتیجه، سه بار این حرکت تکرار کنید.

بیشتر بخوانید:

تمرین شماره ۲ برای لیفت ابرو

اینجا جایی است که باید چشم‌های خود را در حالت بسته نگه دارید. اکنون تا جایی که می‌توانید پایین نگاه کنید تا چشمانتان کاملاً بسته شود. باید کمی احساس کشش در پلک و ابرو کنید. پس از احساس این حالت، ۵ ثانیه در آن وضعیت بمانید. اکنون چشمان خود را بسته نگه دارید و سعی کنید تا آنجا که می‌توانید به سمت بالا نگاه کنید. دوباره باید کمی احساس کشش در پلک و ابرو کنید. دوباره ۵ ثانیه در این حالت بمانید و بگذارید آرام شود. این تمرین را ۶ بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید:

تمرین شماره ۳ برای لیفت ابرو

در این تمرین باید هر دو چشم خود را باز نگه دارید. سر خود را صاف نگه دارید و به جلو نگاه کنید. اکنون تا جایی که می‌توانید سر خود را ثابت نگه دارید و چند ثانیه بعد به سمت بالا نگاه کنید. همین کار را در حالی که به سمت پایین نگاه می‌کنید تکرار کنید. در کل این تمرین را حدود ۶ بار ادامه دهید. پس از پایان کار با بالا و پایین، سعی کنید به چپ و راست نگاه کنید.

بیشتر بخوانید:

تمرین شماره ۴ برای لیفت ابرو

در این تمرین باید ماهیچه‌های صورت خود را به گونه‌ای فشار دهید که گویی اخم می‌کنید. در حالی که خود را در آن وضعیت نگه دارید، سعی کنید ابروهای خود را به سمت پایین بیاورید. آنها باید به چشمان شما نزدیکتر باشند. حالا هر دو چشم خود را باز کرده و تا آنجا که می‌توانید هر دو ابرو را بالا ببرید. حداقل ۶ بار با این تمرین ادامه دهید.

تمرین شماره ۵ برای لیفت ابرو

چشمان خود را تا جایی که می‌توانید محکم ببندید. اکنون هر دو ابرو را تا جایی که ممکن است بالا ببرید. چند ثانیه در این حالت بمانید و مطمئن شوید که چشمان خود را باز نمی‌کنید. این تمرین را ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار کنید. این کار را سه بار در روز انجام دهید تا بمجموعه:

ماساژ ابرو

ماساژ ابرو برای گردش خون، بسیار موثر است و بهتر است که با استفاده از روغن های مختلف انجام شود. در این مقاله به نحوه انجام ماساژ ابرو و فواید آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

نحوه انجام ماساژ ابرو

گام نخست:انگشتان خود را به هم بچسبانید و نوک آن ها را روبه روی هم در میان پیشانی قرار دهید. به آرامی انگشتان خود را از هم جدا کنید و پوست پیشانی را با ملایمت از هم باز کنید و اندکی به عقب بکشید و مجدداً به میان پیشانی برگردید.( 5 بار)

گام دوم:از تمام سطح انگشتان استفاده کنید و ماهیچه های پیشانی را با فشار به صورت دورانی ماساژ دهید. از بالای پیشانی آغاز کنید و حرکات خود را در عرض پیشانی بصورت نواری به پائین ادامه دهید.

گام سوم:از دو انگشت خود استفاده کنید و آن ها را میان دو ابرو، روی خطی که از بینی می گذرد گذاشته و به آرامی فشار دهید. فشار روی این نقطه برای رفع تنش تمام نواحی مناسب است.

گام چهارم:در پایان ماساژ را با ضرب گرفتن روی پیشانی و نواحی گیجگاه به پایان ببرید. این کار سبب می شود که حس انرژی بیشتری کنید.

ماساژ ابرو

بهترین مواد طبیعی برای ماساژ ابرو

ماساژ ابرو با روغن بادام

برای ماساژ دادن ابروها، آن ها را با یک برس کوچک مخصوص شانه بزنید و سپس قدری روغن بادام به ابرها زده و با نوک انگشتان خود ابروهایتان را ماساژ دهید. اجازه دهید روغن بادام یک ربع روی ابروها بماند و آنگاه ابروها را بشویید. روغن بادام دارای ویتامین E ، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که برای رشد ابروها موثر می باشد.

ماساژ ابرو با روغن زیتون

جالب است بدانید یکی از فواید مهمی که این نوع روغن در گنجینه خواص خود دارد تأثير در رشد مجدد ابروهاست. میتوانید با استفاده از گوش پاک کن یا دستمال، قدری از آنرا روی قسمت های کم حجم شده ابروها بمالید؛ آنگاه با یک برس کوچک ابروها را شانه کنید و ابرو ها را ماساژ دهید این کار را هرشب انجام دهید و صبح روز بعد بشوئید.

ماساژ ابرو با وازلین

وازلین از ديگر مواردی است که تأثير آن در رشد ابروها چشم‌گیر بوده است. فرقی که وازلین با روغن زیتون دارد این است که روغن زیتون بیشتر به رشد ابروها سرعت می بخشد، ولی وازلین عمدتا روی ضخامت ابروها فعال است و سبب می شود که پر پشت بنظر برسند.

ماساژ ابرو با آلوئه ورا

درصورتی که بیش از حد ابروهای خود را برمی دارید و بر داشتن بیش از حد موهای ابرو، آنرا کم حجم کرده و رشد آنرا کند میکند ، ابروهای خود را با آلوئه ورا ماساژ دهید. برگ یک آلوئه ورا را برداشته و آنرا له کنید. آب آنرا به آرامی بر روی موهای ابرو گذاشته و ابروهای خود را با آن آب ماساژ دهید.

ماساژ ابرو با روغن كرچك

می خواهید ابروهای تان ظرف مدت كوتاهی رشد كرده، ضخیم و پرپشت شوند؟ با روغن كرچك به هردو خواسته تان می رسید. مقدار كمی از آنرا روی ریشه ابروها مالیده، ماساژ داده و بعد ابروها را شانه كنید. اما اگر نمی خواهید دچار مشكل موی زاید شوید، تنها روی خط ابروی تان را با این روغن ماساژ دهید. برای ماساژ سرانگشتان تان را به روغن کوچک اغشته کرده و در جهت خواب موها را روی ابرو بکشید طوری که ساقه و ریشه آن ها را قدری اغشته کند.

ماساژ ابرو با روغن نارگیل

روغن نارگیل برای تقویت ابرو و لذت بردن از ابروهای پهن و پرپشت، بسیار موثر است. پروتئینهای مختلف و مواد مغذی موجود در روغن نارگیل، ویتامین ای و آهن موجود در این روغن، سبب سالم ماندن ابرو و پرپشتی آن می شود و میتواند سبب تیره تر شدن ابروهای شما شود.

روغن نارگیل را کمی گرم کنید و با نوک انگشتان خود روی ابروها بمالید. به آرامی ابروها را ماساژ بدهید و بگذارید خون در آنها به جریان بیفتد. بگذارید این روغن یک شب روی ابروهایتان بماند. صبح روز بعد با آب گرم ابروها را بشویید. این کار را هر روز برای مدت ۱ تا ۲ ماه تکرار کنید تا متوجه ی افزایش ضخامت ابروها بشوید.

ماساژ ابرو

ماساژ ابرو با شیر

هیچ کس نمی تواند منکر خواص و فواید بیشمار شیر شود. شیر، موهای ابرو را تغذیه و تقویت کرده و سبب تسریع رشد ابروها می شود. بنابراین، شبها پیش از خواب به کمک قدری پنبه تمیز، کمی شیر را بر روی ابروهای خود بمالید و آنگاه با آن، ابروها را به آرامی ماساژ دهید.

ماساژ ابرو با ماینوكسیدیل

در داروخـانه ها مـحـلول ماینوكسیدیل ۵ درصد بدون نسخه در اختیار همه قرار می گیرد كه این دارو میتواند به رشد موی سر و ابروها كمك كند. شما هم میتوانید برای رشد موی ابروهای تان، روزانه از محلول 5 درصد ماینوكسیدیل استفاده كنید؛ به این ترتیب كه با احتیاط زیاد، روزی یك بار قدری از این ماده را روی خط ابروها بمالید. پیشنهاد می كنیم ماینوكسیدیل را با گوش پاك كن به ابروها بمالید تا مبادا روی بخش های دیگر پوست پخش شود. در ضمن یادتان باشد قطع ناگهانی این محلول میتواند سبب افزایش ریزش ابروها شود.

البته این روزها ماده های تقویتی بسياري برای ابرو در داروخانه ها وجود دارد كه استفاده از برخی هایش تأثير زيادي داشته و عارضه های ماینوكسیدیل را هم ندارد. به عنوان مثال ویتامین 6B میتواند در تقویت موها و پوست و ناخن ها مؤثر باشد؛ بنابراین استفاده روزانه ویتامین B كمپلكس كه دارای ۱۰۰ ميلي گرم 6B است، كمك كننده خوبی برای رشد ابروهای تان خواهد بود. با این وجود در این باره از متخصصان پوست مشورت بگیرید.

نکات قابل توجه برای تقویت ابرو

* همیشه ابروها را بسوی بالا شانه نموده و مرتب کنید تا به صورت طبیعی به شکلی قوس دار در بیایند.

* تلاش کنید فولیکول های زیر موهای ابرو ی خویش را روزانه با حرکات دایره ای ماساژ بدهید.

* پوست اطراف ابروهایتان را یک بار لایه برداری کنید تا با حذف سلول های مرده ی پوست و افزایش گردش خون، رشد موها سریعتر شود.

* امتداد دور خط ابروهایتان را ۲ تا ۳ بار در روز وازلین بزنید، این کار به مرطوب ماندن ابروها و ضخیم تر شدن آن ها کمک می کند.

* از برداشتن مداوم ابروها پرهیز کنید.

* بیش از حد از لوازم آرایشی ابرو استفاده نکنید.

* هنگامی که از مداد ابرو استفاده می کنید آنرا بیش از حد روی ابروها فشار ندهید.

* سعی کنید ابروهایتان را باشدت نخارانید.

* سعی کنید ارامش داشته باشید، بالا رفتن استرس سرعت رشد ابروها را کاهش می دهد.

* دست کم ۶ ساعت در روز بخوابید، خواب کافی به رشد ابروها و پرپشت ماندن آن ها کمک می کند.

* به مقدار  کافی آب بنوشید، اگر بدن تان همواره هیدراته بماند موهای ابروها حالت و جنس بهتری خواهند داشت.

* مدل ابروهایتان را زمانی تغيير بدهید که ابروها به اندازه ی کافی ضخیم هستند و در شرایط سالمی قرار دارند.

* یکی از استفاده از چسب ابرو می باشد. همچنین می توانید با انجام ورزش های مخصوص ابرو و پیشانی به طور طبیعی ابروها را بالا بکشید.

آموزشگاه ماساژ فنی و حرفه ای اولین و بزرگترین دوره آموزش ماساژ درمانی در اصفهان می باشد. آموزش در سطح مبتدی ، پیشرفته و حرفه ای و… با بهترین اساتید اصفهان و با مجوز های بین المللی میباشد. این کلاس آموزش ماساژ در اصفهان به صورت نیمه خصوصی، خصوصی فشرده و کاربردی در بازه زمانی مشخص تدریس می شود.

مژده بهترین مرکز آموزش ماساژ در اصفهان با قیمت و هزینه مناسب دوره های آموزش پوست برگزار می کند شما می توانید سریعتر ثبت نام خود را انجام دهید.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

یشترین نتیجه را بگیرید.

بیشتر بخوانید:

 

دکمه بازگشت به بالا