سلامت و دانش

مهندس سابق اپل در زندان/ پروژه اسرارآمیز تایتان قربانی گرفت

به گزارش ترندونی، با اینکه دادستان فدرال کالیفرنیا از قاضی پرونده‌ی ژانگ درخواست صدور یک سال حبس برای او کرده بود، اما قاضی پرونده‌ی مورد بحث در نهایت مهندس سابق اپل را به ۱۲۰ روز حبس، سه سال آزادی مشروط و پرداخت ۱۴۶٬۹۸۴ دلار غرامت محکوم کرد.

به نقل از زومیت، اداره‌ی تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در سال ۲۰۱۸ ژانگ را به‌دلیل سرقت اسرار تجاری تحت تعقیب قرار داده بود. در آن زمان ژانگ برای دیدن والدینش از اپل مرخصی گرفت و به چین سفر کرد، اما پس از اتمام زمان مرخصی به غول فناوری آمریکایی اطلاع داد که دیگر برنمی‌گردد.

ژانگ پس از اطلاع عدم بازگشت به اپل، به یک استارتاپ چینی فعال در حوزه‌ی خودروهای خودران به‌نام XMotors پیوست. اپل مدعی شد که رفتار مشکوک ژانگ در زمان خروج از شرکت باعث شده تا تیم امنیت محصول آن‌ها تحقیقات را درباره‌ی مهندس مورد بحث آغاز کند. این تحقیقات شامل فعالیت‌های اینترنتی و دستگاه‌های به‌جا مانده از او می‌شد.

ژانگ در طول مدت فعالیتش در اپل، روی محصولات و آزمایش‌های متعددی کار کرده بود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مربوط به خودروهای خودران پروژه‌ی تایتان می‌شد. در تحقیقات مشخص شد که ژانگ فایل‌های مختلفی از جمله یک سند ۲۵ صفحه‌ای که شامل طرح‌واره‌های مهندسی مدار طراحی شده برای خودرو خودران می‌شد را به سرقت برده است.

شیائولنگ ژانگ مدت کوتاهی پس از متهم شدنش در سال ۲۰۱۸ اعلام بی‌گناهی کرد، اما سرانجام در سال ۲۰۲۲ به جرم خود اعتراف کرد.

۵۸۵۸

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.
دکمه بازگشت به بالا