برون مرزی

مسکو: روند صلح اسرائیل-فلسطین بدون آتش‌بس غیرممکن است

سفیر روسیه در سازمان ملل گفت از سرگیری روند حل‌وفصل درگیری رژیم صهیونیستی-فلسطین بدون آتش‌بس غیرممکن خواهد بود.

به گزارش ترندونی، «واسیلی نبنزیا» سفیر روسیه در سازمان ملل طی سخنرانی در جلسه چهارشنبه شب شورای امنیت در رابطه با وضعیت غرب آسیا از جمله مسئله فلسطین عنوان کرد: ما به طور مداوم و بی‌شک از آتش‌بس فوری بشردوستانه دفاع کرده‌ایم. در وهله اول منظور ما غزه است. با این حال، حملات اجباری نیروهای اسرائیل به کرانه باختری و هم‌چنین گلوله‌باران خط آبی با لبنان و حملات خودسرانه علیه خاک سوریه فورا متوقف شود.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، سفیر روسیه در سازمان ملل افزود: بدون توقف خصومت‌ها، هیچ دسترسی معنادار بشردوستانه به همه نیازمندان، آزادی همه اسرا و بهبود روند حل‌وفصل فلسطین و اسرائیل بر مبنای شناخته‌شده بین‌المللی امکان‌پذیر نیست.

این دیپلمات روسی در پایان تاکید کرد: رهبران سازمان ملل متحد در همه سطوح در حمایت از آتش‌بس فوری و گسترده به عنوان پیش‌نیاز برای ارائه کمک‌های بشردوستانه در مقیاس مناسب، اتفاق نظر دارند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش کرده «دیوید بارنیا» رئیس موساد در کابینه جنگ این رژیم از سند اصول قرارداد احتمالی تبادل اسرا با حماس رونمایی کرد که شامل آزادسازی ۳۵ صهیونیست بازداشت شده در غزه طی مرحله اول در مقابل آتش‌بس ۳۵ روزه است.

هم‌چنین تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد پس از اتمام این ۳۵ روز، امکان تمدید آتش‌بس به مدت یک هفته دیگر جهت انجام مذاکراتی درباره امکان تکمیل مرحله دوم قرارداد که شامل آزادسازی جوان‌ها و «تمامی افرادی است که حماس آن‌ها را سرباز می‌خواند» وجود دارد.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا