عمومی

لبخند آخر را چه‌ کسی می‌زند؟

رای هیات تجدیدنظر می تواند سه نتیجه برای ادامه فصل داشته باشد.

همانطور که روزنامه ترندونی می نویسد همشهری نوشته شده توسط: موافقت کمیته استیناف با رای جنجالی کمیته انضباطی در پرونده گل گهر همچنان منعکس است. بر این اساس، علیرغم امید باشگاه سیرجانی به تغییر رای، این اتفاق نیفتاد و امتیاز گل گهر به ضرر سپاهان، استقلال و پیکان باقی ماند. تفاوت اصلی این تصمیم در این است که سپاهان و استقلال اکنون به ترتیب سه و دو امتیاز بیشتر از دستاوردهای خود در میدان دارند و پرسپولیس به عنوان ضلع سوم مثلث قهرمانی از این موضوع شاکی است. جنگی آشکار و بی سابقه بین قربانیان و باشگاه های آسیب دیده در حال وقوع است. با وجود همه این ایرادات، تصمیم کمیته استیناف ممکن است سه نتیجه برای ادامه فصل داشته باشد.

خلع سلاح فرهاد

فرهاد مجیدی در نیم فصل اول استقلال را ترک کرد و 10 سال بعد توانست آبی ها را در پایان تور در خط مقدم نگه دارد. پس طبیعی است که تیم مجیدی به خودی خود مدعی جدی جام باشد، اما حالا با اضافه شدن دو امتیاز به حساب استقلال، کار برای آبی ها راحت تر از قبل شده است. مجیدی اگرچه در اظهارنظری عجیب گفت: «دو امتیاز هیچ تیمی را نمی برد، اما می داند که سال ها هدف قهرمانی تنها با یک امتیاز یا حتی اختلاف گل مشخص می شد. این بدان معناست که تصمیم هیئت تجدیدنظر مهم است و نمی توان اهمیت آن را نادیده گرفت. اما این تصمیم جنبه دیگری هم دارد. یعنی اگر مجیدی امسال قهرمانی استقلال را زمین نزند، دیگر بهانه ای برای او وجود ندارد. فرهاد استقلال سومین دوره تمرینات خود را پشت سر می گذارد. او در دو دوره قبل مثلا حمایت دولت و فدراسیون از رقیب یا بلاتکلیفی مدیریتی استقلال را بهانه کرده است. اما اکنون هیچ کدام از این بهانه ها وجود ندارد و تنها یک برابری استقلال در زمین به دست آمده است. از این رو انتظار می رود مجیدی بیش از هر زمان دیگری روی کار فنی خود تمرکز کند و نتایج لازم را کسب کند.

آیا یحیی بهانه یا انگیزه ای دارد؟

اما درخواست تجدیدنظر می تواند دو پیامد برای پرسپولیس و یحیی گل محمدی داشته باشد. یا یحیی از اینکه پایان فصل بهانه مناسبی است خیالش راحت است و با استناد به همین رای می تواند شکست احتمالی را توجیه کند یا اینکه گل محمدی و شاگردانش انگیزه مضاعفی دارند تا حتی با تغییر حکومت و این اتفاق نادر نشان دهند. بدون شک پیروزی در چنین شرایطی برای قرمزها ارزش دو برابری خواهد داشت و شاید شیرین تر از فصول گذشته باشد. بنابراین، نگرش یحیی و شاگردانش نسبت به این جمله ممکن است تعیین کننده باشد. اگر ذهن خوبی داشته باشند، همین موقعیت را به یک نیروی محرکه جدی برای موفقیت تبدیل می کنند.

رستگاری محرم

در شرایطی که ما شاهد تبادل مداوم کوسه ها با آتش پس از صدور فراخوان هستیم، صلح طلب ترین کسی است که بیشترین سود را برده است! اگرچه خبری از کمپ سپاهان نبود اما این تیم سه امتیاز انضباطی گرفت و شکست با چهار گل به پیروزی با سه گل تبدیل شد. بدون چنین معجزه ای، سپاهان حالا به وسط جدول پرتاب می شد و محرم نویدکیا خیلی سخت می شد. باید خدا را شکر کند که حضور ناکارآمد و دقایقی باگنماما در پایان بازی سپاهان و گل گهر زردپوشان اصفهانی را نگه داشت و نویدکیا را به بازگشت وادار کرد. – در غیر این صورت کار تمام می شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا