طرز استفاده از سشوار چند سر

اجزای سشوار را بشناسید

یک  سشوار مسافرتی دارای چند قطعه بسیار مهم است که دست به دست هم داده‌اند تا موهای شما را خشک و خوش حالت کنند. این اجزا عبارتند از:

راهنمای استفاده سشوار برای استفاده از کلید سه وضعیتی توصیه می‌کند درجه حرارت کم را برای موهایی با ضخامت کم و کم پشت استفاده کنید. برای موهای معمولی از درجه حرارت متوسط استفاده کنید و حرارت بالا را زمانی فعال کنید که موهای شما زبر و ضخیم است.

کلید سرد را زمانی فشار دهید که پایان کار است و موهای شما تا ۸۰% خشک شده است. این کار از وز شدن موهای شما جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود درخشش کافی داشته باشد.

نکات مهم راهنمای استفاده سشوار

 همان‌طورکه گفته شد سشوار شما قطعاً دکمه تنظیم دما و حرارت دارد تا بنابر نیازتان، شدت حرارت را کم و زیاد کنید. اگر سشوار شما مجهز به حسگر باشد و تشخیص دهد که موهای شما بیش از اندازه داغ شده است، خودبه‌خود خاموش می‌شود. این قابلیت زمانی ضروری است که به طور مرتب و مداوم از سشوار استفاده کنید.

برخی از برندهای سشوار مجهز به UV (فرابنفش) است و به کسانی توصیه می‌شود که موهایی با الکتریسته ساکن دارند؛ البته می‌توانید به جای استفاده از قابلیت فرابنفش از سرم‌های مو و اسپری‌هایی استفاده کنید که زبری موی شما را کاهش می‌دهد.

راهنمای استفاده سشوار به شما این هشدار را می‌دهد که انتخاب نادرست سشوار، تعیین نکردن درجه حرارت مناسب و اشتباه در دست گرفتن سشوار می‌تواند موهایتان را از بین ببرد.

 راهنمای استفاده سشوار در چند گام خیلی ساده به شما خواهد گفت چگونه از سشوار استفاده کنید. گام‌های استفاده سشوار عبارتند از:

کمک گرفتن از یک برس هنگام خشک کردن مو با سشوار، ایده‌ای بسیار عالی است.

 اگر آرایشگر هستید، به احتمال زیاد روش‌های صحیح و نحوه استفاه درست از سشوار را می‌دانید اما اگر برای خشک کردن و حالت دادن به موهایتان در خانه به سشوار نیاز دارید، می‌توانید نکات راهنمای استفاده سشوار را به خاطر بسپارید.

این یک واقعیت است که امروزه در عصر مصرف گرایی و در زمانی که جدیدترین نوع آیفون، گجت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و ابزارهای مو را می‌خواهید؛ ترجیح می‌دهید هر وسیله‌ای که کهنه شد و کارایی اولیه را نداشت تعویض کنید تا اینکه بخواهید واقعاً از آن مراقبت کنید؛ اما لازم نیست اینطور باشد. شما می‌توانید با رعایت دستورالعمل استفاده سشوار، سال‌های سال از آن استفاده کنید وسشواری با طول عمر بالا داشته باشید.

 کمک گرفتن از یک برس هنگام خشک کردن مو با سشوار، ایده‌ای بسیار عالی است. وقتی از برس برای خشک کردن موها استفاده کنید، نه تنها موهایتان مرتب می‌شود بلکه حالت می‌گیرد. اگر نمی‌خواهید از برس برای خشک کردن موهایتان کمک بگیرید، کافی است آن‌ها را جلوی سشوار قرار دهید و با دست، موها را بالا و پایین کنید تا خشک شوند.

 حجم مناسب و خوش‌حالتی موهایتان را با استفاده از برسی بزرگ و گرد محقق خواهید کرد. اگر موی چتری دارید می‌توانید برسی کم قطر را انتخاب کنید و چتری‌ها را با کمک آن مرتب کنید و سشوار بکشید.

اگر موهای بلندی دارید، می‌توانید از برس پارویی استفاده کنید. برس‌هایی که بر روی سشوارها وجود دارد معمولا دارای سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک هستند که شما می‌توانید بنابر حجم و بلندی موهای خود از آن‌ها استفاده کنید.

 درست است که کار با برس‌های فلزی آسان‌تر است و فرم زیباتری را به موهای شما خواهد بخشید اما می‌تواند به راحتی موها را بسوزاند و قطعا شما دوست ندارید به قیمت زیباتر شدن موهایتان، آن‌ها را بسوزانید. بنابراین می‌توانید برس چوبی را جایگزین برس فلزی کنید. برس‌های چوبی ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی دارند و موها را بهتر در خود جا می‌دهند.

 راهنمای استفاده سشوار به شما این هشدار را می‌دهد که اگر از عادت هر روز سشوار کشیدن دست برندارید، سلامت موهایتان را به خطر می‌اندازید. سعی کنید برای چند روز موهایتان را از حرارت دور نگه دارید، تا آسیب نبیند و نسوزد. همچنین سعی نکنید ریشه‌ موهایتان را بیش از اندازه خشک کنید زیرا در غیر این صورت، ساقه موهای شما آسیب جدی خواهد دید.

 بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بعد از رنگ، دکلره و مش اقدام به سشوار کشیدن موهایتان کنید. سشوار کشیدن به شما کمک خواهد کرد موهایی زیبا و براق داشته باشید اما در طولانی‌مدت، موها دچار آسیب‌ جدی خواهد شد. موی رنگ شده نسبت به زمانی که رنگ طبیعی دارد شکننده و آسیب‌پذیرتر است و استفاده از سشوار یا اتوی مو بالافاصله بعد از رنگ، اشتباه بزرگی است.

 سشوار، اتوی مو، ژل و سایر لوازم بهداشتی‌ آرایشی که برای زیباسازی موی شما به کار می‌رود، در صورت استفاده نادرست می‌تواند به موهای شما آسیب برساند. اگر استفاده درستی از سشوار نداشته باشید و تنه یا ساقه مو را دچار آسیب کنید، موجبات ریزش موهای خود را فراهم کرده‌اید. بنابراین همه چیز به خودتان و نحوه استفاده از سشوار دارد.

 اگر این سوال برای شما هم ایجاد شده است که برای آنکه موهایتان کمتر آسیب ببیند از سشوار استفاده کنید یا اتوی مو، پاسخ این است که اتوی مو به دلیل ارتباط مستقیم با موهایتان بیشتر به آن‌ها آسیب خواهد رساند. هر چند استفاده مداوم از سشوار هم به اندازه استفاده اتوی مو می‌تواند مضر باشد ولی کمتر تنه و ریشه مو را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 اگر از آن دسته افرادی هستید که موهای لختی دارید و آرزو دارید با استفاده از سشوار، موج زیبایی در موهایتان ایجاد کنید، خوب است بدانید این کار به تنهایی و فقط از طریق سشوار امکان‌پذیر نیست بلکه شما باید از اسپری ژل استفاده کنید و موهایتان را با استفاده از آن مرطوب کنید.

سپس با استفاده از سشوار و برسی گرد به موهای لخت خود حالت دهید. در عین آنکه باید حواستان به این موضوع باشد که موهایتان را با ژل زیاد، چسبناک و شکننده نکنید، خوب است بدانید اسپری بیشتر موجب می‌شود بهتر بتوانید حالت موی خود را حفظ کنید.

 بایدها و نبایدهای راهنمای استفاده سشوار

اگر پس از هر بار استحمام از سشوار استفاده می‌کنید، بایستی نکاتی را بدانید تا آسیب عوارض ناشی از سشوار کشیدن مداوم را کاهش دهید.

قانون طلایی مراقبت از موی شما، مدیریت حرارت‌دهی و خشک کردن موهایتان است. هرگز موهای خود را از قسمت بالا و ریشه خشک نکنید بلکه همیشه از پایین به سمت ریشه موها را خشک کنید. اگر از پایین به سمت ریشه‌ها، موها را خشک کنید، حرارت زیادی به موهای خود نرسانده‌اید و سشوار شما داغ نخواهد کرد.

قطعاً سشوار برای سهولت کار در خشک کردن و حالت دادن به موهایتان طراحی شده است و قرار نیست برای شما مشکل ایجاد کند. تنها در صورتی با استفاده از سشوار به موهایتان آسیب می‌رسانید که چند کار را به اشتباه انجام دهید:

تمامی مواردی که گفته شد شادابی و زیبایی موهای شما را خواهد گرفت و دانه‌هایی را روی تنه موها ایجاد خواهد کرد که موجب ناصافی، بی‌نظمی و شاخه‌شاخه شدن موها می‌شود. راهنمای استفاده سشوار به شما توصیه می‌کند با رعایت بایدها و نبایدهای استفاده از سشوار، آسیب‌ به موهایتان را کاهش دهید.

قبل از استفاده از سشوار اطمینان حاصل کنید آثار پارگی بر روی سیم سشوار وجود نداشته باشد.

نکات ایمنی راهنمای استفاده سشوار

سؤالاتی که هنگام استفاده سشوار برای شما پیش میآید

درست است که با خواندن راهنمای استفاده سشوار نکات زیادی دستگیرتان شده است اما ممکن است سؤالاتی برای شما وجود داشته باشد که دوست دارید پاسخ آن‌ها را سریع دریافت کنید:

قبل از اینکه سشوار را روشن کنید، با استفاده از آبپاش کمی آب روی موهایتان اسپری کنید. یادتان باشد برای استفاده از سشوار و حالت‌دهی موهای سرتان، باید آن‌ها را مرطوب کنید.

خیر. قرار گرفتن سشوار در معرض رطوبت و آب، سشوار شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

خشک کردن لباس با سشوار، ایده جالبی نیست اما می‌توان آن را انجام داد. اگر لازم است چیزی را سریعا خشک کنید و می‌دانید خشک کردن آن زیاد طول نخواهد کشید، می‌توانید از سشوار استفاده کنید اما بهتر است تا جای ممکن از این کار پرهیز کنید. اطمینان حاصل کنید سشوار را حدود ۳۰ سانتی‌متر از هر چیزی که خشک می‌کنید، دور نگه دارید.

دراز کشیدن هنگامی که سشوار به دست دارید کار درستی نیست و ممکن است خطراتی شما را تهدید کند.

ابتدا درجه حرارت سشوار را کاهش دهید و سریع آن را خاموش کنید.

 عیبیابی دستگاه در راهنمای استفاده سشوار

هنگام استفاده از سشوار ممکن است با اشکالاتی در عملکرد آن مواجه شوید. در راهنمای استفاده سشوار به برخی علت‌ها و راهکارها خواهیم پرداخت.

برخی از اشکالات رایجی که ممکن است برای سشوار شما رخ دهد و عملکرد آن را با اختلال مواجه کند توضیح داده شد. درصورتی‌که نکات راهنمای استفاده سشوار را رعایت کنید، بروز عیب در سشوار شما به تعویق خواهد افتاد.

راهنمای استفاده سشوار توصیه می‌کند هیچگاه به تنهایی نسبت به رفع اشکالات سشوار خود اقدام نکنید و از تعمیرکاران ماهر کمک بگیرید. اگر سشوار شما دارای گارانتی باشد و خودتان اقدام به باز کردن قطعات سشوار کنید، سشوار را از شمول گارانتی خارج کرده‌اید.

از طرف دیگر ممکن است اشکال را اشتباه تشخیص دهید و علاوه بر آنکه هزینه‌های بیشتری را متحمل خواهید شد، سشوارتان کارایی روز اول را نخواهد داشت؛ بنابراین بهتر است به توصیه‌های راهنمای استفاده سشوار اعتماد کنید.

همانطور که اشاره کردیم یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین انواع سشوار، سشوار چرخشی‌ها هستند. به همین دلیل ما در راهنمای خرید سشوار به بررسی نکات مهم در استفاده از این نوع سشوار نیز خواهیم پرداخت

منبع : byrdie

دکمه بازگشت به بالا