طراحی ساختمان مسکونی ویلایی

طراحی ویلا با توجه به فضای داخلی

قیمت طراحی داخلی ویلا در ویلاهای شمال معمولاً زیباترین ساختمان‌ها هستند، بنابراین یکی از اصول طراحی ویلا این است که فضای بیشتری را برای زندگی در اختیار ساکنین قرار دهد. ویلاهای مدرن، فضای آزادتری دارند. سقف این ویلاها بلندتر است و زمانی که مبلمان و اسباب و اثاثیه را داخل آن می‌چینید، شلوغی و ازدحامی را مشاهده نمی‌کنید. اگر طراحی به درستی انجام شود، فضای کافی برای چیدمان مبلمان یا لوازم تزئینی اضافی حتماً وجود خواهد داشت.

دکوراسیون طراحی داخلی مغازه:  بهترین مبلمان را می‌توانید در ویلاهای شمال داشته باشید. انواع مبلمان چوبی، پارچه‌ای، پلاستیکی یا فلزی در ویلاهای کلاسیک مدرن یا لوکس قابل استفاده هستند. انتخاب نوع مبلمان و رنگ مناسب با توجه به سلیقه شما انجام می‌گیرد. برای طراحی داخلی ویلا لازم نیست که از لوازم گران قیمت استفاده کنید؛ کافی است که ایده‌های جدید را بررسی کنید و آنچه نیاز دارید را خریداری نمایید.

از دیگر از راهکارهایی که به شما کمک می‌کند طراحی ویلا را زیباتر انجام دهید، توجه به لوازم ‌تزئینی است. گلدان ها، قفسه‌ها، صندلی راحتی در بالکن، یک صندلی در نزدیکی ورودی ویلا، دیوارکوب ها و حتی ویلا، این ساختمان را برای زندگی بهتر زیباتر می کنند.

طراحی ویلا و سالن ناهار خوری

یکی از مهم‌ترین قسمت هایی که در طراحی داخلی واحد مسکونی مدرن کلاسیک یا ویلای لاکچری در شمال وجود دارد، طراحی سالن ناهارخوری است. برای محل غذاخوری در یک ویلا باید یک مکان مجزا طراحی شود. در طراح ویلا تصمیم می‌گیرد که این قسمت یک فضای معمولی خواهد بود یا یک اتاق شام لاکچری؟! همچنین فضای کافی برای چیدمان میز ناهارخوری، صندلی‌ها و لوازم مربوط به غذا خوردن هم در نظر گرفته می‌شود. دکوراسیون داخلی این مکان باید با رنگ‌هایی همراه باشد که هنگام غذا خوردن آرامش بیشتری ایجاد کند

اصول طراحی ویلا مدرن در شمال

طراحی ویلا مدرن در شمال یک سبک ساده و مشخص دارد. برای دستیابی به یک طراحی عالی باید مطمئن شوید که رنگ، بافت و تمام عناصر طراحی به طور دقیق و تمیز انتخاب شده است. انواع ویلاهای مدرن در شمال معمولاً از طیف وسیعی از سبک معماری و طراحی داخلی پیروی می‌کنند. سبک طراحی نئوکلاسیک، نئو ویکتوریا، نئو مدیترانه‌ای و سبک مدرن و معاصر، همگی جزء اصول طراحی ویلا مدرن در شمال دسته‌بندی می‌شوند.

اگر می‌خواهید زیباترین طراحی را برای ویلا انجام دهید و مشتریان بیشتری را برای ساختمان‌ها جذب کنید، نکات مهمی وجود دارد که باید به آن بپردازید. نحوه طراحی ویلا محاسبه هزینه‌های طراحی ساختمان و در نظر گرفتن تمام عناصر طراحی داخلی و نمای بیرونی حائز اهمیت هستند.

قبل از ورود به بحث آشنایی با اصول طراحی ویلا در شمال باید مشخص کنید که کدام یک از سبک‌های طراحی را می‌پسندید. معماری به سبک مینیمالیسم یا معماری به سبک باستانی و کلاسیک باهم تفاوت دارند. نوع کاربردی که یک ویلا در یک منطقه دارد، باز هم به طراحی ساختمان باز می‌گردد.

به این مفهوم که برخی از انواع ویلاها از سبک کلاسیک پیروی می‌کنند، اما از نمای شیشه‌ای و نمای فلزی و استیل بهره‌مند هستند و برخی دیگر از ویلاها ساختار مدرن دارند، اما از مصالح بتنی مقاوم و با ساختار خلاقانه برای ساخت آن‌ها استفاده شده است. طراحی ویلا مدرن، ساده‌تر و ملموس‌تر است و به طور کلی با سبک ویلای کلاسیک بسیار تفاوت دارد.

وقتی به یک ساختمان مدرن نگاه کنید، آرامش دهنده است و به نوعی شما را با زندگی امروزی پیوند می‌دهد. اما زمانی که به یک طراحی کلاسیک برای ویلا بنگرید، شما را به دنیای قدیم، جایی در معماری باستان می‌برد. یک طراح حرفه‌ای، به تمام این سبک‌های طراحی ویلا مسلط است و مناسب‌ترین ایده‌ها را اجرا می‌کند.

انتخاب مناسب رنگها در اصول طراحی ویلا

رنگ‌ها جز جدایی ناپذیر از طراحی ویلا هستند. ترکیب صحیح رنگ‌ها برای طراحی داخلی یک خانه مدرن یا نمای بیرونی بسیار اهمیت دارد. برخی از طراحان داخلی، رنگ‌های خنثی را با رنگ‌های پررنگ و تیره ترکیب می‌کنند. در طراحی به سبک مدرن، تزئینات داخلی معمولاً از رنگ‌های پاستلی استفاده می‌شود. این مسئله به هیچ عنوان، صاحب ویلا را مجبور نمی‌کند که از یک رنگ تبعیت کند. هنوز هم به عنوان صاحبخانه می‌‌توانید هر رنگی را که تمایل دارید انتخاب کنید.

برای طراحی ویلا در قسمت نمای داخلی سعی کنید رنگ‌هایی را به کار ببرید که مکمل یکدیگر باشند یا شرایط را در حالت متعادل تنظیم کنند. بهترین راهکار این است که رنگ‌ها را از پالت رنگ انتخاب کنید. برخی از زیباترین رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی و طراحی ویلا مدرن شامل ترکیبی از سفید و نقره‌ای، نارنجی، کرمی روشن و قهوه‌ای، سفید و خاکستری تیره، زرد روشن، ترکیبی از سفید و خاکستری، ترکیبی از سفید و آبی کاربنی و بسیاری موارد دیگر است. از رنگ‌هایی استفاده کنید که آرامش‌بخش بوده و احساس خوشایندی را در شما به وجود می‌آورد.

نورپردازی عامل مهم در طراحی ویلا

شکی در آن نیست که تمام ویلاهای مدرن و لاکچری به نوعی از زیباترین ایده‌های نورپردازی بهره گرفته‌اند و این دقیقاً همان چیزی است که در اصول طراحی ویلا به آن پرداخته می‌شود. یک طراح با تجربه و حرفه‌ای به خوبی می‌داند که در کدام قسمت‌های ویلا باید از چه سبکی از نورها استفاده کند. ویلاهایی که بهترین و زیباترین نورپردازی را دارند، ظاهری سبک و شفاف را ارائه داده‌اند.

نورهای مخفی در دیواره بیرونی ویلا، چراغ‌های دیواری که در قسمت‌های مختلف حیاط محوطه و نمای بیرونی نصب می‌شود، نورافکن‌های کوچک و بزرگ یا چراغ‌های کم نور رنگی که در بالکن و تراس نصب می‌شوند، همگی جزء اصول طراحی ویلا مدرن در شمال هستند. برای ویلاهای کلاسیک در شمال هم اصول نورپردازی بسیار اهمیت خواهد داشت.

طراحی ویلا در شمال با الگوها و بافتها

طراحی ویلا در شمال با الگوگیری و توجه به بافت‌ها شاید یک عبارت ناملموس برای شما باشد! اگر می‌خواهید از بافت و الگوی خاصی در طراحی ساختمان استفاده کنید باید به حجم‌های هندسی و چند ضلعی‌ها یا استفاده از خطوط مورب، شکسته یا منحنی بسیار دقت کنید.

الگوها و بافت‌ها در ویلا، نمای داخلی و معماری بیرونی را زیباتر و منحصر به فرد نشان می‌دهد. الگوها و بافت‌ها همچنین در دکوراسیون داخل هم دیده می‌شوند. کافیست شما کفپوش‌ها، دیوارکوب‌ها، لوازم تزئینی و اشیای دیگر را به صورت کاملاً منحصر به فرد انتخاب کنید. همچنین در دکوراسیون داخلی توجه به بافت سنگ، شیشه، چوب و فلز یا ترکیبی از آن‌ها طراحی ویلا را متنوع‌تر می‌کند.

موقعیت پنجرهها در طراحی ویلا

تعجب نکنید! پنجره‌ها هم جزء اصول طراحی ویلا محسوب می‌شوند. طرح‌‌های مختلف پنجره وجود دارد که همیشه تکمیل‌کننده نمای بیرونی یک ساختمان است. در طراحی برای ویلاهای مدرن و لاکچری در شمال باید پنجره های شیشه‌ای با قاب‌های آلومینیومی و باریک استفاده شود. متداول‌ترین ایده‌های طراحی ساختمان ویلا برای ویلا جنگلی در شمال، پنجره‌هایی هستند که از جنس چوب ساخته شده‌اند و طرح‌های خلاقانه‌تری دارند. اگر بتوانید پنجره‌های مدرن و جدید را به ویلا اضافه کنید، نمای بیرونی، جذاب‌تر خواهد شد.

در طراحی ویلا به موقعیت پنجره‌ها در نظر داشته باشید که چه میزان نور طبیعی وارد ساختمان می‌شود و ابعاد و اندازه پنجره‌ها چقدر است. برخی از ویلاهای لاکچری در شمال، پنجره‌های وسیع و گسترده به صورت سقف تا کف دارند. این ویلاها بسیار جذاب و پر نور هستند.

فضای ذخیرهسازی یا انباری در ویلا

یکی دیگر از اصول طراحی ویلا، پرداختن به فضای ذخیره‌سازی کافی در ساختمان است. در بیشتر طراحی‌های مدرن، از انباری‌ها یا طرح‌های خلاقانه استفاده می‌شود که برای ذخیره کردن یا نگهداری اشیا و لوازم طراحی منحصر به فردی دارد. این ایده‌ها به شما کمک می‌کند که ویلای شیک‌تری داشته باشید و از لوازم خود به خوبی مراقبت کنید. فضای ذخیره‌سازی می‌تواند کمد لباس باشد یا طبقه‌ها و کابینت‌ها برای نگهداری لوازم آشپزخانه؛ پرونده‌ها، کتاب‌ها و غیره.

دکمه بازگشت به بالا