عمومیکسب و کار ایرانی برتر

روش های بهینه سازی هزینه ها در چاپخانه ها

یکی سؤال متداول ترین پرسش ها این است که چگونه می توان هزینه ها را برای تهیه منابع کاهش داد. اصولا همه مدیران به دنبال کاهش هزینه بسته بندی برای نیازهای استاندارد خود هستند که به سهولت در دسترس قرار دارند.
آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، کاهش هزینه در صنعت چاپ و بسته بندی بسیار اهمیت دارد و به نوعی مهمترین مزیت برای رقابت در بازار محسوب می گردد.با این حال ، بسته بندی یک رکن اساسی برای بیشتر مشاغل است و اکنون پایش را به اندازه خود محصول برجسته کرده است.
بنابراین اهمیت چگونگی یک استراتژی تهیه بسته بندی هوشمند و مقرون به صرفه عیان می گردد. برای این کار ابتدا باید گزینه های بسته بندی خود را مشخص کنید. برای صرفه جویی در هزینه بسته بندی ، باید از بسته بندی مناسب محصول خود آگاه باشد و تحقیقات میدانی جامعی پیرامون آن صورت داده باشید، چون این کار فقط پس از بدست آوردن بینش مناسب و ارزیابی دقیق از نیاز آنها انجام می شود.

گرانی‌ها  سبب شده است که متقاضیان خدمات پرینت و کپی که غالبا دانشجو یا دانش‌آموز هستند به سبب کاستن از هزینه‌های زندگی  خود به دنبال یک مرکز پرینت ارزان با ارسال رایگان باشند.

اطلاع از آخرین فناوری ، مواد و طرح ها اصول اولیه ای هستند که در صورت نیاز به انتخابی با دوام و پایدار باید از آنها آگاه باشید . با این کار براحتی می توان پتانسیل ارزش را بیرون کشید و تفاوت بین هزینه های ضروری و هزینه های غیر ضروری را تشخیص دهید.
در ادامه می توان نقل قول های متعدد را مقایسه نمود؛ این یک مرحله اساسی است. صنعت بسته بندی کاملاً پراکنده و بسیار بسیار متنوع است و اندازه گیری گزینه های دیگر را حتی مهم تر می کند. ارتباط با تامین کنندگان متعدد و گرفتن نقل قول های مستقل آنها می تواند بسیار خسته کننده باشد اما از اهمیت بالایی برخوردار است و برای شما می تواند بسیار راهگشا باشد.
یک سازمان باید نیازهای بسته بندی خود را گرد آوری کند. بارها شرکت ها در این فرایند دچار اشتباه می شوند. این سبک کار منجر به عدم مطابقت بین مشخصات ارایه شده و محصولات نهایی می شود. غالباً طرح ها به راحتی از روی کاغذ یا طرح کامپیوتری قابل اجرا نیستند.
در مرحله بعد باید طرح خود را ساده کنید، طراحی ساده باعث کاهش هزینه بسته بندی می شود. هر موردی که در طراحی سفارشی صورت بگیرد با قیمت و هزینه ایی همراه است. بنابراین پیشنهاد می شود زمانیکه بسته بندی دغدغه اصلی سازمان شماست ، بیش ازحد بر شیوه های شیک و تجملاتی تاکید نکنید. تا حد امکان طرح های بسته بندی خود را ساده نگه دارید .
نکته بسیارمهم استفاده مجدد است، همواره جعبه های قابل استفاده مجدد نقش بسیار تغیین کننده ایی در برند و کاهش هزینه بسته بندی ایفا می کنند. یکی از بهترین راه های بازیافت استفاده مجدد است. با وجود توسعه روز افزودن ممنوعیت پلاستیک یکبار مصرف می توانید بسته های قابل استفاده مجدد مانند جعبه های پلاستیکی قابل تاشو را استفاده کنید آنها را می توان برگرداند و دوباره برای یک محموله دیگر و حمل و نقل دیگر استفاده کرد. استفاده از چنین گزینه هایی با جریان دو طرفه در خط تولید می تواند یکی از بهترین راهکارهای در نظر گرفتن کاهش هزینه بسته بندی باشد
صرفه جویی حمل و نقل نیز کمک مناسبی برای کاهش هزینه ها است. حمل و نقل بخش عمده ای از هزینه ها را هنگام تهیه بسته بندی به خود اختصاص می دهد و این همان جایی است که شما نیاز به آن دارید. صرفه جویی در حمل و نقل دو بخش وجود دارد مشخصات بسته بندی ایده آل و تحویل مقرون به صرفه.
مورد بعدی استفاده صحیح از مشخصات بسته بندی است.در مورد مشخصات ، کاهش اندازه بسته بندی اولیه و فرعی می تواند بسیار مفید باشد. حتی کاهش چند سانتی متر منجر به درصد بسیار بالایی در پس اندازهزینه کلی بسته بندی خواهد شد.
گاهی اوقات از وزن بعدی برای محاسبه هزینه حمل و نقل نیز استفاده می شود. در چنین مواردی ، محاسبه دقیق اندازه نوسانات بسته بندی به عمل می آید. اندازه گیری درست جعبه ها به شما کمک می کند تا در هزینه ها صرفه جویی کنید.
کنترل انبارداری و هزینه کار نیز کمک قابل توجه ایی به کاهش هزینه ها خواهد نمود. انبار را می توان بانک قدرت بسته بندی دانست. انبار برای تجارت ضروری است و محصول زمان زیادی را در آنجا می گذراند. می توان با استفاده از استراتژی تأمین بهنگام هزینه بسته بندی را به راحتی حفظ کرد هر چند این روش وابستگی بزرگی به شرایط اقتصادی و نوسانات بازار دارد. تحویل بهنگام به معنی زمان کمتری برای ذخیره سازی است که منجر به کاهش هزینه های انبار داری خواهد شد. با این وجود سازمان باید اطمینان حاصل کند که با استراتژی زمان تحویل الزامی به مشتری از انبارداری و نگهداری محصول فروخته شده خلاص می شود و هزینه ها باز کاهش می یابد.

تاکنون بدون شک با این مسئله روبه‌رو شده‌اید که دوست، همکار یا هر شخص دیگری قیمت محصولی که چاپ کرده است پایین‌تر از محصول شماست جای تعجب ندارد می‌دانید چرا  زیرا آن شخص روش های بهینه‌ سازی هزینه ها در چاپخانه ها را می‌داند و اقتصادی رفتار می‌کند‌. نگران نباشید با مطالعه این مطالب شما هم دفعه بعد محصولی با قیمت مناسب‌تر از را ارايه خواهید داد، زیرا روش‌های بهینه‌سازی هزینه‌ها در چاپخانه‌ها را فرا گرفته‌اید.

 چگونه بهینه‌سازی هزینه‌ها در چاپخانه را مدیریت کنیم

کاهش هزینه در کنار ثبات کیفیت برای همه‌ی ما از مهم‌ترین فاکتور در هر کاری بخصوص محصولات چاپی است. محصولات چاپی به دلیل اینکه قابل لمس و مشاهده هستند به هیچ عنوان کیفیت آن‌ها نباید دچار مشکل شود از سوی دگر نیز همه‌ی مدیران به دنبال بهینه‌سازی هزینه‌ها در کنار خروجی عالی محصولات هستند. در نتیجه در ادامه مطلب روش های بهینه‌ سازی هزینه ها در چاپخانه ها برخی از نکات را ذکر خواهیم کرد:

 • داشتن نیروی متخصص باعث می‌شود تا محصولات نهایی با کیفیت  و اصولی چاپ شوند و برگشت از سمت کارفرما صورت نگیرد.
  • در چاپخانه تا جای که امکان دارد فایل‌ها و اسناد را از طریق کامپیوتر مورد بررسی قرار دهید. اینکه هر دفعه چاپ کنید و تغییرات اعمال کنید هزینه‌ها را بالا می‌برد. بخصوص چاپخانه‌های که درخواست سفارش بالای دارند. این کار حسابی هزینه‌بردار است.
  • دو نوع و افست داریم اگر محصول با خدمات چاپ دیجیتال آماده شود هزینه کم‌تری برای چاپ‌خانه دارد زیرا در روش افست مراحل آماده‌سازی زمان بردار است.
  • یک طرح را قرار است سفارش دهنده مورد بررسی قرار دهد آن را با فرمت pdf ایمیل کنید و از هزینه‌های مازاد جلوگیری کنید.
 • در برخی از شرایط باید چاپ بر روی برگه انجام شود بهتر است دستگاه را روی چاپ پشت رو تنظیم کنید. این روش حجم قابل توجهی از برگه را بهینه‌سازی و سازماندهی می‌کند.
  • دستگاه‌های چاپی پیشرفته در بهینه سازی هزینه‌ها کمک‌کننده هستند زیرا شما با مشاهده استاندارد بودن اولین صفحه چاپی، مجوز چاپ بقیه صفحات را می‌توانید صادر و یا لغو کنید.
 • در روش های بهینه‌ سازی هزینه ها در چاپخانه ها یکی از موارد مهم کارکنان هستند. کارکنان باید امانت‌داران قابلی باشند و در صورت نیاز از چاپ سياه و سفید استفاده کنند و از چاپ‌ رنگی در موارد غیر ضروری بپرهیزند.
  • رنگ پرینترها را با کیفیت انتخاب کنید تا رنگ کمتری بر روی کاغذ استفاده شود و هنگام پر کردن مخزن آن دقت کنید.
  • سعی کنید زمان اوج مصرف برق، دستگاه‌ها را خاموش کنید و پرسنل به انجام اموری مانند بسته‌بندی محصولات و سایر کارها باشند.
  • سرویس‌ دوره‌ای  ماشین‌آلات چاپی را به موقع انجام دهید با یک سرویس از خرابی بی‌مورد دستگاه و متحمل شدن هزینه‌های هنگفت جلوگیری می‌کنید.
  • اگر طراحی با دو رنگ انجام شود در هزینه زینک و چاپ آن صرفه‌جویی می‌شود.

سایت مرکز کپی با بهره گیری از بهترین دستگاه های صنعتی ، خدمات چاپ آنلاین را با بالا ترین کیفیت به سراسر کشور ارائه میکند.

 کلام آخر

مطلب روش های بهینه‌ سازی هزینه ها در چاپخانه ها از تجربه تیم حرفه‌ای  جمع آوری و نوشته شده است تا به شما در کاهش هزینه‌های جاری در چاپخانه کمک کند.

 

.

 

دکمه بازگشت به بالا