برون مرزی

رئیس مجلس ملی ادیان عراق: آن چه امروز در غزه رخ می‌دهد، نقض حقوق بشر است

رئیس مجلس ملی ادیان عراق گفت: آنچه امروز در غزه رخ می‌دهد تحقق دیدگاه‌های آینده صهیونیست‌ها براساس تورات و عهد قدیم و جدید تورات است، لذا طرح ابراهیمی مطرح کرده اند و می‌خواهند مشروعیت ادیان و قواعد فقه شرعی را از بین ببرند.

به گزارش ترندونی، شیخ یوسف الناصر ی حقوقدان و رئیس مجلس ملی ادیان عراق طی سخنانی در اجلاس بین‌المللی بررسی ابعاد حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان در غزه اظهار داشت: اثر این اجلاس‌ها براساس حقوق بین‌الملل دقیق و صحیح نیست، نقص و کمبودی در حقوق بین‌الملل و حقوق بشردوستانه  مخصوصا در دانشکده‌های حقوق  وجود دارد، در حالی که قبل از ما دشمن پیش دستی کرده و از مصونیت قانونی برخوردار است.

وی یادآور شد: در سال ۱۹۴۸ در مجمع عمومی اولین قانونی که تصویب شد و به رژیم صهیونیستی مشروعیت داد این بود که فلسطین را تقسیم کرد و یک بخش در اختیار فلسطینیان و بخش دیگر در اختیار اسرائیلی ها که کمتر هم بود، قرار گرفت، اما امروز در مورد دو کشور صحبت نمی‌کنیم، درباره یک کشور صحبت می‌کنیم. رژیم صهیونیستی قانون بین‌الملل بشر دوستانه را مورد خدشه قرار می‌دهد و اسم این قانون صاحبان زمین است یعنی هر عملیاتی که در مساله تغییر  جمعیتی و بافت جمعیتی یا جغرافیایی انجام می‌شود باید با موافقت صاحبان زمین باشد، چنین حقی وجود ندارد که بخشی از سرزمین را به یک ملت واگذار کرد.

رئیس مجلس ملی ادیان عراق با بیان این که آن چه امروز در غزه رخ می‌دهد، نقض حقوق بشر است، همچنین بیان کرد: امروز اگر همه پرسی برای فلسطینیان صورت گیرد آیا رای خواهند داد خاک خود را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهند؟ آنچه امروز رخ می دهد تحقق دیدگاه‌های آینده صهیونیست‌ها بر اساس تورات و عهد قدیم و جدید تورات است، لذا طرحی را با عنوان طرح ابراهیم مطرح کرده اند و می‌خواهند مشروعیت ادیان و قواعد فقه شرعی را از بین ببرند، لذا این‌ها یک دیانت ابراهیمی را مطرح می‌کنند و از این طریق واقعیت ادیان دیگر را از بین می‌برند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا