دستگیری عامل کلاهبرداری از ۵۸ متقاضی سفر حج در مشهد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سرهنگ احمد نگهبان اظهار کرد: با دریافت پرونده نیابت قضائی از یک شهرستان‌های مرزی استان مبنی بر جلب متهم به کلاهبرداری در حوزه استحفاظی کلانتری شیرازی مشهد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از مأموران فرماندهی انتظامی مشهد قرار گرفت.

فرمانده انتظامی مشهد بیان کرد: در تحقیقات از شاکیان مشخص شد، جوانی با تبلیغات گسترده در شبکه‌های اجتماعی با معرفی خود به عنوان سرپرست یک کاروان زیارتی و تبلیغات اعزام به سفر حج، از ۵۸ زن و مرد مشتاق زیارت مبلغ ۱۶ میلیارد ریال را کلاهبرداری کرده است.

وی ادامه داد: این فرد شیاد اعلام کرده بود، هزینه اعزام هر فرد ۶۰۰ میلیون ریال است که پاسپورت و ۳۰۰ میلیون ریال را برای ثبت نام و اقدامات اولیه از مالباخته‌ها اخذ می‌کند و مابقی مبلغ را طی سه قسط ۱۰۰ میلیون ریالی از آنان دریافت می‌کرد.

نگهبان گفت: این کلاهبردار پس از گذشت از موعد اعزام به حج، تلفنش را خاموش و خودش را مخفی کرده بود.

فرمانده انتظامی مشهد افزود: مأموران دایره تجسس کلانتری شیرازی با کنترل محل‌های احتمالی تردد این فرد کلاهبردار، او را روز گذشته در حال تردد در محدوده خیابان شیرازی مشهد مشاهده و در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: متهم پس از بازجویی‌های به عمل آمده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

نگهبان از شهروندان خواست به هیچ عنوان برای خرید بلیط یا رزرو تورهای زیارتی مدارک هویتی و گذرنامه خود را به افراد ناشناس تحویل ندهند و متقاضیان سفر حج و عتبات عالیات جهت تهیه بلیط، به مراکز مورد تأیید سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و به تبلیغات فریبنده و وعده‌های وسوسه انگیز افراد کلاهبردار در شبکه‌های اجتماعی اعتماد نکنند.

دکمه بازگشت به بالا