عمومیکسب و کار ایرانی برتر

حفاری دستی بهتر است یا ماشینی؟

حفر چاه

حفر چاه (چاه آب) به صورت دستی یا ماشینی انجام می شود و چاه های آبی آب خود را از سفره های زیر زمینی تامین می کنند. حفر چاه آب برای مصارف آشامیدنی و کشاورزی و کارخانجات حفر می شود. حفر چاه خوب چاهی است که مقدار آب مورد نیاز را در مدتی نامحدود تامین نماید. برای حفر چاه (آب) خوب و کارآمد باید مشخصات هیدرولیکی آکویفروکار آئی هیدرولیکی از طریق تست های پمپاژ محاسبه شوند.اگر نیازمند چاه کن حرفه ای، استعلام قیمت چاه کن، حفاری چاه فاضلاب، حفاری چاه ارت، حفاری شمع ساختمان، حفاری منهول و … هستید همین الان با شماره 09370919055 تماس بگیرید. متخصص های خونه سازها با افتخار منتظر پاسخگویی شما هستند.

در زمان های قدیم چاه را به صورت دستی حفر می کردند. حفر چاه به صورت دستی به اینگونه بوده که میله چاه که به صورت افقی بوده به قطر استاندارد 90 سانتی متر و 100 سانتی متر حفر می شده و با گذشت زمان مقنی چاه به این موضوع آگاه شده که با زدن انبار کوچکی در انتهای چاه می توان( آب) بیشتری در چاه ذخیره کرد. در قدیم بعضی از قنات ها و چاه های قدیمی را از انتها چاه تا به بالا به شکل بسیار زیبایی آجر چینی و طوقه چینی کرده اند.

در چرخه ی آب، آب های زیرزمینی و آب های سطحی بسیار مهم می باشند کیفیت آب های زیرزمینی به نوع و مدت زمان تمامی آب با خاک، رسوبات، سنگ ها، صخره‌ها و آلاینده های موجود در سفره های زیرزمینی و مسیر عبور آب بستگی دارد. هزینه حفر چاه به جنس زمین و متراژی که باید حفاری شود و منطقه ای که باید حفاری شود متفاوت می باشد. حفر چاه (آب ) حداقل 60 متر عمق باید داشته باشد و برای حفر چاه (آب) به تجهیزات حفاری تخصصی نیاز است

Is manual or machine drilling better

بعد از حفر چاه یک پوشش محافظ باید همیشه در بخش بالایی سوراخ کنده شده قرار گیرد تا جلوی ورود آب های سطحی به درون چاه را بگیرد در برخی از چاه های آب در زمان حفر چاه یک فیلتر یا صافی درونی قرار می دهند تا آب و ماسه را از هم جداکند. برای بیرون کشیدن آب از چاه آب حفر شده به یک پمپ برای پمپاژ آب نیاز است. برای حفر چاه (آب) روش های زیادی وجود دارد که حفر چاه (آب) به روش دوار یکی از مرسوم ترین روش هاست از روش هیا دیگر می توان به ابزار کابلی، دستگاه حفاری چاه با فشار آب و میله حفاری اشاره کرد.

برای حفر چاه آب به روش دوار یک مته به نوک یک لوله حفاری وصل می شود زمانی که میله حفاری می چرخد تیغه مته به عنوان یک ماشین حفاری کار می کند مواد کنده شده از زمان حفار چاه به سمت بالا شستشو می شوند و توسط مایعی به نام گل حفاری می چرهد و به بیرون می رود از کاربرد دیگر گل حفاری می توان به خنک کننده و لغزان کننده مته حفاری اشاره کرد و همچنین اینکه به عنوان تثبیت کننده دیواره چاه استفاده می شود قبل از اینکه پوشش محافظ درون چاه قرار بگیرد از ریزش دیواره چاه جلوگیری می کند.

برای حفر چاه در مناطق که دارای سنگ سخت می باشد از یک دکل حفاری استفاده می شود که توسط پمپ باد برای به کار انداختن یک چکش پرسی که سنگ ها را می شکند کار می کند. هوای فشرده سنگ های خرد شده و آبی که هنگام حفر چاه (آب) به درون چاه ریخته شده را به سطح زمین می فرستد.

در هنگام حفر چاه باید برای ایمنی چاه اصولی رعایت شود در حفر چاه (آب) اگر نکات ایمنی رعایت نشود ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد از مقنی های با تجربه برای حفر چاه استفاده شود بعد از حفر چاه حتما صوقه چینی آن انجام پذیرد. کول گذاری چاه انجام شود کول از جنس سیمان می باشد که در اطراف میله چاه و در ارتفاع های مشخص قرار می گیرد. از کول برای جلوگیری از ریزش میله چاه استفاده می شود. گذاشتن هواکش در هنگام حفر چاه برای چاه برای تخلیه هوا و گازه های خطرناک درون چاه می باشد.

در ادامه بیشتر با انواع چاه ها از جمله نحوه حَفر چاه جذبی و حفاری شمع و طرز صحیح حفاری چاه فاضلاب و دستمزد چاه کن آشنا می شویم.

 • حفر چاه فاضلاب
 • حفر چاه جذبی
 • حفاری چاه آب
 • حفاری میله چاه
 • حفر چاه آب باران
 • کندن چاه فاضلاب
 • چاه ارت
 • بهترین زمان برای حفر چاه جذبی فاضلاب
 • نرخ اتحادیه حفر چاه
 • چگونه چاه فاضلاب بکنیم
 • و کلیه امور مربوط به حفاری را عضو عمل حفاری چاه می نامند.

حفر چاه نرخ اتحادیه و حفاریهای انواع چاه با ابزار با بهترین دستگاه ها و ابزار آلات روز دنیا در فیلم حفر چاه زیر می توانید گوشه ای از حفاری چاهها را در شرکت ما ببینید.بهترین متخصصین چاه کن در سریع ترین زمان و دارای سابقه حفاری های 100 چاهک در سال.

در ادامه مطالب زیر را کاملاً توضیح می دهیم.

 1. بهترین زمان برای حفر چاه فاضلاب
 2. فاصله چاه فاضلاب از پی ساختمان
 3. قیمت حفر چاه فاضلاب
 4. طوقه چینی چاه فاضلاب
 5. فرمول محاسبه حجم انباره چاه جذبی
 6. چاه را در چه زمینهایی حفر میکنند
 7. مشخصات چاه جذبی آب باران
 8. دیتیل چاه جذبی
 9. کبل چاه چیست
 10. روش کندن چاه
 11. دستگاه حفر چاه فاضلاب
 12. سنگ فاضلاب
 13. تحقیق در مورد چاه های فاضلاب
 14. محاسبه عمق چاه فاضلاب
 15. چاه سپتیک
 16. تحقیق در مورد چاه فاضلاب
 17. انواع چاه اب
 18. چاه ها را در چه زمین هایی حفر می کنند
 19. دریچه چاه فاضلاب
 20. انواع چاه آب
 21. ریختن کاربیت در چاه فاضلاب
 22. ریختن اسید در چاه فاضلاب
 23. علت بالا زدن چاه فاضلاب
 24. قیمت تخلیه چاه فاضلاب
 25. جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب
 26. کول چاه فاضلاب
 27. بخار چاه فاضلاب
 28. جلوگیری از ریزش دیواره چاه
 29. علائم نشت چاه
 30. نحوه پر کردن چاه
 31. نحوه حفاری انباری چاه
 32. نحوه حفاری انباره چاه
 33. نحوه محاسبه متراژ انباری چاه
 34. ابعاد انباری چاه فاضلاب
 35. نحوه محاسبه حفر چاه فاضلاب
 36. محاسبه عمق چاه فاضلاب
 37. عمق استاندارد چاه فاضلاب
 38. فرمول محاسبه حجم انباره چاه جذبی
 39. فاصله چاه فاضلاب از پی ساختمان
 40. مشخصات چاه جذبی آب باران
 41. عمق چاه فاضلاب چقدر باید باشد
 42. نرخ اتحادیه حفر چاه

حفاری چاه

حفر چاه چیست ؟

عملی است که بر روی زمین وبه صورت قطر دایره شکل مانند تصویر زیر به عرض عموماً 50 سانتیمتر به تا 200 سانتی متر و اندازه های بیشتر برای هدف های مختلف از جمله دفع فاضلاب ، رسیدن به آب های زیر زمینی ، چاه ارت ساختمان دفع ولتاژهای اضافه و سیستم کانال هوابرای مترو و…چاه یا چاهک هایی به صورت عموماً استوانه ای و در مواردی مربع شکل به سمت داخل زمین حفاری می گردد را حفر چاه می گویند.

آشنایی با عوامل موثر بر قیمت حفر چاه و هزینه جانبی

هزینه قیمت حفر چاهی که باید حفر شود.
نوع چاهی(ارت، فاضلاب، آب و…) که باید حفاری شود
جنس زمین از نظر دژ بودن سنگی و ماسه ای
قیمت کول گذاری چاه ( نصب کول درون چاه )
هزینه خرید کول چاه و هزینه حمل و بارگیری و تخلیه بار
طوقه چینی چاه
گلدانی چاه یا همان آب چکان درب چاه
بستن درب چاه
نصب دریچه بازدید چاه
حمل نخاله خاک
*در صورتی که چاه قدیمی فاضلاب از قبل وجود داشته باشد نیاز به می باشد

دکمه بازگشت به بالا