عمومیکسب و کار ایرانی برتر

جک پارکینگی چقدر تحمل فشار دارد؟

جک پارکینگی چیست؟

یک زمانی بود که درب کنترلی پارکینگ کالای لوکس و تجملی محسوب می‌شد و فقط برای راحتی نصب راه‌اندازی می‌شد. ولی الان با توجه به اینکه فرهنگ هزینه کردن برای امنیت در کنار آسایش با هم به وجود اومده، میشه گفت یک کالای لازم مثل قفل درب منازل یا مثل دزدگیر برای خودرو هست.

برای مثال اگر شما از خودرو خودتون پیاده بشید و بخواید درب پارکینگ رو باز کنید و در همین حین خودرو شما رو به سرقت ببرند با خرید جک پارکینگی و نصب درب ریموتی می‌تونید جلوی این اتفاق رو بگیرید و یا هنگام بارش برف و باران و یا سرما و گرما بدون پیاده شدن از خودرو باز شدن یک دکمه ریموت پارکینگ تشریف ببرید.

پس می‌بینیم نصب درب ریموتی کنترلی یک نیاز هست که در تمامی ساختمان‌های در حال ساخت و یا حتی قدیمی امکان‌پذیر هست.

جک‌های پارکینگی مدل‌های مختلفی دارند جک‌های که می‌توان بر روی درب نصب کرد و یا مدل‌هایی که داخل زمین زیر لولا قرار می‌گیرند، و یا کاری که همانند آرام بند بالای درب و یا روی ستون نصب می‌گردد.

زاویه بازشدن درب با جک پارکینگی چقدر است؟

زاویه بازشوی درب به صورت استاندارد نود درجه می‌باشد ولی در صورت انتخاب جک‌هایی باغ با طول شفت زیاد می‌توان تا ۱۳۰ درجه بازشو ایجاد کرد شایان ذکر است بازشو بیشتر می‌توان از جک‌های زیرسطحی که طراحی شدند برای ایجاد زاویه بازشو تا ۱۸۰ درجه استفاده کرد.

توضیحات بالا برای جک‌های لولایی بود در جک‌های ریلی امکان نصب جک در وسط درب وجود ندارد جک‌های ریلی به صورت استاندارد می‌بایست روی زمین نصب گردد ولیکن در مواقع خاص که احتمال برخورد خودرو با جک ریلی وجود دارد می‌توان جک را در بالای درب نصب کرد جهت نصب در بالا می‌بایستی اقدام به ساخت شاسی با پروفیل در بالای درب کرد اشکال نصب جک ریلی در بالای درب ایجاد لرزش در لحظه استارت و نمایان بودن کابل‌ها می‌باشد پس بهتر است در صورتی که امکان نصب در پایین وجود دارد از نصب سیستم در بالای در خودداری کرد.

جهت نصب جک‌های لولایی در مواقعی که امکان نصب در وسط درب به هر دلیلی ندارد می‌توانیم چک را در بالا یا پایین درب نصب کنیم فقط باید دقت داشته باشیم که اگر جک را در بالا نصب می‌کنیم حتماً برای درب کلاف در نظر گرفته باشیم که به مرور زمان درب تاب بر ندارد.

وزن درب جک پارکینگی

در از ۲۰۰ کیلوگرم تا ۱۵۰۰ کیلو گرم جهت هر لنگه با عرض یک متر و هشتاد تا ۷ متر هر لنگه امکان جابجایی داریم و در جک‌های ریلی از وزن ۳۰۰ کیلوگرم تا ۴۰۰۰ کیلو گرم امکان جابجایی داریم، عرض درب ریلی مهم نیست فقط باید دقت کنیم که متراژ مشخص گردد تا دنده شانه‌ای به اندازه عرض درب تهیه گردد.

انواع جک هیدرولیک و مکانیک

انواع جکهای پارکینگی مدل هیدرولیک یا مکانیک میباشد بعضی از مدل‌های ریلی یا لولایی می‌تواند دارای موتور غوطه‌ور در روغن باشد.

جک هیدرولیک چیست؟

در این نوع جک یک پمپ به عنوان منبع تغذیه است. این نوع جک از قدرت بیشتری نسبت به سایر مدل‌های موجود در بازار برخوردار است دلیل این موضوع نیز این است که پمپ که منبع تغذیه است معمولاً به‌طور مکانیکی کار می‌کند. به صورت کلی علاوه بر کاربردی که جک‌های هیدرولیکی برای باز و بسته شدن درب دارند در صنعت نیز کاربرد فراوانی دارند.

تفاوت جک هیدرولیک و مکانیک چیست؟

جک‌های هیدرولیک طراحی شده‌اند برای ترددهای نامحدود وزن‌های بالا مکانیک طراحی شدند برای ترددهای محدود و وزن‌های کم جک‌های هیدرولیک جک‌های گرانی هستند ولیکن طول عمر بالایی دارند دستگاه مکانیک قیمت پایین و طول عمر کمتری دارند ولی با توجه به بودجه‌ای که برای پروژه در نظر می‌گیرید اگر از لحاظ فنی محدودیتی نداشته باشید میتوانید از جک هیدرولیک استفاده کنید جک‌های مکانیکی ترددی نهایتاً ۴۰ واحدی را پوشش می‌دهد و یا مدل‌های ۴ ولت ۶۰ تا ۷۰ واحد ولیکن جک‌های هیدرولیک ترددهای نامحدود را پوشش می‌دهد.

فضای مورد نیاز نصب جک پارکینگی

بهترین جک پارکینگی

جهت نصب هر جک پارکینگ لولایی ما نیاز به فضایی در پشت جک داریم این فضا در هر جک مختلف میباشد برای مثال از لولای درب تا لولای جک اندازه‌ای حدود ۱۶ سانتی متر نیاز است قاب جک هم جداگانه پس یک فضای ۲۰ در ۲۰ مورد نیاز است جهت نصب پلیت سر جک به یک پروفیل افقی نیاز داریم اگر امکان نصب پروفیل روی درب وجود نداشته باشد باید یک عدد صفحه پلیت روی درب نصب شود.

حتما بخوانید: ticdoor.ir

بهترین کشور سازنده جک پارکینگی

جکهای موجود در بازار ایران ساخت کشورهای مختلفی میباشد ولی حرف اول اتوماسیون در دنیا را در زمینه جک پارکینگی ایتالیا می‌زند جکهایی ساخت کشور چین، اسپانیا، آلمان، و یا ایران نیز موجود میباشد اگر محدودیت بودجه نداشته باشیم از جک‌های ایتالیایی یا اسپانیایی و یا آلمانی استفاده می‌کنیم و اگر از جکهای ارزان قیمت بخواهیم استفاده کنیم از جکهای ایرانی یا چینی می‌توانیم استفاده کنیم.

جک ارزان یا جک گران؟ مسئله این است!

خوب حالا جک ارزان بخریم یا گرون یادمون باشه هیچ ارزانی بی‌دلیل نیست هیچ گرانی هم بی‌دلیل نیست ولی خوب در این مثال دلیل نمیشه که جک ارزان رو گرون بخریم یا بر عکس باید اگر جک ایرانی میخوایم جک با کیفیت بخریم و اگر جک وارداتی میخوایم هم با کیفیت بخریم

خدمات پس از فروش جک پارکینگی چگونه است؟

مهمترین قسمت خرید یک محصول خدمات بعدش هست اگر ما یک ماشین داشته باشیم که لوازم یدکی نداشته باشه به چه درد میخوره جک هم همینطوره، ما هم جکی رو پیشنهاد میدیم که بتونیم خدمات بدیم و قطعات یدکی داشته باشیم، همیشه موقع فروش به بعدش فکر می‌کنیم.

هنگام خرید جک پارکینگی به چه نکاتی دقت کنیم؟

نکات قبل از خرید جک پارکینگی

همیشه باید برای یک درب ۲۰۰ کیلویی جکی رو انتخاب کنیم که قدرتش بیشتر باشه و بادخیز بودن محل نصب و همچنین روان بودن لولاها در جکهای لولایی و روان بودن ریل‌ها یا همون چرخ‌ها رو در دربهای ریلی در نظر بگیریم مثال واضحش اینه که اگه ما با یه خودروی ۷۰ اسب بخاری در جاده حرکت کنیم هم ما رو میرسونه به مقصد و اگه با یه خودروی ۲۰۰ اسب بخاری هم حرکت کنیم میرسونه ولی فشاری که به ماشین ۲۰۰ اسب بخاری میاد کمتره توی جک پارکینگی هم همین قانون وجود داره

اگر یک جک با قدرت ۳۰۰ کیلو هر لنگه ۳ متر داشته باشیم و یک درب با وزن ۴۰۰ کیلو و ۱.۵ متر رو بخوایم اتوماتیک کنیم میتونیم از همین جک استفاده کنیم چون عرض کمتر وزن بیشتر رو میتونیم براش در نظر بگیریم

قیمت جک پارکینگی چگونه تعیین میشود؟

قیمت جک پارکینگی با توجه به نوع کارکدر که مکانیک یا هیدرولیک باشد و همچنین برند آن و قدرت جک و یا حتی ایرانی و یا اروپایی بودن آن تعیین میگردد

انواع پیستون جک لولایی

جکهای لولایی یا پیستونی هستند یا ماردونی! جکهای پیستونی جکهای هستند که یک سیلندر دارند و یک شفت که داخل پیستون قرار گرفته و با حرکت پیستون داخل سیلندر درب باز و بسته می‌شود در مدل ماردانی یک عدد شفت به صورت ثابت است و یک عدد مهره ماردان روی شفت حرکت می‌کند، تفاوت این دو در فشار پشت درب است و شکل ظاهری، مدل پیستونی فشار بیشتری در پشت درب دارد ولی مدل ماردانی فشار پشت درب کمتری دارد.

خرید جک پارکینگی به صورت اینترنتی چگونه است؟

پس از بررسی وزن و عرض درب و تعداد تردد نوع جک پارکینگی را انتخاب و اقدام به خرید اینترنتی آن میتوان کرد

نصب رو به داخل یا رو به خارج؟

در دربهای که درب رو به بیرون باز می‌شود امکان نصب جک به صورتی که رو به بیرون باز شود با تغییر محل نصب پلیت ته جک وجود دارد ولی در این مدل جک‌ها باید از شفت بلند استفاده کرد تا فشار کمتری به جک بیاید

جک پارکینگی چقدر تحمل فشار دارد؟

جک پارکینگی با توجه به نوع طراحی که دارد تا وزن 4000 کیلوگرم در مدل ریلی و 2000 کیلوگرم در مدل دو لنگه و تک لنگه قابلیت تحمل فشار وزنی را دارد ولی در برابر شربه و فاشر به درب مقاومت اینگونه دربهای کمتر است

جک پارکینگی دربرابر چه چیزهایی مقاوم است؟

جک پارکینگی در برابر باران و برف و آفتاب و شرایط محیطی چون برای نصب در بیرون طراحی شده مقاوم است

آیا جک پارکینگی قابل حمل و جابه‌جایی است؟

امکان نصب مجدد و جابجایی جک پارکینگی وجود دارد ولی باید توجه داشت که با توجه به برند و کیفیت جک آیا این جابجایی مقرون به صرفه است یا خیر

آیا خرید جک پارکینگی دست دوم را پیشنهاد میکنید؟

خرید جک میلان دست دوم با توجه به برند و نوع سیستم باید بررسی شود ولی به طور کلی پیشنهاد نمیگردد

 

دکمه بازگشت به بالا