عمومی

جشن خودکفایی ۲ هزار مددجوی چهارمحال و بختیاری برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، جاسم محمدی فارسانی صبح دوشنبه در جشن خودخودکفایی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۵۵۰۰ فرصت شغلی توسط مددجویان و خانواده‌های نیازمند (دهک یک تا ۵) با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده است.

وی افزود: همچنین بیش از ۱۷۰ مددجوی دارای مدرک تحصیلی شناسایی و به کارآفرینان استانی و کشوری جهت اشتغال معرفی شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه اضافه کرد: همچنین بیش از ۵۰ راهبر شغلی از کارآفرینان برتر استان در زمینه‌های مختلف در راستای افزایش بهره‌وری طرح‌های اشتغال مددجویان همکاری می‌کنند.

محمدی با اشاره به به بسته‌های حمایتی این نهاد ویژه طرح‌های اشتغال گفت: پرداخت تسهیلات (براساس طرح اشتغال)، کمک بلاعوض، برگزاری دوره‌های آموزشی، بازدید مستمر از طرح‌های اشتغال و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله این خدمات است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بسته‌های تشویقی ویژه کارآفرینان، کارفرمایان و صاحبان بنگاه‌های بزرگ و کوچک اقتصادی که زمینه اشتغال مددجویان را فراهم می‌کنند نیز در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، کد دستوری #۰۳۸*۸۸۷۷* برای پرداخت غیرحضوری کمک‌های نقدی مردم نیکوکار و خیر استان در نظر گرفته شده است. همچنین مراکز نیکوکاری و ادارات کمیته امداد در سراسر استان آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی هستند.

دکمه بازگشت به بالا