اقتصادی

جریمه ۴۲۵ میلیون دلاری اتحادیه اروپا در انتظار آمازون

وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گفت آمازون می تواند طبق قانون حریم خصوصی اتحادیه اروپا بیش از 425 میلیون دلار جریمه نقدی اعمال کند.

به گزارش ترندونی ، کمیسیون حفاظت از داده های لوکزامبورگ پیش نویس تصمیمی را منتشر کرد و جریمه ای را منعکس کرد که حریم خصوصی آمازون در بین افسران محافظت از داده در 26 کشور عضو اتحادیه اروپا است.

یک منبع آگاه به وال استریت ژورنال گفت که این پرونده شامل جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی توسط کاربران آمازون و نقض قوانین محافظت از اطلاعات عمومی اتحادیه اروپا است.

به گفته رویترز ، این قانون شرکت ها را ملزم به کسب رضایت مصرف کننده قبل از جمع آوری اطلاعات شخصی می کند ، در غیر این صورت با جریمه های سنگین روبرو هستند.

آمازون اعلام کرده است که داده ها را برای بهبود تجربه مشتری جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند ، و دستورالعمل هایی را برای کارمندان خود با داده های داخلی تعیین کرده است. برخی از قانونگذاران و نهادهای نظارتی ابراز نگرانی کرده اند که آمازون از این اطلاعات برای بدست آوردن مزیت ناعادلانه در بازار استفاده می کند.

تحقیقات در مورد حفظ حریم خصوصی کنترل ضد انحصاری آمازون در تجارت خود را در اروپا تقویت می کند. این شرکت آمریکایی در حال استفاده از داده های تأمین کننده در سیستم عامل خود و تبلیغات تقلبی محصولاتش است. آلمان تحقیقات زیادی در مورد فروش آمازون انجام داده است و انگلیس در حال بررسی موارد مشابه در اتحادیه اروپا است.

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه گفت که اتحادیه اروپا در حال بررسی موارد احتمالی ضد انحصاری براساس دستیارهای صوتی و داده ای است که به آمازون و سایر شرکت ها اجازه می دهد اطلاعات مربوط به رفتار مصرف کننده را جمع آوری کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا