اقتصادیعمومیکسب و کار ایرانی برتر

تبلیغات محیطی و بیلبوردها در حوزه بازاریابی بیمه

تاثیر بازاریابی بیمه در افزایش میزان خرید بیمه

تلویزیون شهری سیار: قوی بودن صنعت بیمه هر کشور، پشتوانه قوی برای کسب و کارها و افراد آن جامعه تلقی می‌گردد. ولی باید به راهکارهای تقویت صنعت بیمه اندیشید. از آن‌جا که معمولا  افراد تمایل چندانی به خرید بیمه ندارند؛ به اصطلاح بیمه، خدمات فروختنی است نه خریدنی، پس بی شک بازاریابی در هر صنعت از جمله بیمه نیز کارساز است.

بازاریابی بیمه به دو صورت آنلاین و آفلاین صورت می‌گیرد. در سامانه‌های آنلاین خرید بیمه، نباید توجه به بعد آفلاین بازاریابی را فراموش کرد. انتخاب دقیق هریک از کانال‌های بازاریابی، آگاهی بیمه‌گزاران را از برند بیمه بالا برده و در نهایت سبب بهترین خرید بیمه می‌گردد.

هر سامانه اینترنتی خرید بیمه از تبلیغات با سه هدف آگاهی دهندگی، ترغیب کنندگی و یادآوری برند استفاده می‌کند. بیلبوردهای تبلیغاتی بیمه در پیرامون شهر دیده می‌شوند. در این مطلب به نقش تبلیغات محیطی و بیلبوردها در حوزه خرید آنلاین بیمه می‌پردازیم.

بازاریابی آفلاین و بیلبوردهای تبلیغاتی حوزه بیمه

تبلیغات محیطی که زیرشاخه بازاریابی آفلاین نامیده می‌شود، تبلیغاتی است که در مکان‌های پرتردد در سطح شهر نظیر خیابان‌ها و بزرگراه‌ها تعبیه می‌شوند. این تبلیغات مواجهه مشتریان( بیمه‌گزاران) بالقوه را با برند افزایش می‌دهد. این مواجهه اعتماد و اطمینان بیشتر را در هنگام خرید در پی دارد. پس می‌توان نتیجه گرفت که تبلیغات محیطی، ابزار مهمی در برندسازی محسوب می‌شود.

انواع ابزارهای تبلیغات محیطی شامل موارد زیر است:

بیلبوردهای تبلیغاتی

استندهای تبلیغاتی

تبلیغات روی بدنه اتوبوس‌های شهری

تبلیغات پل‌های عابر پیاده و پل هوایی‌ها

تبلیغات نامتعارف یا به اصطلاح تبلیغات چریکی

استرابوردهای تبلیغاتی

استرابوردهای تبلیغ ارزانترین بیمه

بیلبوردهای تبلیغاتی بیش از سایر ابزارهای تبلیغات محیطی استفاده می‌شوند. زمانی که درصدد گردآوری مطالب و همین‌طور بررسی منابع جهت تدوین این مقاله بودیم، تبلیغات مختلف سایت‌های خرید آنلاین بیمه را بررسی کردیم تا نمونه بیلبوردهای تبلیغاتی را در صنعت بیمه مدنظر قرار دهیم. در جریان گردآوری اطلاعات، توجه مان به بیلبوردهای تبلیغاتی کمپین” شاید ارزان‌ترین در بیمه دات کام باشد” جلب شد. این بیلبوردهای تبلیغاتی بیمه دات کام، آخرین بیلبوردهای سامانه خرید آنلاین بیمه هستند که از اواخر بهمن سال ۹۹ سراسر شهر تهران دیده می‌شوند.این فرصت را غنیمت شمرده و به بررسی این بیلبوردهای تبلیغاتی خرید بیمه دات کام خواهیم پرداخت.

بیمه دات کام یکی از کارگزاری‌های آنلاین استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه نظیر بیمه شخص ثالث، ، بیمه اشخاص و بیمه درمان از شرکت‌های معتبر بیمه‌ای است.

آیا بیلبوردهای تبلیغاتی در صنعت آنلاین خرید بیمه نقش دارند؟

بیلبوردها، تبلیغات چاپی در ابعاد وسیع هستند. شرکت‌ها معمولا برای معرفی برند یا خدمات نوین خود از این نوع تبلیغات استفاده می‌کنند. سامانه‌های خرید اینترنتی بیمه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بیلبوردهای خرید بیمه در مناطق شلوغ و پر رفت آمد شهر نظیر بزرگراه چمران و … به چشم می‌خورند.این بیلبوردها در مکان‌هایی به دقت مهندسی شده نصب می شوند تا شانس مواجهه بیمه‌گزاران را افزایش دهند. بیشترین حجم فروش شرکت‌های بیمه به بیمه‌های اتومبیل یعنی بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث مربوط است.بیلبوردهای تبلیغاتی بیمه بهترین ابزار تداعی برند به دارندگان خودرو محسوب می‌شوند. لذا استفاده سامانه خرید بیمه دات کام از بیلبوردها در موقعیت حضور بیمه‌گزاران بالقوه امری هوشمندانه به نظر می‌رسد. نصب بیلبوردها در این مکان‌های پر عبور رانندگان، بهترین فرصت توسعه برند بیمه دات کام تعبیر می‌شود.

بیلبوردهای سامانه آنلاین خرید بیمه دات کام در پرتردد ترین بزرگراه‌های تهران به شرح زیر دیده شدند:

بزرگراه همت، بعد از یادگار امام (پارک پردیسان)، غرب به شرق

بزرگراه همت، پل عابر ورودی پاسداران،شرق به غرب

بزرگراه مدرس، پل عابر تقاطع میرداماد،شمال به جنوب

بزرگراه چمران، پیشانی پل سوساره نمایشگاه، شمال به جنوب

بزرگراه حکیم، قبل از شیخ فضل الله، شرق به غرب

شهرک غرب، خیابان خوردین، تقاطع دادمان ، ضلع شمال غربی

پیام بیلبوردهای تبلیغاتی برای فرهنگ‌سازی خرید بیمه

بیلبورد تبلیغاتی باید جذاب، ماندنی و گویا باشد. پیام کمپین تبلیغاتی نیز باید در فضای بیلبورد به خوبی منتقل گردد.ضمنا این پیام باید کوتاه و در حد ۵ الی ۹ کلمه باشد به طوری که در  متوسط زمان ۳ ثانیه عبور خودروها به خوبی درک شود. بیلبوردهای تبلیغاتی بیمه دات کام با پیام تبلیغاتی ۷ کلمه‌ای ” شاید ارزان‌ترین در بیمه دات کام باشد” ، قیمت بیمه را هدف قرار داده است. قیمت برای خریداران بیمه از اهمیت بالایی برخوردار است. سامانه خرید آنلاین بیمه دات کام با عقد قرارداد با شرکت‌های بیمه‌ای دارای مجوز از بیمه مرکزی، بستری جهت خرید ارزان‌ترین بیمه را برای بیمه‌گزاران فراهم آورده است. به علاوه بیمه دات کام، پروموشن‌ها و جشنواره‌های تخفیف را برای بیمه‌گزاران تدارک دیده است.  این تخفیفات نیز در کاهش قیمت بیمه موثر هستند و سبب می‌شوند که بیمه‌گزاران با خیالی آسوده و مقایسه قیمت‌ بیمه مدنظر خود از شرکت‌های مختلف و استفاده از تخفیف‌ها، با ارزان‌ترین قیمت بیمه را خریداری نمایند.

گرافیک و طرح بیلبوردهای تبلیغاتی بیمه

شاید ارزان ترین در بیمه دات کام باشد

تصور بیلبوردهای تبلیغاتی در عین برخورداری از خلاقیت و جذابیت، باید در هنگام عبور به راحتی درک شوند. عدم رعایت این مساله، حواس‌پرتی رانندگان و احتمال تصادف را در پی دارد. بیلبوردهای تبلیغاتی کمپین” شاید ارزان‌ترین در بیمه دات کام باشد”،  با پیام تبلیغاتی ۷ کلمه‌ای خود، با توجه به رعایت اصل رانندگی ایمن، سادگی را مدنظر قرار داده است. در بیلبوردهای تبلیغاتی این سامانه خرید بیمه هیچ  المان بصری خاصی جز پیام کمپین، لوگوی بیمه دات کام درسمت راست و کانال‌های ارتباطی شماره تماس ۰۲۱۴۳۷۲ و سایت    وجود ندارد.

چرا سامانه‌های خرید آنلاین بیمه از بیلبوردهای تبلیغاتی برای بازاریابی بیمه استفاده می‌کنند؟

بیلبوردهای تبلیغاتی، برندینگ و یادآوری برند را در پی دارند.این بیلبوردهای تبلیغاتی ضمن اطلاع رسانی، بیمه‌گزاران را به خرید بیمه تشویق می‌کنند.

بیلبوردهای تبلیغاتی، سرعت موفقیت سایر ابزارهای بازاریابی بیمه را افزایش می‌دهند. به عنوان مثال، رانندگان با مشاهده بیلبوردهای بیمه دات کام در سطح شهر و خواندن پیام آن، هنگام نیاز به خرید بیمه با احتمال دستیابی به ارزانترین به سایت این شرکت مراجعه خواهند کرد. این امر در کنار سایر تلاش‌های بازاریابی بیمه دات کام، اعتماد به برند LEAD ها و وفاداری مشتریان بالفعل را نیز افزایش خواهد داد. همه این اقدامات بازاریابی در نهایت به تعداد بیشتر خرید بیمه از سایت بیمه دات کام منجر خواهد شد.

بیمه‌گزاران برای خرید آنلاین بیمه می‌توانتد با ورود به صفحه استعلام بیمه ، ضمن وارد کردن مشخصات و شرایط بیمه‌ای مدنظر خود و مقایسه نرخ این بیمه از تمام شرکت‌های معتبر، بهترین بیمه را انتخاب نموده و خرید آنلاین بیمه را تجربه نمایند

منبع : screen-led.com

دکمه بازگشت به بالا