عمومیکسب و کار ایرانی برتر

تاریخ انقضای ژل مو

تمایل به زیبایی حسی است که در میان انسان‌ها به‌ویژه خانم‌ها بیشتر دیده می‌شود، خرید لوازم آرایش یک راه وسوسه‌انگیز برای خانم‌ها است تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند. اگر خانمی هستید که از لوازم آرایش استفاده کنید شاید این سؤال برای شما مطرح باشد که چگونه می‌توان به فاسد بودن محصولات آرایشی پی برد؟ زیرا منقضی شدن لوازم آرایشی مشکلات زیادی را به‌ویژه در بخش‌های حساس بدن مثل پوست صورت و چشم به وجود می‌آورد، بنابراین اگر دنبال پاسخ سؤال‌ها درباره تاریخ انقضای لوازم آرایشی و نحوه تشخیص آن و قیمت کرم مو ویتابلا هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. برای نگهداری صحیح از لوازم آرایش خود می‌توانید یک مینی یخچال تهیه کنید:

تاریخ انقضای لوازم آرایش چقدر است؟

میزان ماندگاری محصولات زیبایی، مدت زمانی است که می‌توانید از کارایی آن‌ها اطمینان کسب کنید و باید به روش‌های جلوگیری از بیماری‌های پوستی احتمالی آگاه باشید. تاریخ انقضای لوازم آرایشی آن به بسته یا بازشدن پلمب محصولات، نوع استفاده، نحوه نگهداری و مواد آن بستگی دارد. به‌طورکلی محصولات آرایشی چشم نسبت به مواد دیگر ماندگاری کمتری دارند زیرا در طولانی‌مدت به عفونت چشم منجر می‌شوند و تولیدکنندگان لوازم آرایشی توصیه می‌کنند که حتماً ریمل را بعد از 2-4 ماه دور بریزید.

راه های تشخیص تاریخ انقضای محصولات آرایشی

از آن جا که تشخیص تاریخ انقضای محصولات آرایشی بسیار ضروری است روش‌های مختلفی برای تشخیص آن  وجود دارد که در ادامه این مطالب به آن ها می پردازیم.

 • بوی نامطبوع محصولات آرایشی نشان فاسد شدن

رایج‌ترین راه  تشخیص تاریخ انقضای محصولات آرایشی، بو کردن آن است. محصولات آرایش چشم را می‌توان به این وسیله بررسی کرد. این روش را در ریمل امتحان کنید؛ اگر بویی شبیه به بنزین داشت، به فاسد بودن آن مطمئن شوید. برای جلوگیری از فاسد شدن ریمل بعد از مصرف، در آن را ببندید تا هوا به داخل آن وارد نشود .

 • تغییراتی در بافت و رنگ محصول آرایشی

اگر در بافت محصولات آرایشی تغییرات ظاهری مثل ظاهر ناهموار و شل مشاهده کردید، احتمالا بافت آن از بین رفته است. به خصوص این حالت در کرم پودرهای تکه تکه شده کاملا واضح است و در این حالت، نشانه خشک شدن محصول است. به طور کلی اگر محصولات آرایشی به رنگ برنجی یا نارنجی تغییر کرد، مطمئن باشید که فاسد شده است. در ادامه تغییر شکل مواد آرایشی مختلف را با یکدیگر به دلیل گذر از تاریخ انقضا بررسی می کنیم.

 • محصولات مایع به شکل توده‌ای تغییر پیدا می کنند

تغییر حالت محصولات آرایشی بر پایه مایعات متفاوت است. اگر احساس هر تغییر شکل مثل برآمدگی در محصولات آرایشی کرده اید حتما آن را دور بریزید، زیرا این تغییرات نامطلوب نشانه رشد باکتری است. شکل محصولات آرایشی پودری مانند کرم پودرها به صورت لایه گچی یا خاکستری تغییر پیدا می کنند. اگر چنین حالتی را مشاهده کردید، به نامعتبر بودن آن شک نکنید.

 • لکه‌های سفید رنگ بر روی محصولات آرایشی

اگر بر روی محصولات آرایشی مثل مداد چشم یا خط لب، لکه‌های سفیدی مشاهده کردید، به فاسد بودن آن مطمئن شوید. در این حالت مدادها قابل تراشیدن نیستند و نمی توانید بیشتر از آن‌ها استفاده کنید.

 • چک کد تاریخ انقضای محصولات آرایشی در وبسایت Checkcosmetic

یک روش دیگر برای تشخیص تاریخ انقضا از روی بارکد است، وب‌سایت‌هایی است که اطلاعات موردنیاز محصولات آرایشی را در اختیار شما قرار می‌دهند. یکی از نمونه سایت‌ها، Checkcosmetic است. این وبسایت به شما کمک می‌کند تا تاریخ تولید لوازم آرایشی را با کد دسته‌ای یا شماره لات پیدا کنید. اعداد لات معمولاً در قسمت بیرونی محصول ثبت شده‌اند. کد دسته‌ای هم شماره‌ای است که به تولیدکننده یا تأمین‌کننده امکان شناسایی دسته محصول را می‌دهد. این کد را می‌توانید در قسمت پایینی جعبه پیدا کنید.

آیا محصولات بسته بندی شده منقضی می شوند؟

محصولات بسته‌بندی‌شده مانند لوازم آرایشی باز دارای تاریخ انقضای محدودی هستند. فرقی نمی‌کند که درب محصولات باز یا بسته باشد، زیرا با گذر زمان مواد آرایشی خراب می‌شوند، بنابراین استفاده‌نکردن از محصولات آرایشی نه‌تنها به نفع شما نیست بلکه به ضرر شما نیز تمام می‌شود، زیرا هم مبلغی بابت آن پرداخت کرده‌اید و دوم اینکه نمی‌توانید از آن استفاده کنید و گزینه‌ای جز انداختن در سطل آشغال ندارید. اما این شانس را هم دارید که اگر به‌درستی نگهداری کرده باشید، ماندگار باقی بماند.

تاریخ انقضای محصولات آرایشی بسته بندی شده چقدر است؟

تشخیص زمان انقضای محصولات دارای بسته‌بندی کمی سخت‌تر از محصولات باز است، زیرا روی بسته‌بندی چاپ نشده است. اما یک قانون کلی وجود دارد و آن این که اگر محصولات آرایشی را در یک محیط خشک و خنک نگهداری کنید، بین 2 تا 3 سال دوام دارند. به طور کلی محصولات حاوی روغن مانند کانسیلرهای کرمی زودتر فاسد می‌شوند و محصولاتی که حاوی مواد طبیعی بدون نگهداری قوی باشند، احتمال فاسد شدنشان بیشتر است، حتی اگر استفاده نشوند.

ماندگاری محصولات آرایشی به چه نکاتی بستگی دارد؟

نگران فاسد شدن محصولات آرایشی نباشید زیرا می‌توانید با رعایت نکاتی، به دوام و ماندگی محصولات آرایشی اضافه کنید. بسیاری با گمان اینکه محصولات آرایشی در یخچال دوام بهتری خواهند داشت، آن‌ها را در یخچال نگهداری می‌کنند. غافل از اینکه واکنش مواد آرایشی با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به نکات مهم برای نگهداری بهتری محصولات آرایشی اشاره خواهیم کرد.

 1. مواد آرایشی را در برابر نور خورشید قرار ندهید گرم شدن محصولات مراقبت از پوست تاثیر منفی بر کارایی آن خواهد داشت. بنابراین از قرار دادن آن ها در برابر نور خورشید خودداری کنید، زیرا به مرور زمان مواد آرایشی اکسیده می شوند.
 2. برخی مواد آرایشی در یخچال ماندگاری بیشتری دارند دمای خنک بر عملکرد مثبت برخی محصولات آرایشی تاثیر زیادی دارد. محصولات پوستی حاوی رتینول و ویتامین سی ماندگاری بیشتری در یخچال خواهند داشت. رژ لب‌ها هم جزو لوازم آرایشی هایی هستند که در یخچال طراوت بهتری دارند؛ به خصوص اگر در فصل تابستان، رژ لب تان در حال آب شدن است، آن را در یخچال نگهداری کنید تا رژ لب به حالت جامد و اولیه بازگردد.
 3. مواد آرایشی را در حمام و دستشویی نگهداری نکنید. بخار حمام به شدت مواد آرایشی را از بین می برد، زیرا فضای مرطوب مکان مناسبی برای پرورش کپک و باکتری ها است. به طور کلی تمام موادی که در حمام بسته بندی نشده اند، آمادگی فاسد شدن دارند. بنابراین هرگز محصولات آرایشی را در محیط مرطوب قرار ندهید.
 4. از قرار دادن مواد آرایشی در دمای انجماد اجتناب کنید همانطور که گرمای بیش از حد به مواد آرایشی آسیب می زند، سرمای زیاد نیز مضر است؛ بنابراین بهتر است که مواد آرایشی را در یک دمای متعادل قرار دهید. انجماد مواد آرایشی مثل لوسیون و کرم و سپس ذوب شدن آن مواد آرایشی را فاسد می کند.
 5. طرز استفاده صحیح مواد آرایشی را بیاموزید طرز استفاده صحیح محصولات آرایشی و بهداشتی به ماندگاری آن کمک می کند. محصولاتی مثل کرم دست که با انگشت روی دست ها می کشید، راه را برای تجمع باکتری و قارچ ها باز می کند. همچنین چوب ریمل ها هم یک عامل موثر برای تجمع میکروب ها به شمار می روند.
 6. قبل از آرایش دست‌تان را بشویید شاید فکر کنید که این نکته کاملا بدیهی است اما حقیقتا بسیاری از نکات ساده بهداشتی را فراموش می کنی. شستن دست‌ها قبل از آرایش کردن از انتقال میکروب و باکتری به پوست جلوگیری می کند. روش دیگر اینکه حتما لوازم آرایشی مثل اسفنج و برس را تمیز کنید تا راه انتقال میکروب‌ها را به پوست‌تان ببندید.

تاریخ انقضای کرم های پوستی

  قیمت ماسک صورت ویتابلا چقدر است ؟ از کجا بفهمیم تاریخ انقضا کرم گذشته است؟  این سوال بیشتر برای افرادی مطرح می‌شود که از محصولات آرایشی و بهداشتی به طور مرتب استفاده نمی‌کنند. اما محصولات پوستی نیز مانند سایر لوازم آرایشی تاریخ انقضای مشخصی دارند. به طور کلی محصولات پوستی در شیشه بهتر از پلاستیک نگهداری می شوند، زیرا ظروف پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی هستند و می توانند سمی باشند.

لایه بردارها و محصولات مراقبت از پوست محصولات بهداشتی و مراقبت های پوستی در دسته لوازم آرایشی قرار نمی گیرند و برخی مانند کرم های ضد آفتاب و درمان آکنه که در زیر همراه با ، که زیر مجموعه دارو و درمان هستند. محصولات دارو و آرایشی باید از نظر پایداری مواد آزمایش شوند و تاریخ انقضا داشته باشند. برای اینکه به تاریخ انقضای کرم لایه بردار و سایر محصولات پوستی پی ببرید، باید  به دنبال تصویر ظرف باز شده یا یک عدد در پشت جعبه محصول باشید. یکی از این اعدادها 6،12، 24 یا 36 را پشت جعبه پیدا خواهید کرد. اگر عددی را پیدا نکردید، طبق قانون کلی می توانید تا 3 سال از لایه بردارها استفاده کنید. به طور کلی کرم های پوستی و محصولات مراقبت از پوست بین 6 تا 10 ماه دوام دارند.

محصولات مراقبت از مو  تا چه مدت دوام دارند؟ درج تاریخ انقضای محصولات ژل مو ویتابلا  نیز اجبار نیست اما قانون کلی این است که محصولات باز شده بعد از گذشت 12 ماه، اعتباری ندارند اما اگر محصولات مو استفاده نشوند، تا 36 ماه می توان از آن استفاده کرد. این شامل تاریخ انقضا و سایر محصولات مراقبت از مو می شود. مدت زمان دوام پرایمرها پرایمرها نقش تعدیل کننده آرایش را دارند و در همه قسمت‌های صورت شامل زیر سایه چشم، ریمل، کرم پودر را پوشش می دهند و باعث دوام آرایش می شوند. پرایمرهای صورت شامل مات کننده صورت، لب، سایه چشم و ناخن تا 12 ماه و در برخی حالات تا 24 ماه ماندگاری دارند.

دکمه بازگشت به بالا